Kabartma yılan

turkmen1

Yeni Üye
IMG-20220901-WA0002.jpg
IMG-20220901-WA0002.jpgarkadaşlar herkese hayırlı selam bu işareti dere kenarında kanyon gibi bir yerde bulduk buna çok yakın bir yerde bunun aynısı olan kanartma bir yılan var resmi bende olmadığı için yükleyemedim ama aynısı bu konuda yardımcı olabilirmisiniz biliyorum resim yeterli değil ama bölge gizliliği nedeniyle çevre resimlerini yükleyemiyorum kusuruma bakmayın lütfen, şimdiden teşekkür ederim

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
@turkmen1 kardeş hoş geldin, hoş geldin de neden yek resimle geldin??
Biraz anlat bakalım sana zahmet, etrafında ne var?
Yılan, deresiz olmaz. Dere nerede? Derenin S yapan kısmına bakıldı mı cihaz ile? Yılanın baktığı yön neresi? Bilelim ki ona göre ne araman gerektiği söylensin. O taşın üzerinde, yılanın S yaptığı orta kısımda bir hayvan resmi daha var.
Islat, kurumaya yakın çek bakalım hangi hayvan o??
Onun üzerinde bir şekil daha var, onu da su yardımı ile daha iyi çekersen görülecektir.
Kuyruk kısmının baktığı yerde işleme kanal var sanırım. Onu da iyice görelim.
Aynı taşın üst köşesine sen mi işlem yaptın? Üçgen taşı kaldırıp altına bakan senmisin🤔
Taşı komple ıslatıp kurumaya yakın çek, çok şey var gibi üzerinde.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
OMEGA demek daha doğru olur. Benzer işareti değil, Direkt yılanı çekip at tekrar bakalım.

Son düzenleme:

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
OMEGA demek daha doğru olur. Benzer işareti değil. Direkt yılanı çekip at tekrar bakalım.
Abi göz olabilecek bir oyma var kafa denecek kısımda. Ondan ötürü ben yılan diye değerlendirdim. Ama koç başına da çok benziyor bir nevi. Omega olması da olası. Ama dediğim gibi o göz gibi oyuk yılan dedi bana.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Omega işareti bu arkadaşlar doğru demişOmega mağarayı veriyor olabilir, mağarayı bulursan içinde sedir kayaların altında yük arayın bu mağara çıplak ve sarp kaya mağarasıdır sade bir tepededir. Araştirma yap
Eger artıdan bir yılan işareti varsa buda o malin koruyucusudur kurbanım

sevdalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bir kısmı kabartma bir kısmı kırıldığından dılayımıdır oyma gibi belki ben yanlış görüyorum birde çok teniz sizmi temizlediniz

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Ortasında bişey varmış bozmuşlar, ya bir kabartma yada bir yazı vardı.

karakartal88

Aktif Üye
KARDEŞ BU OMEGA DİR HEM MAĞARA HEM SU KAYNAĞI Nİ VERİR BİR MÜJDE BİR ANA PARASİ MAHZEN DEDİR BULMAK SENİN TECRUBENE KALMIŞ...