Sonuçlanmayan yerin görselleri.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili Ustalarım ve kardeşlerim. Daha önce fotorafsız bölüme açtığım Konunun resimleri... soracağınız her şeye cevap vereceğim. Sabahın erken saatinde bu yerlere bir turistik gezi yaptım. Yer çok sık ağaçlıklı olduğu için resimler iyi olmadı.
Bu yerde ve yakın çevresinde Çok değişik medeniyetler yaşadığını biliyoruz. Bu mihraplı kaya resimlerden de görüleceği gibi bayağı bir başkaları tarafından kazılmış .Lakin daha önce de belirttiğim gibi burada sonuca gidilmiş bir yer yok. Aynen bana tarif ettikleri gibi kayanın sol cephesinde güzel bir mihrap Sağ tarafında traşlanmış alanı ve üstünde de kanalı görüyorsunuz.
Resimlerde taş yığmalar var hepsi biraz elden geçmiş lakin tırmalama işi diyelim. Bizzat kendim çubuklar ile baktığımda halen hepsinden boşluk alıyoruz. Sevgili ustalarım ne dersiniz bu kayanın işi nerede sizce ...???Kendisine bir giriş göremedik. O kuyu gibi görünen yerin dibi yok zindan kuyuları diyorlarmış onlara. Daha iki tane daha varmış onları bulmaya vakit yetmedi. Çevre sizinde resimlerden gördüğünüz gibi sık ağaçlık. Resimde belirttim her yer kayanın üstüne koyduğum kiremit parçaları ile dolu hemde bayağı bir geniş alanı kapsıyor.

4. Resiminde dikdörtgen oyma büyük kayadaysa yakın çevrede kayaya oyulmuş lahitin kaya normal kütledeyse toprakta lahitin mevcut.. Topraktaki lahit bazen birden fazla bulunulduğu oldu, topraktaki lahitlerde pek bir şey çıktığı söylenemez açılmayan lahitin kendisi altından daha değerli oda çok riskli.. Bize çubuk antrenmanı yapmaya devam rısk allahtan

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@Keskingöz.
undefined
Sevgili ustam ben yalanı hiç sevmem... Doğrusu bu gün oraya sadece boşluk bakam amacı ile gittim.
undefined

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
4. Resiminde dikdörtgen oyma büyük kayadaysa yakın çevrede kayaya oyulmuş lahitin kaya normal kütledeyse toprakta lahitin mevcut.. Topraktaki lahit bazen birden fazla bulunulduğu oldu, topraktaki lahitlerde pek bir şey çıktığı söylenemez açılmayan lahitin kendisi altından daha değerli oda çok riskli.. Bize çubuk antrenmanı yapmaya devam rısk allahtan
undefined
undefined
Sevgili kardeşim kayanın kendisi bir lahit olacak kadar büyük değil lakin çevre çok taş yığmalar ile dolu . Belkide lahit onların birinin altında.

poseidon2023

Uzman
Allah iylini versin emiii bukadar yazılırmı nasıl okucaz bunu hangi tarafta

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@Keskingöz.
undefined
Doğrusunu ister isen çubuklar ile yapılan değerli testi beni tatmin etmiyor ustam.
Bu yerde kullanabilecek iyi evrantelde bizde yok . Yani yer güzel yer lakin iyi bir ekipman istiyor.
Doğrusu bu kardeşim oda bizde yok
undefined
undefined