Kayada omega

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Şimdi öncelik ile fikir sunan kardeşlerimiz tabiki kendilerince haklılar.
Resimler öncelik ile çok kötüler. Bunu daha net bir şekilde sunabilirdiniz.
İşarete baktığınızda doğrusu tam anlamı ile bir şey anlaşılmıyor. Belkide sizin dediğiniz gibi hatları bellidir yada işçilik ile yapılmış dır. Lakin bunu bizlerinde görebileceği şekilde daha güzel resimler ile belirtmeniz çok yerinde olurdu.
Yinede size bir kaç şey sorabiliriz.
Mesela bu işaretin olduğu kaya hangi yöne bakıyor.
Ve alttaki resimde omega tam hangi noktada kalıyor. Lütfen gösterin.
Ve orada bir işlem yapılmış.
Ve okun gösterdiği yere bakıldımı.
Bu blok kayadaki yarıklar iyi incelendimi

20220816_060010.jpg

Babaveys

Yeni Üye
Şimdi öncelik ile fikir sunan kardeşlerimiz tabiki kendilerince haklılar.
Resimler öncelik ile çok kötüler. Bunu daha net bir şekilde sunabilirdiniz.
İşarete baktığınızda doğrusu tam anlamı ile bir şey anlaşılmıyor. Belkide sizin dediğiniz gibi hatları bellidir yada işçilik ile yapılmış dır. Lakin bunu bizlerinde görebileceği şekilde daha güzel resimler ile belirtmeniz çok yerinde olurdu.
Yinede size bir kaç şey sorabiliriz.
Mesela bu işaretin olduğu kaya hangi yöne bakıyor.
Ve alttaki resimde omega tam hangi noktada kalıyor. Lütfen gösterin.
Ve orada bir işlem yapılmış.
Ve okun gösterdiği yere bakıldımı.
Bu blok kayadaki yarıklar iyi incelendimi

Ekli dosyayı görüntüle 302729
Isaretin oldugu kaya dereye bakiyor omega ise caliklarin solt alt tarafinda bloktaki yariklarda hava akimi var telefonumun kamerasi yeterince resimler cekebildim işaretler cok eski yine sol üstte ic ice geçmiş cember daire şekli vardi sanirim bi papatya ama işaretler çok eski. Yine daha net fotograflar çekmeye calisirim okla gösterdiğiniz alani detaylı incelemedim.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Ne gibi bu sonuca nasıl vardınız?
Usta sen öyle bir resim çekmişsin ki; bahs ettiğin işaretin üzerinde sanki bir taş tabakası varmış da kırılmış ortaya böyle bir oluşum çıkmış gibi görünüyor. Bu şekilde ki bir omega ya da ben doğal derim.
EBF9A353-2431-48EF-BB3F-348D68995AE1.jpeg

Bu da bir omega. Demek istediğimi anlatabildim sanırım.
@dardanos ustam mantıklı bir yeri işaret etmiş. Resimlerde kapama gibi duruyor, ama tabii ki yeri sen gördün ne olduğunu sen biliyorsun.
Şayet o işaret omega ise bir gömü sisteminin son halkasıdır. Yunancanın son harfidir bundan ötürü de gömü sisteminin son noktasıdır.
Çevrende yakın bir tepede mağara arayacaksın veyahut bu işaretin çarpı yapan yönlerinde dikili taş bulacaksın. Taşı bulur taşta veya 2-4 adım çapta, 4 yönde de olabilecek farklı bir kayada haç görür isen bir mağaran daha vardır yakınlarda ki doludur.
Şimdi bunlar doğrultusunda argeni yap, bahsi geçen şeyleri bulur isen GÜZELCE fotoğrafla, buraya ekle, gerisini konuşalım.

karakartal88

Aktif Üye
KARDEŞ OMEGA BİR KAPALİ MAĞARA DİR İKİ SU KAYNAĞI DİR ÜÇ DERENİN ŞEKLİNİ VERİR BİLMEM ANLATABİLDİMMİ..?

tr46osman

Aktif Üye
ustaların dediği gibi net değil yer ama o çevrede ve kayada bir şeyler olduğu belli rast gele