Pulse cihaz ve bobinde tecrubeleriniz....!

saftilki

Moderatör
Moderatör
(kendin yap)
pulse sistem bobinlerde hangi tel & kablo kullanıyorsunuz
kaç tur ve kaç ohm & uh değerinde ve derinlik ölçüleri nelerdir algılama mesafesinde
tecrubeyle sabit kendi yaptığınız bobinlerdeki tecrubelerinizi paylaşıma bekliyoruz

Turko

Uzman
50 lik tel ile 45 çaplı 24-25 tur ile 3.3 - 3.4 ohm 1 TL parayı 60 cm den görür diye düşünüyorum. Ara bağlantı kablosu dahil 700 ohm falan yapar. Cihaz markasını bilmiyorum eğer cihaz sağlamsa tel çapını yükseltip 50 cm başlık 30 turu zorlayıp 3.7 - 3.8 leri görecek şekilde tur sayısı +- yaparak +700 ohm ları zorlayıp derinliği 75-80 cm e zorlarsın. Bu işte önemli olan hareket halinde sarılan telin kendi içersinde oynayıp parazit yapma mevzusu. Her turda telleri birbirine sıcak silikon tarzı yahut ısıya dayanıklı iletken olmayan bir malzeme ile minik dokunuşlar şeklinde birbirine her turda sabitlemek. Son hamle elektrik bantı ile 5 er cm ara ile bantlamak. Orijinal marka bobinler 450-480 uh ta stabil kalır. Benim verdiğim rakamlar 2 katı olacak şekilde. Yani yukarıdaki rakamlar ile 850 civarı uh olur.

Turko

Uzman
Orijinal garantisi bitmiş memnun olduğunuz bir başlığı açıp çap tur sayılarına bakıp tel çapını yükselterek tur sayısı ayarlanarak derinlik arttırılır. Mümkün.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Orijinal garantisi bitmiş memnun olduğunuz bir başlığı açıp çap tur sayılarına bakıp tel çapını yükselterek tur sayısı ayarlanarak derinlik arttırılır. Mümkün.
Önemli olan endüktansı aynı değerde yakalamak, bu arada yazılımdan dolayı cihazda sapmalar olması muhtemel.
Stabilite kaybolur, ota çöpe öter durur.

saftilki

Moderatör
Moderatör

cihaz dp3s+ 400-600 uh arası 2-3 ohm arası ideali,
yaptığım bobinler 32-45-62-70-ve 90, 70 ve 90 lığı 065 emaye telden diğerlerini cat6 dan yaptım ama cat6 nın birçoğu sahte çıkıyor, nexus almıştım cat6 diye ama cat5 değerlerine sahip çıktı

neyse benim merak ettiğim şey şu, 570 uh gelen bobinim 2.7 ohm ben bunu cat7 ile 2 ohm'kadar indirerek 600 uh'a kadar zorlasam derinlik artarmı? 3 ohm gelen bobinin zırıltısı diğerlerine nazaran daha az,
alt sınır 2 ohm mosfete soğutucu eklersem 1.7 ye kadar inebilirim, irf260 mosfet sürüyor bobini,
normalde 45 likle arazi temizliği yapıp büyük bobinlerlede asıl aramaya geçiyorum
ilk denememde sigaranın folyo kağıdına değerli verdi birde çeliklere değerli veriyor prinç ve altınla aynı rakamı verdi +95

fotoraftaki altılı su dağıtıcısı 18 lik kangal ile kollarını yaptım 2 dk da topla dağıt sırt çantana koy

(SİHA)

Yeni Üye
Metallere gore alinan ses degerlerini olcebilen yada metallerdeki sesleri farkli bir metodla donusturebilip bu deger leri ya rakamsal yada cizgisel kalp atim degeri gibi . Ses ler uzerine bir calisma yap benimkisi bir oneri fikir.

saftilki

Moderatör
Moderatör
bunda her ikiside var zaten, +gradyo eklenebilir ama henüz gradyo eklenmedi modül de alıcam

Yuksek

Member
Bilgim olmadigindan soruyorum lutfen yanlis anlamayin, neden bakir tel kullaniyor lutfen aciklarmisiniz? Gumus, pirinc yada altin veya baska bir tel niye kullanilmiyor? Kullanilsa degisen bir sey oluyormu