Sohbet

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Sevgili arkadaşlar

Bilindiği gibi yıllardır bu camianın icerisindeyim!
Yaz kış çoğu zaman kaçak bazen izinli kazılar yaparım.

Klavye başında yazmakla cizmekle bu iş olmuyor. kazma kürek çalışarak bir şeyleri görerek insan kendini geliştiriyor!

20 yılı bir kenara itersek daha yeni yeni ne gördügümü anlamaya vakıf oldum. Son 5 yılda bu işe 300 bin lira harcama yaptım.

Şu an sıfırı çektik hatta borcum var!

Bu işin yalanı dolanı bir yana, gerçekten uğraşmak bir yana!

Buldummu buldum ama elime kuruş geçmedi uyanıklar yedi gitti.

Buldurdummu çok ama adamlar ertesi gün selam vermedi.

Bu işte gönlü zengin olanın içi temiz olanın yolu açık olur.

birde parayı para çeker durumu iyi olan bulur çünkü gerçekten bir kazma kurekle define peşine giden sadece yoruldugu ile kalır.

İmkan varsa define bulamam yok diye bir şey yok. Ülkenin her yeri kaynıyor.

Bu işin cihaz konusuna değinmek istemiyorum ama yazmadan gecmeyecegim. Ekine bir dedektör alıp araziye giden sadece tek tek işi yapsın yoksa derinlerde hazine işini aklına getirmesin.

Adam zaten 2.5 metre kalınlığında oturma taş ile kapak yapmış senin elindeki cihaz daha kapagın kalınlıgına denk değilken hayal kurman bilgisizliginden gelir.

Eline cubuk alıp oda var diyen kaç kişi cubukla oda açmıştır oda tarşılır.

Yani cihaza karşı değilim ama elindeki cihazı tanıyıp ona göre calışmalısın demek istediğim.

Bu işte İşaretler işaretlerin çözümü her şeydir!

Birde Mühür meselesi tılısım meselesi varki sakın hacıya hocaya gitmeyin. Bu işin çözümüde sadece kendi tebalarından olan Haham ve Papazlardır! Ama doğru adamı bulmak ise imkansız gibi bir şeydir!

Tabi birde şans meselesi varki Allah sizi Şanslı Kullarından eylesin, yoksa aramak herkesin yapacağı sey bulmak ya şans ile ayağına takılma yada çok çok tecrübe isteyen bir meseledir.

Ugraşmayın uydu işiyle abuk sabık işlerle meşgul olmayın yok öyle aradığınız Tecnoloji henüz piyasada yok!

Bir gittiğin yerin sistemi mantığı şifresi işaretler aynı yada benzer olsada asla eş değildir.

Gittiğiniz gördüğünüz yerlere defalarca gidin gördüklerinizi oturup derin derin düşünün. Acele etmeyin sakin soğuk kanlı olun.

Ekibi iyi seçin

daha ne söyleyim :) alet edavat iyi olsun bir patlatmada iki metreyi ucurun, her şey izinli yasalara uygun olsun :) yoksa Cenderme gelir :)

hayırlı geceler

Son düzenleme:

odin

Editör
Ekinim var deme
Ambara girmeyince.

Hayırlı evladım var deme
El kızı koynuna girmeyince.

Sadık dostum var deme
Başına bir hal gelmeyince.

Vefakar karım var deme
Yok gününü görmeyince.

Ağustostan sonra ekilen darıdan,
Kocasından sonra kalkan karıdan,
Bal vermeyen arıdan,
Haram kazanılan maldan,
Kimseye hayır gelmez.

Zengini fakir eden hayırsız evlattır.
Memuru, tüccarı fakir eden süslü avrattır.
Fakiri fakir eden kuru inattır.

bunlarda burada bulunsun...

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çoğumuzun kaderi aynı Sedegor usta. 20 yılı aşkındır define işlerinin içindeyim cebime artı para girmedi. Büyüklerin, zenginlerin işlerini yaptık parayı çuvallarla götürdüler, servetlerine servet kattılar, bizi kapıdan kovdular. define işinin de kaymağını yiyen gene zenginler.

oguzkagan

Bilgili Üye
Adamın biri yıllarını dağda tepede derede şelalede gezerek harcamasına rağmen sonucuna olumlu ulaşabildiği bir çalışması olmamış...

Bir gün yine araziye çıkan adamın yanına köyünden genç bir delikanlı gelmiş ve şöyle demiş " emmi izin verirsen seninle gelmek istiyorum " yaşlı adam ise " sen henüz çok toysun birde seninlemi uğraşıcam dağda bayırda " deyince , delikanlı " emmi en azından yanına arkadaş yoluna yoldaş olurum izin ver geleyim " diye ne kadar istekli olduğunu açıklamış.. Adam biraz düşününce " pekala evlat " buyur gel bakalım demiş..

Yola koyulan ikili köylerinden henüz çok uzaklaşmamışlardı ki genç delikanlı küçük bir delikten küçük bir hayvanın (sansar gibi)ağzında bir insan eliyle delikten çıkarken görünce saniyelik bir reflekse yere eğilerek aldığı taşı bu hayvana atarak beraberinde sesiyle müdahalede bulunmasıyla birlikte hayvancagız korkarak elindeknide bırakarak uzaklaşmış...

