Sunu Çanağı

Cetin42

Member
Ustalar selamun aleyküm buradaki ana Kaya arazide bu büyüklükte 1tane var 30metre ilerisinde tam karşısında mezarlar var yalnız mezarlar yörük mezarı olarak biliyoruz.

Cetin42

Member
Aynen
Ekli dosyayı görüntüle 284086
Bu resimde gagası olan bir hayvana benzettim ben usta. Rast gelsin
aynen usta yandan bakınca benzemiyor karsısına geçince benziyor zaten tam baktığı yönde 15kadar mezar var mezar taşları belli herseyi belli deneme amaçla bakıldı boşluk alındı lakin yörük mezarı müslüman mezarı veya çünkü mezarların hepsi aynı yöne bakıyor Kayanın üstünde oymalar mevcut yanlarında mevcut lakin birşey garibime gitti kayayı sanki sonradan üstüne koyulmuş gibi kayadaki çatlak her biyana. Dağılıyor dogalmı yapılmısmı bilemedim

METH

Yeni Üye
Aynen
aynen usta yandan bakınca benzemiyor karsısına geçince benziyor zaten tam baktığı yönde 15kadar mezar var mezar taşları belli herseyi belli deneme amaçla bakıldı boşluk alındı lakin yörük mezarı müslüman mezarı veya çünkü mezarların hepsi aynı yöne bakıyor Kayanın üstünde oymalar mevcut yanlarında mevcut lakin birşey garibime gitti kayayı sanki sonradan üstüne koyulmuş gibi kayadaki çatlak her biyana. Dağılıyor dogalmı yapılmısmı bilemedim
Sen olsan malını kafasının üstüne mi koyarsın usta? Yada şöyle sorayım yastık altı deyimine dayanarak paranı yastığın üstüne mi saklasın içine mi altına mı :)

Cetin42

Member
Valla ustam hiç bilmiyorum ben ? herşey şaşırtma belki kasa da olabilir ? adam mezar yapıyor işareti koyuyor mezar bulunuyor lakin malı başka yerde oluyor ???

The Thing

C*
Süper Moderatör
Aga adamlar neler yapıyorlar, arka taraftaki kayalık boşmu?
Koruyucu figür niteliğinde,
Burayı birde zirveden görseydik keşke.

karakartal88

Aktif Üye
KARDESİM 2. RESİMDE BANA GÖRE BİR YİLAN KAFASİ GÖRÜNÜYOR. TAM BU TASİN KARSİSİNDA TEPE KAYALİK OLMASİ LAZİM EĞER TESPİT EDEBİLİRSENİZ O MURÇ DELİGİNİ ÖLÇ KAÇ SANTİM SE ONA GORE KARSİ TEPEDE MEZAR ODASİ ARA DERİM.İŞÇİLİĞİ BİRAZ ZORDUR AMA ZAHMETSİZ EKMEK YOK KOLAY GELSİN

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
KARDESİM 2. RESİMDE BANA GÖRE BİR YİLAN KAFASİ GÖRÜNÜYOR. TAM BU TASİN KARSİSİNDA TEPE KAYALİK OLMASİ LAZİM EĞER TESPİT EDEBİLİRSENİZ O MURÇ DELİGİNİ ÖLÇ KAÇ SANTİM SE ONA GORE KARSİ TEPEDE MEZAR ODASİ ARA DERİM.İŞÇİLİĞİ BİRAZ ZORDUR AMA ZAHMETSİZ EKMEK YOK KOLAY GELSİN
Bencede yilan.
@R00T kardasimizda gorsun mesele netlessin.

Mezarlarin hepsinin ayni yone bakmasindan kastin;
Baş kismi batida
Ayak kismi dogudaysa
Musluman mezaridir.
Koyundeki mezarlari hayal et:
Musluman Yuzu kibleye (guneye) donuk yatar.
Yuzu kibleye degilde sirti kibleye donuk yatan varsa onlar da kabir azabi ceken muslumandir. Ustu kapatildiktan ve telkinden sonra munker nekir sorgusu bitince ters cevrilirler.
Senin bahsettigin mezarlarin kafa kismi hangi yonde..?

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim ilk resimde başını sol ayağına uzatmış köpek yada önüne eğmiş köpek var yani mekanı koruduğunu simgeliyor ama neyi koruduğu bu kısıtlı resimlerden görmek mümkün değil. GGeniş çaplı resimleme çalışması yapılmadan da çok zor görünüyor.

Bu resimdeki köpeği biraz daha büyük olarak hayal et. Tabi bu bneim fikrim başka bir hayvan da olabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 284099

Son düzenleme:

Cetin42

Member
Kardeşim ilk resimde başını sol ayağına uzatmış köpek yada önüne eğmiş köpek var yani mekanı koruduğunu simgeliyor ama neyi koruduğu bu kısıtlı resimlerden görmek mümkün değil. GGeniş çaplı resimleme çalışması yapılmadan da çok zor görünüyor.

Bu resimdeki köpeği biraz daha büyük olarak hayal et. Tabi bu bneim fikrim başka bir hayvan da olabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 284099
Bu hafta gideceğim daha geniş daha yüksek yerden çekim yapıp siteye atacağım