Tehcir Dönemi; Soykırım mı? Katliam mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Merhaba Canlar.

Malum ki, yıllardır uluslararası Arenada lobi faaliyetleri ile üzerimize gelinen bir konudur.

iş bu konu tartışılırken, özenle ricamdır ki;
hakaret ve küçümsemeden uzak durulsun.

Konu zıvanadan çıkarsa, yetkili kardeşlerimden ricamdır;
konu kapatılsın ve hakarete başvuranlara gerekli ceza uygulansın..

Unutulmasın ki; Savaşların yek kazananı, SİLAH TÜCCARLARI’dır.

Gelelim konunun özüne...

söz konusu döneme ilişkin yaptığım tarihi kayıtlar ve canlı şahitlerin bileşiminden ortaya çıkardığım sonuç şöyledir;

hınçak ve Taşnak cemiyetinin, Fransa ve İngiltere desteği ile silahlandırılıp ayrılıkçı ve şiddet odaklı faaliyetleri sonucu Ruslarında sahaya aktif
Olarak girmesi ile vurkaç şeklindeki katliamları toplu katliama dönüşmüştür.

müslüman Kürt ve Türk halk; Rusların işgali ile evlerinde mahsur iken bu vahşi örgüt sokakta gördüklerini dahi ellerindeki baltalar ile katletmişlerdir.

Ruslara yol gösteren, elleri ile kurmuş gibi şehrin püf noktalarını öğreten de yine bu vahşi örgüttür.

bir çok Osmanlı siperlerinde askerlerin sırtlarından vurulup şehit edildikleri kayıtlarda mevcuttur.

ihanet içeriden olunca; ne kapı kilit tutar ne de düzen velhasıl..

devam edelim; bu gözü kana bürünmüş örgüt, Ruslar çekilinceye kadar müslümanları katledip şehit etmeye devam ettiler.

Hala o dönemden kalma toplu şehit mezarları yeni yeni çıkarılıyor :( biri de bizim eski evin 2 bahçe sağında idi.

Hep bir huzur var idi orda oyun oynamayı sever idim bir namazlık taşı vardı. bahçede kıyısında onun yanında şehit edip gömmüş şerefsizler.

Derken devran dönüp Rusların geri çekilmesi ile bunlar tutuşmaya başladı.

bir evin girişinde kaçtıkları bu gece merdivenin girişine bırakılmış 200 reşatı tespit için gitmiştim ve hikaye aynen şöyle idi;
sabahına toplanıp gidecektik. Ne olur ne olmaz diye bir diz kazıp bıraktık Geceden ferman gelince alamadan apar topar çıktık. Bunu ev sahibi başka birinden yıllarca uğraşıp öğreniyor. Ev daha sonra yıkılıp yeniden yapılınca bulamıyor tabi. Orda tespitten sonra ihanete uğradık ama neyse konuya dönelim.

İşte tam bu Rusların döndüğü zaman ne var ise bıraktılar..

hınçak Taşnakta dağa ve mağaralara çekildi.

sonra müslümanlar toparlanıp cenazelerini defin ile uğraştılar.

sonra bir garip şekilde islamla uzaktan yakından alakası olmayan bir fetva çıkarıldı;

“7 Ermeni öldüren Cennete girecektir.”

Müslüman halkın acısı ile bu fetva birleşince merhamet unutuldu. İslam unutuldu!

savaş kuralları unutuldu!!!

bizimkiler de onlara benzemeye başladı.
acımadılar onlar gibi :(

Hele bazıları çocuk kadın demeden boğazladılar!

bunları bizzat 10 yıl önce 115 yaşında olan bir yaşlımızdan duydum.

Burada detaya girmek istemiyorum ama dinleyince epey kötü olmuştum.

mukayese etmeye başlayınca bizimkilerin de çoğu onlar gibi davranmıştı!

onlarda ayırt etmedi çocuğu kadını bizimkiler de acısını dindiremedi, nefsine uydu.

Hz Ali’nin savaşta mübarek yüzüne tüküren müşrik’i Öldürmeyip; seni şu an öldürsem Nefsimden Öldürmüş olurdum dediği anlayıştan bahsediyorum.

yavaş yavaş sonlandırır isek;

bir soykırım yaşanmamış fakat karşılıklı bir katliamlaşma yaşanmıştır.

kahve ağzı ile; bizimkiler daha fazla öldürmüştür diyecek halim yok amma;
kıyasa vurulunca evet; yaptıklarına karşın misli ile karşılık verilmiştir.