Genç delikanlı hayvanın ağzından bıraktığı cisme bakmaya gittiğinde henüz tam çürümemiş bir insan eli ve üzerinde ihtişamlı ve çok değerli bir yüzük olduğunu görmüş...buna şahitlik eden yaşlı amca vakurlu bir tebessümle bir kez daha anlamış ki nasibin varsa onu senin ayaklarına bir yabani hayvanda getirir...nasibin yoksa üzerine basar geçersin...

Bende bu işin nasip yönüne işaret edeyim dedim... Unutmayın her dua nasibine,her nasip vaktine esirdir..

Hayırlı cumalar olsun cümleten..

Son düzenleme:

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sevgili arkadaşlar

Bilindiği gibi yıllardır bu camianın icerisindeyim!
Yaz kış çoğu zaman kaçak bazen izinli kazılar yaparım.

Klavye başında yazmakla cizmekle bu iş olmuyor. kazma kürek çalışarak bir şeyleri görerek insan kendini geliştiriyor!

20 yılı bir kenara itersek daha yeni yeni ne gördügümü anlamaya vakıf oldum. Son 5 yılda bu işe 300 bin lira harcama yaptım.

Şu an sıfırı çektik hatta borcum var!

Bu işin yalanı dolanı bir yana, gerçekten uğraşmak bir yana!

Buldummu buldum ama elime kuruş geçmedi uyanıklar yedi gitti.

Buldurdummu çok ama adamlar ertesi gün selam vermedi.

Bu işte gönlü zengin olanın içi temiz olanın yolu açık olur.

birde parayı para çeker durumu iyi olan bulur çünkü gerçekten bir kazma kurekle define peşine giden sadece yoruldugu ile kalır.

İmkan varsa define bulamam yok diye bir şey yok. Ülkenin her yeri kaynıyor.

Bu işin cihaz konusuna değinmek istemiyorum ama yazmadan gecmeyecegim. Ekine bir dedektör alıp araziye giden sadece tek tek işi yapsın yoksa derinlerde hazine işini aklına getirmesin.

Adam zaten 2.5 metre kalınlığında oturma taş ile kapak yapmış senin elindeki cihaz daha kapagın kalınlıgına denk değilken hayal kurman bilgisizliginden gelir.

Eline cubuk alıp oda var diyen kaç kişi cubukla oda açmıştır oda tarşılır.

Yani cihaza karşı değilim ama elindeki cihazı tanıyıp ona göre calışmalısın demek istediğim.

Bu işte İşaretler işaretlerin çözümü her şeydir!

Birde Mühür meselesi tılısım meselesi varki sakın hacıya hocaya gitmeyin. Bu işin çözümüde sadece kendi tebalarından olan Haham ve Papazlardır! Ama doğru adamı bulmak ise imkansız gibi bir şeydir!

Tabi birde şans meselesi varki Allah sizi Şanslı Kullarından eylesin, yoksa aramak herkesin yapacağı sey bulmak ya şans ile ayağına takılma yada çok çok tecrübe isteyen bir meseledir.

Ugraşmayın uydu işiyle abuk sabık işlerle meşgul olmayın yok öyle aradığınız Tecnoloji henüz piyasada yok!

Bir gittiğin yerin sistemi mantığı şifresi işaretler aynı yada benzer olsada asla eş değildir.

Gittiğiniz gördüğünüz yerlere defalarca gidin gördüklerinizi oturup derin derin düşünün. Acele etmeyin sakin soğuk kanlı olun.

Ekibi iyi seçin

daha ne söyleyim :) alet edavat iyi olsun bir patlatmada iki metreyi ucurun, her şey izinli yasalara uygun olsun :) yoksa Cenderme gelir :)

hayırlı geceler
akşamdan sabaha kadar cihaz salllayıp ekmeğini taştan çıkaran arkadaşımda çok tektekçilik yapıpta büyük meblağlara raslayan arkadaşımda ustam her iş nasip denk adam tek tekçiliğe başlıyor gezdiği 2 saat sonra sonra vaz geçiyor azim önemli:23:

Acemiavci1

Member
Ben bu işin parasal olarak görülüp kurtuluş amaçlı kullanılmasına karşıyım sonuçta herkes aynı bilinçte ve aynı zihniyette deil rast gele ömür ve paralarını heba ediyorlar bizim burada yüzde 80 i defineci ama gel gör ki en ufak bir işaretten anlayan bile Yok alesefiye duyumlarla boş yere caba harcıyorlar bu da bi nevi devletin sucu gerekli yasalar yapılmıyor ve haklın ekonomik durumu da insanları buna itiyor Avrupa’da tv programlarında felen izlemiştim adamlar bu işi hobi olarak yapıyorlar kafaları rahat ve her türlü destek devlet tarafından veriliyor biZde de bırak desteği devletin kurumdaki adamlar adamların elinin emegini yemek için birbiri ile yarışıyor o yüZden bu işler zor işler o yüzden bu işler bu kadar muallak yoksa azim sabır ve şükür ile çözülmeyecek işaret yoktur :) elinize emeğinize sağlık ustalarım güzel konu olmuş