Köklü bir kayada bu oyma var

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Bir tarla kenarında bu güzel oyma var, derinliği 30 santim falan ne olabilir ustalar yardim yardım bekleriz teşekkürler ilginize ustalar saygılar

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@man_correct @ragıp Kaya sabit ustalar yerin toprak yüzeyine çok yakın eski bir yerleşim yeri civarda 2 tane büyük tümülüs mevcut Turko ustalar buyrunuuz

Son düzenleme:

man_correct

Bilgili Üye
Kullanılan malzeme mermerse geçme sistemli bir bina kolonu olabilir tabanını biraz esele bak bakalim ne kadar giriyor içeri kaldırıp taşınabilecek bir yapiysa tekerleği ikinci kez icat ettin demektir Apollon01

Turko

Uzman
Etrafını özenli temizle kardeş kaliteli işçilik güzel duruyor , birden fazla odası olan mahzen veya mezardan bahseder Bence muhtemel olan klise mahzenidir. Kayanın üzerinde yön veren fındık kadar derinliği 3-4 mm yi geçmez murc olmalı. Derinlik 3-3.5 mt civarı olmalı daha derin olmaz , çubuk ile boşluk bakınız , rast gelsin.

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
etrafı bır resımle kardeş kolon altlıgı olarak gorunuyor mezarla alakası yok

akyol

Bilgili Üye
fatih7979 ustaya katılıyorum kolon altlığına çok benziyor hatta bunların üzerinde oyma olmayan yuvarlak ve düz olanlarıda var dostum kare içine aldığım ne? ayakkabı ama :)

Ekli dosyayı görüntüle 203666

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çevrede mermer kırıkları varmı? Yapı taşları varmı? Banada stun kaidesi gibi geldi. Bina yıkıntısına ait emareler yoksa turko ustanın dediği gibi kilise mahsenidir

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Çevrede mermer kırıkları varmı? Yapı taşları varmı? Banada stun kaidesi gibi geldi. Bina yıkıntısına ait emareler yoksa turko ustanın dediği gibi kilise mahsenidir
bozoklu Turko man_correct fatih7979 akyol ragıp @posidon2023 ustalar teşekkür ediyorum hepinize, yakın yerinde bu açılmış tümülüs mevcut resmini atıyorum, mesafe biraz var alan sit alanı değil yani, kolay gelsin

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
kardeş kayayı çevresindeki toprağı az daha geniş alarak açığa çıkar ve mümkünse suyla yıka ki tam olarak görelim nasıl bişey
farklı bir yorum yapacağım düşündüğüm gibiyse
bu arada adamlar tümülüsü açmış ve sit alanı değil diyorsun ya pes vallahi
mezar odasına giden yolu ve toprak katmanlarını falan ayrı bir konuda işlersen süper bir bilgilendirme konusu olacağına eminim

nathandrake

Aktif Üye
Sunak tasi ortaya çıkabilir aşağı doğru kazdıkça