Hakim tepede Dikdörtgen Oyma,Yılan ve Çeşitli Sunaklar

flaroyal

Member
Ekli dosyayı görüntüle 215101

Toplu sunakların olduğu foto-1

Ekli dosyayı görüntüle 215102

Toplu sunak-2

Ekli dosyayı görüntüle 215103

Farklı bir sunak

Ekli dosyayı görüntüle 215104

Sabit kayada dikdörtgen oyma ve yine sabit kayaya yapılan yılan başı

Ekli dosyayı görüntüle 215105

Dikdörtgen oymanın ve yılan başının solunda hakim tepenin yığma toprak olarak değerlendirdiğimiz yeri.Buradan fotoğraflarda gözüken ebattaki taşlar çok kolaylıkla alınabiliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 215108

En son boşluk tespiti yapıp gradiometre ile ölçüm aldığım yer.

Evet arkadaşlar işaretler bu şekilde.Bölge hakim bir tepe 4 tarafı da açık.İlk 3 fotoğraf Yılan ve dikdörtgenin tam zıt tarafında.Yığma toprak olarak çektiğim ve biraz çalışma yaptığımız yer Yılan ve dikdörtgenin 15-20 metre solunda.Yani Dikdörtgen ve yılan hakim tepenin güneybatısında kalıyor.Üstadlar yılanın baktığı yer sık ormanlık.Bilgisi olan üstadların yorumları önemli.Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

Smokin

Moderatör
Moderatör
Evvela hayirli olsun.
Aslında bu haliyle yoruma acik ama resimleme çok eksik . O yüzden yorumlarda eksik olur.
Resimleme nasil olmali konusunu inceleyip öyle resimleme yaparsanız sonuca varmanız daha sağlıklı olacaktır.
Amma velakin yılan olarak tabir ettiriniz taş yön belirtiyor kare oyma da yılan dediginiz taşın baktığı yönün soluna işaret etmektedir.

flaroyal

Member
Evvela hayirli olsun.
Aslında bu haliyle yoruma acik ama resimleme çok eksik . O yüzden yorumlarda eksik olur.
Resimleme nasil olmali konusunu inceleyip öyle resimleme yaparsanız sonuca varmanız daha sağlıklı olacaktır.
Amma velakin yılan olarak tabir ettiriniz taş yön belirtiyor kare oyma da yılan dediginiz taşın baktığı yönün soluna işaret etmektedir.
Resimleme konusunda haklısınız fakat tepe biraz büyük ve akşam karanlığına yakın gittiğim için uzaktan bölgenin fotoğrafını çekemedim.Bölgede ayrıca sunaklarda var.Yarın tekrar bölgede olacağım ve gerekli fotoğrafları tamamı ile çekerim.Yılanın sol tarafı yani oymanın verdiği yön diye tabir ettiğiniz yer dolgu toprak olarak çektiğim resimdir.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Peki herhangi bir değerli tespiti yaptınız mı?
Çalışmayı beye göre yaptınız

flaroyal

Member
Ayrıca boşluk tespitinde sadece brandanın serili olduğu yerde değil 4 yerde daha boşluk tespiti alıyorum.Bugünde bilgisine ve tecrübesine güvendiğim bir abime bölgeden bahsettiğimde sahte mezar olacağını söylemişti.Ne kadar doğru değil bilemiyorum.Gradiometre ve Vlf dedektörlere sahibim.Gün içinde gidip gerekli ölçümleri tekrar yapacağım.Ustalarında fikirlerini almak isterim Dadas25 Sedegor BulursamKader25 mayhem

flaroyal

Member
Peki herhangi bir değerli tespiti yaptınız mı?
Çalışmayı beye göre yaptınız
Dolgu toprak dediğimiz yerdeki çalışmadan bahsediyorsanız boşluk tespiti aldık ve buradaki çalışmayı yapmadan önce duvar gibi taş örülüydü.Yani bariz bir şekilde değil ama biraz yoklayınca duvar çıktı.Daha sonra duvarı aldığımızda arkasından bu dolgu toprak geldi.Değerli tespitine gelince yaklaşık 2.40-2.60 seviyelerinde başlayan güzel bir negatif dizilim yani boşluk var.Ayrıca kullanıcılarda bilir gradiometre ile çekim yaptığımda da metal tespiti aldım.Fakat bu metalin ne olduğu hakkında bir bilgim yok.Diğer boşluk aldığım yerlerin çekimlerini de gün içinde yapıp inşaAllah nokta atışı yapmak istiyorum.Bu dolgu toprak tarafını da yaklaşık 2 metre kadar alacağız.Çünkü dolgu toprağın altında zemin kaya olarak düşündüğümüz düz bir kaya gidiyor.

akyol

Bilgili Üye
yılan göremedim ben ama kare oyma dikkat çekici bölgede mahzen olabilir dostum

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Oyma ve yılan başı dediğiniz kayalar sabitmi seyyarmı. Rastgele

The Thing

C*
Süper Moderatör
Yazdıklarınıza göre drok koruması ve duvar dediğiniz yerde çeper (iç koruma) mevcut.Oymalarda haliyle mezarı verir.Burada çalışma olmuş sonuç alınamamış galiba.