Bu her bölgede böyle aksettirilmemiştir;
Misalen inceleme yaptığım şeylerin olduğu bir köyde pir; 2 ay bunlara müddet vermiş ve ahaliye kimse bunların kılına dokunmayacak demiştir. Bunlar 1 ay içinde saklayacaklarını şaklamış ve gitmiştir.
bir yandan bak merhametli imiş dedim ama tespitlerimde metrelerce tünel ve derinlikte zorluğu görünce keşke o kadar müsaade etmeyeymiş diyor insan tabi :)))

Velhasıl Soykırım olayı tamamen kurmaca olup buradaki topraklarından hak iddia etmek amaçlı büyük bir oyunun parçasıdır.

sanmayın ki amaçları bir avuç topraktır, toprağın altında kalan atalarının mezarı ve gömdükleri mallarıdır ve bu mallar dudak uçuklatacak derecede hala fazladır hala çokçadır. Gidenler kalanların çeyreği bile değildir!!!

The Thing

C*
Süper Moderatör
Bana bunu çok sevdiğim bir edebiyat hocam söylemişti, aynı zamanda da tarihe oldukça meraklı idi.Bu aramızda 3-5 kişi muhabbet ederken duyduğum bir şeydi yani konusu bile olmamıştı, hatırlarsanız yakın dönemde ermeni soykırımının kabul edilmesi için yine dış güçlerin baskı yaptığı bir mevzu idi.

"Techir döneminde göç eden ermenileri kürtler kesmiştir, böylelikle de parti Osmanlıya kalmıştır" diyerek kendinden emin bir şekilde kenara çekilmiştir hocam, yani bir komplo idi ona göre.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Bana bunu çok sevdiğim bir edebiyat hocam söylemişti, aynı zamanda da tarihe oldukça meraklı idi.Bu aramızda 3-5 kişi muhabbet ederken duyduğum bir şeydi yani konusu bile olmamıştı, hatırlarsanız yakın dönemde ermeni soykırımının kabul edilmesi için yine dış güçlerin baskı yaptığı bir mevzu idi.

"Techir döneminde göç eden ermenileri kürtler kesmiştir, böylelikle de parti Osmanlıya kalmıştır" diyerek kendinden emin bir şekilde kenara çekilmiştir hocam, yani bir komplo idi ona göre.
o hocana göre Kürt’ler Osmanlı’dan sayılmıyordu galiba :)) ihale Osmanlı’ya kaydı dediğine göre :)

işte ırkçı kafa böyledir ustam.

söyledikleri doğrudur tabi..
katledilenlerinde çoğunluğu Kürt idi, katledenlerin de çoğunluğu Kürt idi!

The Thing

C*
Süper Moderatör
Bu olay çok yanlış yerlere lanse ettiriliyor, bazen Hitler ile aynı kefeye koymaya çalışıyorlar içimizdeki manukyan ve gregolar diyecem, bu durum canımı sıkıyor, sonuçta işin içinde ihanet var!

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Sadece Ermeni malları değil Bizans da Roma da daha eski medeniyetlerde buralarda yaşamışlar, Bu medeniiyetler bütün zenginler mallarını ya ezarlarına ya belli bölgelere plan ve harita ile en güvenilir yer bildikleri toprağa koymuşlardır, iki tane yer gördüm adamcağızın oturmaya evi yok çok fakir bir arkadaşın tuvalet çukurunun kenarinda biride kardeşimin evinin tuvalet kuyusunun yanında mal vardı, o kadar yani,…maalesef asıl mesele bu mallar, bu malların veya dini inanç eserlerine en iyi parayı kim veriyor biliyormusunuz? Vatikan veriyor, batıda ki merkezlerde olan müzeler veriyor, İngiltere,Almanya,Fransa,İtalya başlıcaları,, neden veriyor? Özellikle bir incil olsun ama gerçek olsun size istediğiniz fiyatı verirler, ne için mi? Grrçek inciller ibranice yazılmıştır ve bunu da kimse okuyamaz anlamaz ve tek kendi uzmanları var onlar anlarlar, bu incillerde Gerçeği yazıyor tahrif edilmemiş böylece herşeyi örtbas ediyorlar, özellikle barnabas incilinden bahsedilir, Anadolu da hatta doğu Anadolu da bulanlar olduğu söylenir, işte asıl mesele budur, gömülü mallar bankalar da cabasıdır.

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Açılmış Ermeni yerleri paylaşılsın görsel ile devam edilsin bilinen görülen duyulan anlatılsın güzel olur konunun devamı.

Bilgi veren herkese teşekkürler.Bu konuda Doğu Cephesi komutanı Kazım Karabekir in Ermeni Mezalimi adlı eserini okuyun yeter.Bir arkadaşımın Doğuda görevliyken 110 yaşındaki nineden duyduklarını ben de duydum.Gözlerinizden yaşlar akar dinleyince.Bizi biz ve bizi bir yapan mozaiklere takılmadan asıl düşmanlarımızı tanıyalım yeter.İsrail,Amerika,İngiliz,Fransız,Rus,Ermeni,Yunan vs vs

