Sonuç yok

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili ustalarım bir kardeşimiz bir konuda yardım istedi. Yer resimlerinide bana gösterdi şu anda resimlere ulaşamadım. Lakin sizlere kısaca izah edeyim ve değerli fikirlerinizi benim ile paylaşır iseniz sevinirim. Bu yer çok kişilerce oynandı lakin sonuca gidilememiş. Şim di sevgili ostalarım bir minübüs büyüklüğünde kaya ve bu kayanın düz duvarında şahane bir mihrap var ölçüleri 70 e 40 gibi ve kayanın üstünde şahane bir kanal var. Lakin kanal alına yakın değil kayanın biraz arkasında ve gök yüzüne bakıyor şöyle söyleyeyim mihrap ön duvarda kanal üstte ve mihraptan uzak . kayanın say kısmını düşünün . mihrap önde kanal say tarafın geri kısmında. Yani bir mezar için burada her şey tamam. Lakin tüm argelere karşın bu mezar bulunamıyor. Sizinde değerli fikirlerinizi alamak istiyorum ne dersiniz bu konuda ...

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bazı işaretler ne kadar gerçekci görünsede dönem soygunlarını önlemek için sahte sunaklar yapılmıştır
Yani sunak bu bölgede olup mezarı başka böldedir güney batı kısmının uzun mesafe ilerisinde araştırmanı tavsiye ederim çok ince detaylara dikkat et derim kurbanım

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
[USER=16835]@bozoklu ustam..@ kafkaslı . ustalarım çok tteşekkürler dediklerinizi oraya gidince uygulayacağım . Henüz oraya gitmedim . İnşallah gideceğim.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam ordaki kanal devam işaretidir, patika yolu takip etmelisin, doğala yakın x olmalı yada farklı bir bulgu muhtemelen oda ordadır. Selametle kal

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@bozoklu. ustam ve @Kafkaslı ustam. Şimdi arkadaşın tarif ettiği konumu düşünüyordum evet bende sormuş idim. Bu işaretlerin arkası yani güney tarafı tepemi diye evet bir tepelik demiş idi. Demekki sizin ile hem fikiriz. Gönüllerimiz bir olsun inşallah. .ve bana dediğine göre orada zindan kuyuları varmış. Yani bu isim ile adlaandırılmış onlar.