Radar Görüntü Ayrımı Hk.

ayyldz

Yeni Üye
Merhaba Dostlar,

Elimde radar olarak bir cihazım var. Programında görüntü ayrımı yapılabiliyor. Sorun olmaz ise cihaz bilgisi paylaşabilirim.

Sorunum şuki, görüntülerin ayrımını yapmakta zorlanıyorum. Bu konuda bilgili olan arkadaşlardan destek almak istiyorum mümkünse.
(Aldığım firma bu konuda biraz ağır)

Yabgu

Bilgili Üye
Merhaba Dostlar,

Elimde radar olarak bir cihazım var. Programında görüntü ayrımı yapılabiliyor. Sorun olmaz ise cihaz bilgisi paylaşabilirim.

Sorunum şuki, görüntülerin ayrımını yapmakta zorlanıyorum. Bu konuda bilgili olan arkadaşlardan destek almak istiyorum mümkünse.
(Aldığım firma bu konuda biraz ağır)
Markası nedir ustam?

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Konuyu uyduya bağlamazsanız veya raklam yapmazsanız sıkıntı olmaz hiçbir şekilde diye ümit ediyorum ve bu bağlam da cihazınızı ve görüntülerini paylaşmanız da bir sıkıntı yoktur.

ayyldz

Yeni Üye
Konuyu uyduya bağlamazsanız veya raklam yapmazsanız sıkıntı olmaz hiçbir şekilde diye ümit ediyorum ve bu bağlam da cihazınızı ve görüntülerini paylaşmanız da bir sıkıntı yoktur.
Hayır hocam, bahsettiğim üzere radar mahiyetinde bir cihaz temin ettik. manyetometre görüntü aktardığını söylediler. Sarıdan yeşile, kırmızıdan maviye renk ayrımları mevcut. Bunu ayırt etmekte bir tecrübe istiyor kanaatimce, bu yüzden çektiğim görüntüleri ayırt edebilecek, belki bu işle uğraşan arkadaşlar olabilir diye sormak istedim.

Yabgu

Bilgili Üye
:giggle: ilk cihazımdı, daha doğrusu bir yakınım almış, işin içinden çıkamamış al ne yaparsan yap dedi, istersen kır. İnan ki kullanmakta bende bayağı zorlandım. Bir ingilizce birde almanca bilen öğretmen arkadaşlarla dilini 3 ayda çözdük.

Yabgu

Bilgili Üye
Yeşil toprak, mavi ve çeşitleri su ve boşluk, turuncu mineral ve kırmızı metal'di. Kırmızı rengin geometrik şekli de önemli tabi. Tam çözebildin mi diye soracak olursan tam çözememiştik. Eğitim içinde bayağı uğraşmıştık fakat olmadı. Bende bir başkasına hediye ettim.

ayyldz

Yeni Üye
Son versiyonunda türkçe desteği getirmişler demekki hocam :) Makinayı kullanmakta sorun yaşamıyorum, doğrudan daha doğru kullanıyorum ama programda görüntü ayrımını yapamayınca ne fayda. Birde bana dediler bu radar değil manyometre, kafam karıştı. Güven yok ki sektörde şöyle adam akıllı bu radar al bunu parası neyse verelim denecek bir makina var mı bildiğiniz ?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Yeşil toprak, mavi ve çeşitleri su ve boşluk, turuncu mineral ve kırmızı metal'di. Kırmızı rengin geometrik şekli de önemli tabi. Tam çözebildin mi diye soracak olursan tam çözememiştik. Eğitim içinde bayağı uğraşmıştık fakat olmadı. Bende bir başkasına hediye ettim.
Ustam cihaz mineral ayrisimini nasil yapiyordu merak ettim :)
Yeryuzu binlerce mineralin bir araya gelmesiyle olusmus.

Yabgu

Bilgili Üye
Ustam cihaz mineral ayrisimini nasil yapiyordu merak ettim :)
Yeryuzu binlerce mineralin bir araya gelmesiyle olusmus.
Ustam metal testi yaparken fark ettik bizde, nasıl diye soracak olursanız: küçük bir çömleğin içine altın bilezikler yüzükler vb. gümüş ve bronz metaller koyarak deneme yapalım dedik ve 120cm derinliği olan yol kenarında bir tarafı tıraşlanmış topraktan yer bulduk kendimize. Öncesinde bir şey var mı yok mu diye test yapacağımız toprağa bakalım dedik ve baktığımızda turuncu ve kırmızıya yakın daha doğrusu bu iki renk karışımı tuhaf bir şey gördük her neyse uzatmayayım görüntü aldığımız derinlik ve nokta da küfe benzer sapsarı bir futbol topundan büyük taş çıktı. Sonra tekrar baktık aynı katman anomalide yoktu. Bu şekilde bu izlenimi edindik. Daha önce dediğim gibi net olarak çözemedik cihazı.