Roma cam eşyaları hakkında bilgi lütfen

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Son zamanlarda ugarastıgım bir yerden cam kırıkları çıkıyor! Bu kırıklar öyle şahane işlenmiş ki bu günkü camlara taş çıkarır.

Henüz bulmak nasip olmasada :) örnek Roma dönemine ait bir göz yaşı şişesi ve ya bir cam bilezik maddi açıdan degerlimidir?

Sedegor

Engellendi
evet oldukca değerlidir yanlız düz renk olmayacak mesela ben bir tanesini çıkarırken kırdım simli ve 4 renkti sağlamı 350 bin tl
Usta içerde Simli varmı bilmem ama bu çıkan parçalar mavimsi bir renkte bazılarıda iki- üç renk karışık yeşil beyaz bulut rengi gibi ler. :) :)

Sedegor

Engellendi
boyutları ne kadar varsa bir görsel atarsan döneminede bakarız belki roma değildir

hali hazırda bi yerim var içinde sadece cam eşylar var açmadım duruyor biraz daha değerlensin diye kendim kayıt altına aldım :)
Şu an görsel yok ama resimler atarım forma. Sen bekle açma orayı senin gibi bir kayıt altına daha alan olur sa üzülürsün

SelçuK

DogacıyıZ
genelde degersiz arada degrlide çıkabiliyor ama bana denk gelmedi

divan

Yeni Üye
sercan 33 usta kayıt altına aldım ne demek teşekkür ederim

Battal Gazi

Yeni Üye
Son zamanlarda ugarastıgım bir yerden cam kırıkları çıkıyor! Bu kırıklar öyle şahane işlenmiş ki bu günkü camlara taş çıkarır.

Henüz bulmak nasip olmasada :) örnek Roma dönemine ait bir göz yaşı şişesi ve ya bir cam bilezik maddi açıdan degerlimidir?
ustam cam işinde çankırı çok iyidir çankırının geneli mezarcıdır bu yüzden :) göz yaşı şişesi çıkar hep mezarlarda bizede kırık bir renkli gözyaşı şişesi geldi hatta üstünde yılan işlemesi vardı ama maalesef çıkarken kırılmış çok hassas olurlar kırılmasaydı eğer fiyatının en az 100 000 bin tl olduğunu söylediler :( hatta en son çankırıdan gelen bir gözyaşı şişesinin 70 000 e satıldığını biliyoruz sağlam kaynak ama genellikle renkli olanlar çok iyi para ediyor düz beyaz renkli olanlara pek birşey vermiyorlar...

acraniata

Yeni Üye
Ustalar tek renk mavi cam bileziklerin ortalama degeri nedir peki??

Sedegor

Engellendi
Ustalar tek renk mavi cam bileziklerin ortalama degeri nedir peki??
Kardeş konu bayağı eski!
Dolayısıyla konu sonrasında edindiğimiz bilgi ve gördükdüklerimiz neticesinde, tek renkliler pek para etmiyor. Karışık ve desenli hatta canlı renkli olanlar biraz daha iyi.

Sonuç olarak maddi açıdan çok şey bekleme ama tek renk bir bilezik en azından orda çalıştığını karşılar.

Ayrıca sadece tek renk deyip geçmemek gerek işçilik ve yapısı da mühim.

Kısacası tek renk cam bir bilezik 200 TL ile 30 bin TL arasında satılabilir.

Zaten elindekinin bedelini sen değil alıcı belirler sen istersen verme dolaştır dur verecegin her el aynı ele götürür.

Görünüşe göre mezarı buldun.

Dikkat et o mezar tek olmaz orda aşagılarda cam bilezik bulursun yada ıvır zıvır şeyler ama orda öyle bir mezar daha vardırki hayal etmen dahi zor. Az zirveye bak. Nekrapolün dogusu ve batısına

Son düzenleme:

Zorbey83

Yeni Üye
Roma donemine ait cam bilezik mavi renk ssimli islemeli cocuk bilezigi ortalama degeri ne kadardir

sandalci14

Operatör
hoşgeldin kardeş değeri alıcının vereceği fiyata göre değişir genelde tokatçılar çıkar müze medeniyet işi diye ödeme yapabilir.konu açılmışken sedegor usta nerelerde