S.a. Dostlar orjinalliği hakkinda bilgi alabilirmiyim? ( görseldir )

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Sen buldunsa bunu en iyi sen bilirsin yok sen bulmadınsa şüpe duy zaten adam elindeki malı niye sana versin sen karar ver sahtemi deyilmi

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Bunlar kesinlikle orjinal değil. Ben buldum deme sakın ! Son bir yılda Türkiyede binlerce piyasaya sahte sürüldü. En Çekici yönü insanı altadan yönü paraların Gümüşten yapılmış olması. Daha fazla bilgi istersen özelden yazarım.

Üzerindeki okside hiç Aldanma vur kadife bezi bak sonuca.

Görseldeki para yüzünden açılan dava ve soruşturma sayısı 5044 bu yeterli sanırım.

Son düzenleme:

aramis39

Yeni Üye
eyvallah Sedegor usta. ben bulsam zaten sorgulamam gerçekliğini. amacım sadece bilgi almaktı. ilgine teşekkür ederim. bu işin o kadar çok sahtekarı çıktı ki sorma gitsin. bizim buralarda önceden böyle şeyler hiç yoktu. şimdi her yerde dolanıyor bu sahtekarlar.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
eyvallah Sedegor usta. ben bulsam zaten sorgulamam gerçekliğini. amacım sadece bilgi almaktı. ilgine teşekkür ederim. bu işin o kadar çok sahtekarı çıktı ki sorma gitsin. bizim buralarda önceden böyle şeyler hiç yoktu. şimdi her yerde dolanıyor bu sahtekarlar.
Bizim oralar dediğin yeri az çok tahmin ediyorum 3 ilde çok yoğun o paralar. Diğer iki ilde oksit işi yok :)

Lucre

Yeni Üye
Attica, Athens Silver Tetradrachm "Athena, Owl Olive

Replica hepsi maalesef.

Ülkemizdeki tetradrachm'ları ele veren en önemli replica hataları -> ön yüzde athena'nın burun yapısı,boynunda bulunan neclace
Baykuşta ise kanat ve boyun arasındaki orantı ve gözler.En iyi yaptığımız şey ise zeytin dalı yaprağı.Bir onu orantılı yapabiliyor bizimkiler :)

Yurt dışı replicalarında ise %70 e yaklaşan benzerlik oranı var. Eskitme usülleri ise daha kimyevi altyapıda.

Hayırlı günler.