Heykel

BURAK*

Yeni Üye
selamlar. bu heykelin aynısı elime geçmişti bakır bronz karışımı. bana da inşaat kazısında çıktığı söylendi fakat değerli bişey değil. amasya da bulunduğu söylendi. saygılarla

ragıp

Uzman
@lutfubulut
bu heykel sitemizde bir den fazla paylaşıldı
dolayısı ile sonuç ne olursa olsun, es geçmelisin

bu bayan kimdir, nedir derseniz
konu uzmanı arkadaş svs size yardımcı olacaktır

selametle

S:W:A:T

Editör
Bu sahte %100 garantisini veririm... :) Uğraşmayın başınıza bela almayın .

svs

Engellendi
ragıp ve diger ustalarim malzeme bariz taklit yunan donemine ait taklit bir obje assagi taraf kadin yukari taraf erkek yapan usta her kim ise hayalindeki varligi yapmis yada taklit sinifinda basarili bir kisi degil benzetildigi kadin kleopatra yaptigi trv ceyda :) :) :) kahka ha attigim bir obje bu tip malzemeler ulkemizde cok nadir cikar oda sitemize dusmez kafa yapisinin arkasinda sahmeran kanatlari olan objelerin merkezi misirdir nokta

Son düzenleme:

Wise99

Aktif Üye
Bu heykelin aynisindan tipkisi yani herseyi ile aynisi bnde de var yanimda olmadigi icin resim cekemiyorum ama sunu soyleye bilirim onu antalya da biri varmis onun yaptigi sahte heykeller ben
kayseride bak buda.igdir diyor siz dusunun ��������

alaçamlı

Bilgili Üye
süt veren mısır tanrıçası.nil nehrinin bu tanrıçanın sütü olduğuna inanılırdı.bereket verdiğine inanılır.anadoluda da değişik versiyonları vardır.hititlerde kutsal ana annana gibi.tabi onlarıki daha şişman.şişman kadınlar daha güzel sayılırdı.yurdumuzda ata sözleri bile var.bir parça et bin ayıp örter gibi.şimdi mısır ve anadolu uygarlıklarının etkileşim içinde olduklarını biliyoruz.hindistan bulunmadan önce ticaret mısırdan yapılıyordu ,anadolu ve avrupaya.ancak bence süs eşyası olarak kullanımış.belkide orjinaldir.ekspert ettirebilirsiniz.bunlara eskiden put denirdi.buda bereket putu.evlere ve tapınaklara konulurdu.yiyecek ve kurban sunularak hoşnut edilirdi.hasatın iyi olması için.hayvanların ve evlatların çoğalması için.tabi binlerce çeşit put var.her yörenin her köyün bile putu varmış o zamanlar.çok tanrılı putperest dönem.tanrılarda hep başka bir uygarlığın taklidi şeklinde.ben sanat tarihi okudum ancak çok zaman oldu.bilen bi arkeolok ve ya ekspert tanıyabilir.nadir parçalar servet değerinde.incelemekte fayda var.

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
bu heykel daha önce İzmir valiliği tarafından sahte olduğu bildirilmişti.:322:

Son düzenleme:

sarıkayalar

Bilgili Üye
Bir harfiyattan dede çıkartıyor ama halen sarı bakırın çabuk siyahlasmasi için konuldugu kireç heykelden dökülüyor kısa ve öz sahte kardeşim ugrasma