Kaltal kaya veya şahin kaya

paytoncu

Aktif Üye
Cümleten selamun aleyküm hayırlı ramazanlar diliyor af ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açık olduğu bu günlerde af ve mağfirete kavuşanlardan beraatini alanlardan olmanız duasıyla diyerekten konuya başlayalım inşaallah.

Burası derin bir vadi veya kanyon sayılır dere doğudan batıya akar durumda tabiki dere batıya akıyor lakin ilerde sarı meşeliğin az aşağısında diğer derelerle birleşerek güneye akıyor bunu başından anlatalım. Kartal kayasının olduğu yerin güney doğu sırtında bizanstan kalma kesme taşlarla yapılmış harabelik hala yerli yerinde durmaktadır. Kartala gelinde kartal süzülür şekilde yüzü maskelidir duruyor sağlam kırılmamış kartalın yönü kuzey hafif kuzey batılı gibi kartalın 20 metre solunda örülü bir yer var onunda az solunda şelale varki şelale güneye akarı var lakin burası kuru bir yer su bulunmaz kartalın bulunduğu alan orta kısımda yukarısıda uçurum altıda uçurum ortada kesme yol varmış kırmışlar vesaireler o meşhur şelaleyi de gördüm evet şelalede kare bir kapak var şalalede kesme yol var lakin yolun çoğunluğu kırılmış. Ve kapağın olduğu yerde çöreklenmiş yılan var daha neler var neler vesaire. Şimdilik anlatacağım bukadar saygılarımla... Unutmadan şunuda ekleyelim bu kartal veya şahin kaya nın eteğinde derenin diğer kenarında harabelik var sanki eskiden ya bir değirmen varmış yada bir ev yeri gibi vesaireler..

Son düzenleme:

paytoncu

Aktif Üye
Birde şunu izah edelim Kartal kaya veya şahin kaya siz isimlendirin bu kartalın doğu tarafında iki tane tekne mevcut biri net biri sanki bir dip yere saklı gibi görünüyor dipte bir yerde ve ayrıca kartal veya Şahin'in küzeyinde bir derviş var oda kuzeye bakıyor. Zaten buranın doğusunda bir dere 3 gen veri taşı yukarısında 7 fil fillerin doğusunda omuzunda bakracı olan kız. Daha doğusu payton az doğusu sofra kaya daha doğusu şelale vesaireler .

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Güzel temennileriniz için ALLAH c.c razı olsun.
Konunuza dönecek olursak, söylenecek çok şey var lakin omuzunda bakraç olan kız kiliseye yakınmıdır ve düzlükte yerde döşeme taşlar varmıdır. Selametle kal

Ve Aleykum Selam
Sen gorup mu anlatiyorsun
Belgeden okur gibisin
Belgede gecen seylerin hepsini tek anlatimla siraladin
Gordugun seylerin bir tanesini paylas ki balkaya ustamin ici rahatlasin oda bu eskiyalarin pesinde beraber yol arkadasi olursunuz kim bilir
Selametle

balkaya34

Bilgili Üye
Ve Aleykum Selam
Sen gorup mu anlatiyorsun
Belgeden okur gibisin
Belgede gecen seylerin hepsini tek anlatimla siraladin
Gordugun seylerin bir tanesini paylas ki balkaya ustamin ici rahatlasin oda bu eskiyalarin pesinde beraber yol arkadasi olursunuz kim bilir
Selametle

Neden olmasın,
Hem Sen merak etmiyorsunda neden bu yazıları takip ediyorsun , neden rahatsız oluyorsun, Eşkıyalar ile bir akrabalık filanmı var yoksa ,Niye rahatsız oluyorsun ,,

Rahatsiz olmuyorum neden rahatsiz olim yardimci olmaya calisiyorum ustam
Yoksa binlerce boyle yazi okuduk gorduk
Herkeste eskiyalik yer var
Konu sahibi diyor ya gordum diye bizde gormek istiyoruz diyorum
Bende de onlarcasi var ama gel gelelim nedir elde kalan kocaman bir sifir
Bilmem anlatabildim mi ustam

balkaya34

Bilgili Üye
Rahatsiz olmuyorum neden rahatsiz olim yardimci olmaya calisiyorum ustam
Yoksa binlerce boyle yazi okuduk gorduk
Herkeste eskiyalik yer var
Konu sahibi diyor ya gordum diye bizde gormek istiyoruz diyorum
Bende de onlarcasi var ama gel gelelim nedir elde kalan kocaman bir sifir
Bilmem anlatabildim mi ustam

Selam Usdam Sizden özür dilerim ,Tanıyamadım kustura bakma ,Artık tanıdım, Bu zamana kadar inanın üstümde baskınız vardı,Şimdi bir dost olduğunuzu anladım, Her zaman görüşebiliriz ,, Hakkini helal et ,ALLAH a emanet ol usdam ,

Baskiya sebep oldugum icin ozur benden helallik sizden bana olsun ustam
Insallah herkes nasibine ulassin tek gayemizdir
Allahin selami uzerinize olsun
Hayirli sahurlar