Slm arkadaslar

Firat colak

Engellendi
Bu heykel malatya çıkma lakin bu gerçek bazı eserler sahte diyor veya aracilar ben bunun gercek mi değilim öğrenmek istiyorum Video su guncelenmiste ar ama sanırım bunlar ilgilenen anlayan kişileri bulamadım bu konuda beni aydinlatirmasiniz..

Son düzenleme:

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot][COLOR=#2B2B2B !important][FONT=&quot]Ayakta, eller kalçaya bitişik sağ elinde kalkan sol elinde belirsiz bir nesne olan kaide üzerinde erkek heykelciğidir. Anatomik hatlar özensizce işlenmiştir. Gözler patlak, ayaklar yalın başı ise diktir.
SLM KARDEŞİM BU VE BUNA BENZER BİRÇOK HEYKEL SAHTE AYNISI DAHA ÖNCE MUŞ MÜZESİ TARAFINDAN SAHTE OLDUĞU BİLDİRİLDİ DİKATTLİ OL SENİ KANDIRMASINLAR USTALAR YORUMLUYACAKLARDIR.
[/FONT][/FONT][/COLOR]

Firat colak

Engellendi
Tsk hocam bu heykel malatya poturgede çıkmıştır kadikoyden bir tarihçi arkologada götürdüm evet dedi bu heykel poturgede çıktı lakin orda 2 medeniyet yatıyor. Hangi medeniyete bağlı olduğunu araştırmak lazım sonra bana döndü evet dedi hittitlere dayanıyor ve bu o zaman tanrı olarak kabul ediyormuş bu konularda pek bilgin yok lakin.bu bir mağarada çıkma. Ve bubka beraber çıkan sini tepsi ve bir kaç parça daha

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
Tsk hocam bu heykel malatya poturgede çıkmıştır kadikoyden bir tarihçi arkologada götürdüm evet dedi bu heykel poturgede çıktı lakin orda 2 medeniyet yatıyor. Hangi medeniyete bağlı olduğunu araştırmak lazım sonra bana döndü evet dedi hittitlere dayanıyor ve bu o zaman tanrı olarak kabul ediyormuş bu konularda pek bilgin yok lakin.bu bir mağarada çıkma. Ve bubka beraber çıkan sini tepsi ve bir kaç parça daha
sen kendin çıkardıysan tamam lakin kendin çıkarmadıysan yukarda yazdıklarıma dikkat et.:230:

Turko

Uzman
Gerçek gibi sahte diyemedim. Burun dudak ve alında kesi izleri var ama kuyumcu merceği gibi bir aletle yakından kesi izlerini takip etmek gerek işin ehli lazım müze arkeolog vs anlamaz boşuna yol tepme , müzeye de götürsen bilir kişi olarak elinde en çok heykel koleksiyonu olan koleksiyoncusuna gösterir teyit için.

Firat colak

Engellendi
Kısa ve özden yazayım bu işlerden pek anlamadığım için dolandırıcı uckagitcilara denk geldim.once fiyat veriyorlar bundan anlamasada müşteri var diyorlar .sonra sahte diyorlar ben fakulteyede götürdüm.capayada goturdum 3 Arkolok inceleyin.bir bulgar exsperede inceleyin.gercek diyor lakin dolandiricilar benim bilgi sahibi olmadığım için sahte diyorlar 1 ay sonra arıyorlar ışte sana 1o bin dolar verelim evde obje gibi kalsın.yaw öyle bir duruma geldim ki.ben bile çıkardığım eşyaya sahte diyecek duruma geldim.))kısacası kadikoyden bir tarihçi Arkolok fakülte hocası.dedigi şu bundan kayıt altında veya el altında 10 tene kadar varsa fiyatı bellidir lakin bundan 1 veya 2 tene varsa fiyatını kimse söyleyemez.gunceli video herşeyi var şaşırdım kaldım.

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
kısa ve özden yazayım bu işlerden pek anlamadığım için dolandırıcı uckagitcilara denk geldim.once fiyat veriyorlar bundan anlamasada müşteri var diyorlar .sonra sahte diyorlar ben fakulteyede götürdüm.capayada goturdum 3 arkolok inceleyin.bir bulgar exsperede inceleyin.gercek diyor lakin dolandiricilar benim bilgi sahibi olmadığım için sahte diyorlar 1 ay sonra arıyorlar ışte sana 1o bin dolar verelim evde obje gibi kalsın.yaw öyle bir duruma geldim ki.ben bile çıkardığım eşyaya sahte diyecek duruma geldim.))kısacası kadikoyden bir tarihçi arkolok fakülte hocası.dedigi şu bundan kayıt altında veya el altında 10 tene kadar varsa fiyatı bellidir lakin bundan 1 veya 2 tene varsa fiyatını kimse söyleyemez.gunceli video herşeyi var şaşırdım kaldım.
bence altini biraz tiraşla traşla derken zarar verme azbir şey al numunelik kaç yillik olduğuna bak gerisi gelir.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Banada gerçekligi doğru geldi. 1. yanında sini çıkması (ölü yemeği), ceset olmaması (kremesyon usulu gömü) ve aşınmalar doğal gözüküyor. Yapacağın en iyi iş müzeye vermek.

Firat colak

Engellendi
Hocam tsk tarzla derken bir parça numune diyorsunuz sanırım.benden biri istedi bunu başka arkadaştan dedi sakin paça verme degersizlesir. Ve dikkat ederseniz fotoğrafçı dükkanında çekildi bu resimler kaliteli çek sağlı solu biz büyük ekran tv izleyeceğiz dedi.ve artı numunesi verme dedi.bende çektin resimleri ve arkasındaki yazılar ise ret yazıları ve bunlarin da gösterme dedi bende akıl ışte.bilgim olmadığı için yazılara pudra vurdum gözükmesine diye anliyacagin her söylenen inandık.

Firat colak

Engellendi
Sanırım islamiyetten önce 3 bine dayanıyordu. Müzeye.zaten verecektim.artik vermeyi de düşünüyorum.muzeye verme diyor sana para vermezler ve yakarlar vs vs.biride diyor kaydını yapalım açık artırmada satalım vs vs ben bunlardan anlamadığım için.sasirdim kaldım.bir deyim var. Girmemizin bir oğlu olmuş tutmuş çukunu koparmış bizde ona dondudöndük.) ))