KONYA'DA 1956' da aranan define haberi

mörfi81

Yeni Üye
Milliyet gazetesinin 25.7.1956 tarihli haberine göre Hadim kazasının Taşkent nahiyesinde 200 ton altın bulunan bir defineyi İzmirden gelen 3 kişi aramaya başlamışlar. Ellerinde geyik derisinden yapılmış orijinal harita varmış. Buna göre define bir mağaranın içindedir. Büyük halkalı demir kapısı vardır. Girince 5 adım yürüdükten sonra 40 merdiven aşağı inilecek ve 200 ton altın bulunacaktır. Hazine Moğollardan kalmış. Çepni köyü civarında bulunduğu bildirilmektedir.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Kaynak nerede ustam. İyi forumlar.

saftilki

Moderatör
Moderatör
konyada onunla uğraşan tanıdığım vardı artık irtibat kurmuyor benle, 7 ortaktı bunlar biri vefat etti,
diğerleri mit'in takibinde ama başlarına gelmeyen kalmamış orada, cinniler tarafından taşlanmışlar ve onların düğününe denk gelmişler, ve kar beyazı yüzlerce fare çıkmış, artık bilmiyorum bunlar onlarmı?
ama konya öyle böyle bir konya değil, insana havale geçirtecek cinsten yani

mörfi81

Yeni Üye
konyada onunla uğraşan tanıdığım vardı artık irtibat kurmuyor benle, 7 ortaktı bunlar biri vefat etti,
diğerleri mit'in takibinde ama başlarına gelmeyen kalmamış orada, cinniler tarafından taşlanmışlar ve onların düğününe denk gelmişler, ve kar beyazı yüzlerce fare çıkmış, artık bilmiyorum bunlar onlarmı?
Ben olay gerçekmi bilmiyorum tesadüfen gazete arşivlerini karıştırırken görmüştüm.

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
200 ton vay beee onları ordan çıkarıp götürmekte mesele taşımada mesele ilginç🤔

canahmed

Member
Ustam,ben de konyaliyiyim,bu yer Taşkent e bağlı Çetmi köyünde miymis? Nasıl bir yermiş acaba,neler yaşamışlar arkadaşlarınız,biraz daha bilgi verebilir misiniz ?

atasdibi

Bilgili Üye
Türkiyede en fazla altın çıkan maden 2006 da faaliyete geçmiş. Modern teknolojiyle toplam 13 ton çıkmış. 200 ton yazan ya dayak yememiş ya sayı saymayı bilmiyor.

saftilki

Moderatör
Moderatör
Ustam,ben de konyaliyiyim,bu yer Taşkent e bağlı Çetmi köyünde miymis? Nasıl bir yermiş acaba,neler yaşamışlar arkadaşlarınız,biraz daha bilgi verebilir misiniz ?
köyün adını söylemedi ve yorumda yazdığımdan fazlasınıda söyleyemem, ki internet ortamı bu,
zaten acelesi vardı çok fazla ayrıntıya giremedik

saftilki

Moderatör
Moderatör
200 ton vay beee onları ordan çıkarıp götürmekte mesele taşımada mesele ilginç🤔
yaw bu eskiler tarihi yazanlarmı deyim okuyup günümüze taşıyanlarmı deyim artık,
rakamların ardına bol 0 koymayı seviyorlarmış galiba,,,
40 bin at, 50 bin deve,, 40 katır yükü ipek kumaş vs vs,
nerde buluyorlarmış 200 ton altını, derelerden çakıl yerine altınmı akmış?

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
yaw bu eskiler tarihi yazanlarmı deyim okuyup günümüze taşıyanlarmı deyim artık,
rakamların ardına bol 0 koymayı seviyorlarmış galiba,,,
40 bin at, 50 bin deve,, 40 katır yükü ipek kumaş vs vs,
nerde buluyorlarmış 200 ton altını, derelerden çakıl yerine altınmı akmış?
Yalanı severim heyecan verici oluyor ustam