Kalkın ey aşıklar

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
", göklere doğru yükselelim. Şu yaşadığımız Dünya'yı, gördük, anladık bir de gideceğimiz o Dünya'ya varalım. Hayır, hayır şu iki Dünya bahçesi de güzel, ikisi de hoş, biz bu ikisinden de, hem Dünya Bahçesinden, hem de ahiret bahçesinden vazgeçelim de, bahçıvanı arayalım, bulalım, ona doğru gidelim. Dağlardan Koşup gelen sel gibi secdeler ederek, başımızı taştan taşa vurarak, denize kadar gidelim. Denize
Kavuştuktan sonra da, iistündeki köpükler gibi, el çırpa çırpa koşalım, yürüyelim. Şu kederlerle dolu alemden, bu Yeis aleminden, düğün dernek alemine, neşe alemine sefer edelim. Yüzleri sarartan bu ıstırab Dünya'sından Uzaklaşalım da, yüzümüze kan gelsin, can gelsin. Alçalma, insanlığımızı kaybetme korkusundan yaprak gibi dal gibi Titreyerek, yüreğimiz çarparak aman yurduna, kurtuluş yurduna varalım. Zaten gurbette biz, dertlerden,
Kederlerden kurtulmamıza bir çare yoktur. Toprak yurdunda yola düşmüşüz. Günah
Tozlarından silkinip kalkmamız mümkün değil. Şu Dünya'da gördüğümüz güzellikler,şekiller, süretler kendisini Gizleyen bıiyük bir sanatkarın, bir ressamın varlığını isbat etmektedir. Biz kem gözden gizli, izi belirmeyen ressama Varalım. Insanlık yolu, hakîkat yolu belalarla dolu bir yoldur. Fakat yol gösterenimiz aşk olduğu için, bizim Korkumuz yok. Çünkü aşk, bu yolda nasıl gideceğimizi bize öğretiyor. Yusufun sevdası ile canımızıDünya Sevgisinden, nefsin isteklerinden temizleyelim. Bir ayna haline getirelim de Yusufun eşsiz güzelliğine bir armağanla Gidelim."
"Gönlü gereği gibi anlamak için bir zaman. gönül mahallesine girdim, orada kaldım. Böylece gönliin halinden bir iz, Bir nişan aramaya koyuldum. Bakayım "Gönlıimün halleri nedir? Nasıldır?" diye düşündüm. Gördüm ki, yalnız ben Değil, bütün Dıinya ondan şikayetçi, onun yüzünden feryada düşmüş. Her ovada, her şehirde rastladığım
Bilginlerden, akıllı kişilerden gönüle dair ne düşundüklerini, ne destanlar söylediklerini sordum. Hepsi de gönlün Elinden yakındı, yaka silkti, hepsi de feryada geldi. Bu hal bana dokundu. Gönül konusu üzerinde bir şüphcye, bir Zanna düştüm. Sonunda, bu konu üzerinde, aklın bir işe yaramadığını anladım da aklımı bıraktım. Gönüle doğru Sefere çıktım, yola düştüm, fakat onun bulunmadığı, hiçbir yer de görmedim. Aslında şu gönül, arif ile marufun yani, Bilen ile bilinen arasında tercümanlık edip durmada. Gönülün ne olduğunu ancak gönül sahipleri bilir. Ruhsuz kişi, Gönlün değerini ne bilsin? Sen gönülü ancak AIlah kapısında, ilahî dergahta bulabilirsin. Gönül filan da, fişmanda Bulunmaz. Alemde kırık gönülleri onaran, eksiklikleri tamamlayan, dilediğini zorla yaptırmaya gücü
Yeten, her izi olanı, her izi bulunmayanı gereği gibi gören Allah'tan başkasında gönlü bulamazsın. Çünkü Allah, gönlü Ev edinmiştir". mübarekler

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Allah cc bizlere de İlahi Aşkı nasip eylesin.
Layık olmasak da, lütüf sahibi O dur. cc.

Amin.