Mahzen tavanında işaretler...

jaskmen

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhabalar. İşaretler tavanda olduğu için tam detaylı olarak farklı açılardan çekim yapamadım kusura bakmayın. Öncelikle kaplumbağa'ya benzer bişey var kafasını yanlışlıkla düşürdüm tekrar elimle tutup fotoğrafını çektim , hemen dibin 4 tane kimisi, dikdörtgene, kimisi kare, uzunlamasına, ufak ufak kabartmalar var, hemen 50cm ilerisinde ise ufak bir oda var ve o odanın tavanında ise kare kabartma, üçgene benzer değişik bir işaret ve 1 kafayla birleşik 3 tane kabartma taş var. Bununla ilgili yardımcı olabilecek kişilere şimdiden teşekkür ederim, kolay gelsin

Ekli dosyalar

• 63.9 KB Görüntüleme: 172
  • 49.2 KB Görüntüleme: 175
  • 86.6 KB Görüntüleme: 173
  • 90.3 KB Görüntüleme: 168

OZY.YA

Bilgili Üye
sadece tavanın değil de içerinin fotoğraflarını da atarmısın duvarlar ve zeminin

Karabulut

Operatör
Cihaz varsa kontrol et yoksa 1 kg balyoz al boşluk varmı incele

dardanos

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sevgili kardeşim selaymun aleyküm. Her şeyden önce bu yapıya giriş nasıl bir yer idi bir . Odaya girmişsiniz belki başka oda yada odalarda olabilir. Bu bir mağara içindemi nasıl bir mekandır detaylandırır isen daha iyi olur. Resimlerden tam anlaşılmıyor o taşlar oraya horasan ile mi uygulandı. Yada tavana şekilmi verildi.
Belki kızıyorsunuz lakin mesela şu alttaki resimdeki şey neyin nesi burası kullanım amaçlı bir yermi idi yani yaşanmışlık olan yada gizlenmek için onları anlamamız lazım.
3 (1).jpg

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Cihaz varsa kontrol et yoksa 1 kg balyoz al boşluk varmı incele
Cümlenin sonu Allah'tan balyoz ile kırıp bak diye bitmedi :) teşekkür ederim.
Mahsenlerde ilk bakılacak yerlerden biridir tavanlar fakat,
Sakın ola canlar Mahsen tavanlarında işlem kelle koltukta işlemdir.
Önce tedbir.

jaskmen

Yeni Üye
Sevgili kardeşim selaymun aleyküm. Her şeyden önce bu yapıya giriş nasıl bir yer idi bir . Odaya girmişsiniz belki başka oda yada odalarda olabilir. Bu bir mağara içindemi nasıl bir mekandır detaylandırır isen daha iyi olur. Resimlerden tam anlaşılmıyor o taşlar oraya horasan ile mi uygulandı. Yada tavana şekilmi verildi.
Belki kızıyorsunuz lakin mesela şu alttaki resimdeki şey neyin nesi burası kullanım amaçlı bir yermi idi yani yaşanmışlık olan yada gizlenmek için onları anlamamız lazım.
Ekli dosyayı görüntüle 295340
Aleyküm selam öncelikle kusura bakmayın geç dönüş yapabildim şehir dışındayım. Burası eski bir Ermeni evi, aşağısında işaretlediğiniz pencere şırahane, şarap için üzüm ezilen yer gibi düşünün, önünde ufak bi kuyusu var, hemen üstünde bu kabartmalar var bunlar Horasan değil, oturtma kayalar, milattan önce geç roma dönemini görmüş bir alan, hemen yanında bir odası var ve tavanda kabartma diğer resimde attığım şekiller var, kendi evimin içi bu alan ve yanında ki diğer resimdeki kabartmaların olduğu alandan tabana doğru çalışma yapmaya başladım 7 renk toprak katmanı aldım, şu an kevek taş çıktı önüme, taşların aralarında ince uzun yarıklar var yaklaşık 18mt oldu ve taştan yapılmış kuş baykuş vb bir çok işaretler aldım toprak katmanlarından, şimdi kevekte devam ediyorum 3 mt kevek taş kırdım odanın sesini alıyorum ama bi türlü ulaşamadım,

OZY.YA

Bilgili Üye
Aleyküm selam öncelikle kusura bakmayın geç dönüş yapabildim şehir dışındayım. Burası eski bir Ermeni evi, aşağısında işaretlediğiniz pencere şırahane, şarap için üzüm ezilen yer gibi düşünün, önünde ufak bi kuyusu var, hemen üstünde bu kabartmalar var bunlar Horasan değil, oturtma kayalar, milattan önce geç roma dönemini görmüş bir alan, hemen yanında bir odası var ve tavanda kabartma diğer resimde attığım şekiller var, kendi evimin içi bu alan ve yanında ki diğer resimdeki kabartmaların olduğu alandan tabana doğru çalışma yapmaya başladım 7 renk toprak katmanı aldım, şu an kevek taş çıktı önüme, taşların aralarında ince uzun yarıklar var yaklaşık 18mt oldu ve taştan yapılmış kuş baykuş vb bir çok işaretler aldım toprak katmanlarından, şimdi kevekte devam ediyorum 3 mt kevek taş kırdım odanın sesini alıyorum ama bi türlü ulaşamadım,
derinlemesine mi 18 metre yoksa tünel açma gibi 18 metre mi ?
oda sesi olarak düşünme her türlü boşlukta o sesi alırsın tavsiyem güzel bir çubuk kullanman artı kuş ve baykuş işaretleri diyorsun zor iştir Allah hayırlısını nasip etsin artı duvar ve tavanları iyi kontrol et tuzak ihtimali yüksektir buranın birde dışardan gelen girişi olsa gerek bulunduğun yerin bir kat altına gideceksin muhtemelen