Sa abiler iznik hakkinda paylaşacak bilginiz varmı yardımcı olursanız çok sevinirim

Nicea

Yeni Üye
Arkadaşlar ben Iznikliyim buralarda çok şey olduğu söyleniyor bana tavsiye edeceğiniz veya iznik teki define anılarınızdan bahsedermisiniz şimdiden teşekkür ediyorum tüm define kardeşlerime selam olsun şansınız bol olsun

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Heyaaa nereleri kurcaladığımızı yazakta kendimizi açık edek deemii.))))) şaka şaka. Dünde Bi hukukçu arkadaş vardı tüm bilgimiz nası kaççamızı kaçış yollarını yakalanırsan ne dicekmişsiz filan falannfeşmekann.. Soruyordu. Kardeş sen göldeki bazilika larda staj yap sonrasına bakarız. Alınmaca darılmaca yok merak ettiğin konuyu sor kardeşş

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
İzinsiz olarak yasadışı yapılan çalışmaları desteklemiyoruz. Eserlerin kırılıp tahrip edilmesinede karşıyız

Apollon01

Moderatör
Moderatör
He yaa Mal bulanındır ustam, eline sağlık güzel görsel olmuş, bizim burda da baraj altında kalan kilise falan var, bazan su bayağı düşüyor arama yapmaK lazım ama Çok şey kaybolmuş maalesef, Nicea ustam Arama yapmaya değermi ne demek, bir küçük heykel bulsan hayatın değişi yor neden aramaya değmesin ki, binlerce yıldır gömülü olan şeyler kime ne fayda sağladı,hem bak ekonomi de iyi değil artık ihtiyaç var, bu memlekette yok yok kardeşim, yani olmayan yer yok yani, ararsan çok şey bulursun, ama çok sabırlı olmalısın kolay gelsin

Turko

Uzman
Değirmen dere ve yalak derenin konum ları güzel duruyor. Yalakdereyi göle giden yerlerini , değirmen derenin de Körfez e yakın yerlerini gezebilirsin. Hakim noktalar olsun bakacağın yerler.

oguzkagan

Bilgili Üye
Usta İznik'li olup ta buradaki üyelerin İznik'teki define maceralarını öğrenme ihtiyacı duymanıza sebep nedir acaba , yanlış anlamayın şu bakımdan soruyorum Orada bir çok yaşanmış gerçek hadiseler mevcut hemen hemen her kıraathanede her mahallede her sokakta her dükkanda her ortamda konışulan konulardır ve İznik komple sit alanıdır ayrıca İznik İstanbul kadar gizem ve yer altı muhteşem değerler barındırır..

Küçük İstanbul olarak geçer literatürde İznik Konsül'ü , ve bağlı olduğu bir çok tarihi değere sahiptir... Zeytinliklerden çıkan lahitler,göl etrafında bulunan tüm tepeler ..hemen yanıbaşında bulunan Orhangazi ve çevresi ... Bir insanın başını fazlasıyla belaya sokacak şahin Tarlası. Siz İnzik'li olarak bunlara vakıfsınızdır muhtemelen lakin ben özellikle bu güzel küçük ve çok değerli şehre yabancı olanlar için yazma gereği duydum ...

Son düzenleme:

Andreas

Yeni Üye
Orhangaziden bende bizim buralar da bildiğiniz bölge varmı?