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Konu guzel deginilmesi gerekiyordu bazı şeylere..bende canli tarih olarak cocukken yasli bi amcadan hatta o zamanlar eskiyalik yapan biirnden dinlediklerimi anlatsam kitap olur o anlattiklari cocuk oldugum halde halen aklimda o kadar dehsetli seyler vardi ki anlatamam...neyse şeriatin kestigi parmak acimazmiş şimdi konuda ne guzel denmis destekli calisti bu ermeniler birilerinden guc alip Türkü Kürdü geçin ırkçılik yapilmasin müslüman halki resmen dogradilar ne iskenceler neler neler yaptilar insan insana bunu yapmaz..sonrada gün gelmiş devran dönmüş gerekenide halk yapmış kendi gözunun önünde anasina bacisina karisina tecavuze edecekler gozlerinin önünde dograyacaklar sonrada bunlarin kıstası yapilinca katliam yapmiş olacaz demi onu gececeksiniz..hanginiz bu zülmü yasasaniz cezasini vermezsiniz.Osmanli topraklarinda huzurla ayni mahallede ayni evlerde yaşarken cikacaksiniz ayaklanacaksiniz milleti katledeceksiniz ama bu devlet aynisi size yapilmasin diye techir yapacak sizi bu ulkeden cikaracak ama kalkacaksiniz haken o devlete dusman olup bizi katlettilee diyeceksiniz..aslinda bunlari yazmak yerine biraz arastirma yapsa arkadaslar neler oldugunu cok iyi anlar.o yuzdendirki bu konuyu savunan bizi katlettiler diyen ermeni olsun yada o durumu savunan biri ciksin benim gözümde vatan hainidir ve vatanina ihanet edeninde cezası bellidir

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Açılmış Ermeni yerleri paylaşılsın görsel ile devam edilsin bilinen görülen duyulan anlatılsın güzel olur konunun devamı.
dirrek sektore faydasi olan islem tarzi bulunus yontemi burdan kacirdiklari altin ve degerli objeleri negibi yerleree.koymuslar ve sonra nasil gelip almislar..hangitip arazi ve kayaliklari secmisler...ornek.. adana kozan mevkiindeki 35 kg lik altin vaftiz kazanini.ve altin zumrut islemeli 60 cm lik hac i nerden nasil alipgittiler..sahte mezar yatirlarin durumu nedir..gibigibi seyler lazim..otbitmeyen.davar otlamayan yerlerde bunlarin gomusu cikiyor...millete soyleyince hayal urunu hicbiri kalmadi artik diyye tiiye aliyolar..siyasete tarihe girmeden tartisip birbirimize gider yapmadan..bukonulari isleyelim..kii bulan ekmek yesin corbasi kaynasin...abii.ben bu gorusteyim.

sepetkaya

Editör
Okuyup dinlediğimiz kadarıyla 1915 te tehcirle Ermeniler sadece güneydoğu değil çeşitli bölgelerden Türkiye'nin güney ve doğu sınır komşulara göç ettirilmiştir. Kesinlikle Türkler hiç bir ırk ve zümreye katliam yapmamiştir. Bilakis Ermeniler ağırlıklı olarak Rusların maddi ve manevi desteğiyle türk,çerkez Azeri millete kıyım yapmıştır.. Türkler in var oluşundan günümüze hiç bir dinemde kıyım katliam yapmamıştır, Müslümanlık bilinciyle bu tür girişimden uzak durmuştur.. hiç kimse hiç bir devlet, Türkiye'yi bir Yahudi, bir hıristiyan'la bir Budistler, birtutamaz.. Türkiye'yi bir Almanlar, Sırplar'la İsrail'le fransayla ve de ABD'ile bir tutamaz, elhamdülillah geçmişimiz temizdir vede yüzünüz aktir çok şükür.. arşivkerimiz herdevlete açıktır teklif ettik ama ne gelen var ne giden, gerçek tarihimizi öğrenmeye yüzleşmeye bu gözü kan bürümüş milletler cesaret edemiyor maalesef.. işin en acı tarafı bize Ermenilere katliamı 100 yıl önce Türkler yaptı diyenler Ortadoğu'da gözü eli olan o şerefsiz insafı olmayan allahsız kitapsız ABD, İsrail hangisini sayan uzak doğu devletlerinden tut Avrupa kızıl denize kadar hepsi Aç köpek gibi 7 yıldır kuduz köpek gibi kan dokuyorlar.. bizi türk milletini sorgulayanlar üzerimize gelip bird yetmezmiş gibi anayasaları na geçirenler kendi suçluluk duygusunu kapatmak ve dunyaya kendilerini masum gösterme çabalarına girmeleri aşikardır, ben yazdikça ve bunları duşundukçe deli oluyorum, nereden tutsan elinde kalıyor.. rabbim nurunu tamamlayıp o gün geldiğinde bizde şahit olacaz inşallah..

sepetkaya

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 235905 onların malı mülkü batsın keşke bu kıyim yaşanmasaydı da insan gibi şerefleriyle bu canım Osmanlı vatanında yaşasaydilar.. görüntüler görüntüler genel kurmay arşivinden (Kars Erzurum Erzincan)..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...