sevimli dostlarımız.

sandalci14

Operatör
Şimdi benim merak ettigim bir hususu paylasmak istiyorum arkadaslarim.bu kopekler toprak altindaki faili mechulleri bulmada kriminal ekip tarafindan kullaniliyor.ingilterede mayin arama kopekleri varmis terier cinsimine oksitten buluyormus.acaba bunlari altin aramada kullanabilirmiyiz.okside alistirsak altinin yaydigi oksidi yada zrminalti odalari bulabilirmi.uyusturucuyu koklatarak filan buluyorlar altin tozunu koklatip alistirabilirmiyiz deneyen varmiki.mesela kostebekleri evcillestirip bu islerde kullanabilirmiyiz.doguda esekler mayina basmaz mezara basmaz derler acaba bisluj tespiti yaparmi...

R00T

Profesyonel
Co Admin
Evet sandalcı kardeşim konu farklı bir bakış ve yardım destek birlikleri.Öncelikle herşey Nasip yani 1 numara her zaman derim 1 numara = Nasip.
Bir zamanlar bir çiftçinin köpeği doğu köylerinde birinde tesadüfen toprağı kazması yani sanki porsuk yada sansar tavşan arar gibi ısrarla toprağa dalıp eşelemesini uğraşmasını farkeden köylü kısa süre takip eder.Ve müdahale eder çünkü toprak kızıl ve elenmiş topraktır bir noktadan sonra.Burda bu çiftçi köylü güzel bir malzeme bulur sarıkız full.Bu yaşanmış bir nasip olayı .
Bir zamanlar atla yolculuk yapan çoban rampa kayalık toprak karışık zeminde yolculuk esnasında atı durup geçmiyor .Zorlama ve uğraşlar sonucu at yine o noktadan değilde mesafeli bir dolanmadan sonra farklı noktadan geçiyor.Burayı inceleyen çoban hafif çökükler tespit edip.Zeminaltı çoklu yanyana bir sürü odaya ulaşıyor
Bunlar tesadüfen olanlar bilerek eğitilerek değil.Ama at katır zeminaltı odalara basarak geçmez ürker bunu biliyorum.

sandalci14

Operatör
Bazem milyonluk cihazlarin teknolojiyle yapamadigini bir hayvan güdüsüyle yapabilir.mesela biri bursa tarafinda sanirim lahit bulmus kopek eseledigi yerden.artik gazdanmi kemiktenmi.edirnede newholland marka bicerdoverlerde bicaklari demir kirmasin diye dedektor olup operator ekrandan izleyebilyormus.bu arkadas avrupadan bir aparat getirip taktirmis bictigi yerlerde topragin altini net gorebiliyormus.ankarada birinden duymustum.buralarda roma hamamlari var arkeolojik sit alanlaridir.kamerali guvenlikli.ayakkabilarinin altina avmlerin girislerinde bulunan guvenliklerin elinde olan kucuk el dedektorleri vardir bunlardan ayakkabilarinin altina monte etmis kulakcak takmis gezinirken ayakkabilardan gelen sinyali alip yer trspitleri yapmis.tabi gorenlet muzik dinliyor sanir.fakat gorsele ceviremeyip derinlik ve ayrim yapamadigindan kazi yapamaz.ama onada ugrasiyormus.belki 5-10 cm de tektuk olursa cebinde tasidigi capayla cikarabilir.yosa sit alani baska calisamaz.belki bircogu atmasyondur ama her olay bir fikir verir..

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Şimdi benim merak ettigim bir hususu paylasmak istiyorum arkadaslarim.bu kopekler toprak altindaki faili mechulleri bulmada kriminal ekip tarafindan kullaniliyor.ingilterede mayin arama kopekleri varmis terier cinsimine oksitten buluyormus.acaba bunlari altin aramada kullanabilirmiyiz.okside alistirsak altinin yaydigi oksidi yada zrminalti odalari bulabilirmi.uyusturucuyu koklatarak filan buluyorlar altin tozunu koklatip alistirabilirmiyiz deneyen varmiki.mesela kostebekleri evcillestirip bu islerde kullanabilirmiyiz.doguda esekler mayina basmaz mezara basmaz derler acaba bisluj tespiti yaparmi...
..
kardeşim böyle 1 köpek cinsi var evet ve kullanılıyor ...köpeğin cinsi şuan aklıma gelmedi ....araştırısan bulabilirsin cinsini .... ayrıyeten mantar bulabilen köpek cinside var ....

sandalci14

Operatör
Emegine saglik ustam. " kahvenin arasi yalnizlikla iyidir çayin kalabalikla.." derler.tum kalabalik dostluklara diyelim.

deli firat

DOĞACI
Emegine saglik ustam. " kahvenin arasi yalnizlikla iyidir çayin kalabalikla.." derler.tum kalabalik dostluklara diyelim.
Kim demişse iyi demiş Allah razı olsun çay kahve bahane gönül muhabbet ister hele kapı komşusunu tanımayan bir hale geldiğimiz bu zamanda

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Köpeğimizin açılmamış değerli bir gömü noktasında etrafta hiç bir canlının olmadığı dağ ortamında yanımda kafasını yukarı kaldırıp dudaklarını geri çekerek o keskin ve sivri dişleriyle yukarıya boşluğa doğru saldırı hamlesi yaptığına ben şahidim.dolayısıyla çalışılan bu noktada bizden başkalarının da olduğunu bilerek tedbirimizi almıştık.

Son düzenleme:

sandalci14

Operatör
Aynen ustat.bu hayvanlar depremi onceden hissedip metrelerce uzaktan koku alip bizim goremediklerimizi goruyorlar. Mesela arazide yetistirilmis kopekle define arasak kopege el koyarlarmi yada buldugumuz herhangi bir seyle yakalansak " biz piknige gitmistik kopek burayi eselemeye basladi bizde merak ettik baktik failimechul ceset filanmi buldu diye.bu cikti muzeye goturecegiz" desek cezayi kopege keselermi:) vesselam cendermeninde kafasini karistiracagiz..