Göktaşından anlayan hocalarım şuna bi bakarmısınız.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Ekli dosyayı görüntüle 296307
Hocam biraz geç oldu ama buldum hayırlı haberlerinizi bekliyorum :)
Siz bana gordugunuz rengi tam olarak soylermisiniz. Fotograftan tam anlasilmiyor.
Yani su sekilde bir kac ornek vereyim sizde ona gore tam gordugunuz rengi soylersiniz.
Ornek;
1. Kirmizi-Kahverengi
2. Koyu gri-Siyah
3. Mavi-Gri
4. Koyu Yeşilimsi-Gri
5. Metalik Gri-Siyah
6. Koyu gri
7. Siyah
8. Yesilimsi-Siyah
Yukaridaki ornekler gorunen rengin nasil olabilecegine dair. Siz de sizin cizginizdeki rengi bana soylersiniz.

İşlergüçlerr

Yeni Üye
Siz bana gordugunuz rengi tam olarak soylermisiniz. Fotograftan tam anlasilmiyor.
Yani su sekilde bir kac ornek vereyim sizde ona gore tam gordugunuz rengi soylersiniz.
Ornek;
1. Kirmizi-Kahverengi
2. Koyu gri-Siyah
3. Mavi-Gri
4. Koyu Yeşilimsi-Gri
5. Metalik Gri-Siyah
6. Koyu gri
7. Siyah
8. Yesilimsi-Siyah
Yukaridaki ornekler gorunen rengin nasil olabilecegine dair. Siz de sizin cizginizdeki rengi bana soylersiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 296309
Hocam farklı bir telefondan tekrar çektim en iyisini siz bilirsiniz ama benim gördüğüm 7. Siyah

jeolog

Co Admin
Co Admin
Yakin tarihte dunya yuzeyine dusmus bir goktasi seramik parcasinin sır olmayan yuzunde herhangi bir renkte cizgi olusturmaz. Fakat cok daha eski tarihlerde dunya yuzeyine dusmus bir goktasi seramik parcasinin sır olmayan yuzunde kahvemsi-turuncu renkte bir cizgi olusturur.
Bu test ile goktasi olmadigini soyleyebiliriz.

İşlergüçlerr

Yeni Üye
Yakin tarihte dunya yuzeyine dusmus bir goktasi seramik parcasinin sır olmayan yuzunde herhangi bir renkte cizgi olusturmaz. Fakat cok daha eski tarihlerde dunya yuzeyine dusmus bir goktasi seramik parcasinin sır olmayan yuzunde kahvemsi-turuncu renkte bir cizgi olusturur.
Bu test ile goktasi olmadigini soyleyebiliriz.
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim hocam