Gaz Kokusu

Creslys

Yeni Üye
Efendim Selamın Aleyküm öncelikle Ustalarım hocalarım Bilgili arkadaşlar Şu an 8 metredeyim Çalıştıkça gaz kokusu geliyor Bu kokuyu alan bi arkadaşımızın sol tarafını 3 saatlik kısmi felçm vurdu Kimisinin başını döndürdü 1 hafta ara verdik koku çıksın diye ama çalıştıkça gene koku geliyor Sizce altımda bi boş odamı var çalışmadığımız sürece koku gelmiyor üstlerde sıkıştırılmış toprak horasan ve örgü duvarı geçtik altımızda Taşlar var araları toprak dolu Ama elimizle alabiliyoruz nasıl bi yerdeyiz anlamadık Gaz kokusu geliyorsa ne kadar uzağımızdadır birde

Helios

Member
Gaz kokmaz dıye biliyorum.şuan kullandıgımız tüplerin gazlarını kükürtle karıştırıldığı için kokusunu alabiliyoruz yanılmıyorsam.

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Efendim Selamın Aleyküm öncelikle Ustalarım hocalarım Bilgili arkadaşlar Şu an 8 metredeyim Çalıştıkça gaz kokusu geliyor Bu kokuyu alan bi arkadaşımızın sol tarafını 3 saatlik kısmi felçm vurdu Kimisinin başını döndürdü 1 hafta ara verdik koku çıksın diye ama çalıştıkça gene koku geliyor Sizce altımda bi boş odamı var çalışmadığımız sürece koku gelmiyor üstlerde sıkıştırılmış toprak horasan ve örgü duvarı geçtik altımızda Taşlar var araları toprak dolu Ama elimizle alabiliyoruz nasıl bi yerdeyiz anlamadık Gaz kokusu geliyorsa ne kadar uzağımızdadır birde
Varsa bir fotoğraf alabilirmiyiz

Creslys

Yeni Üye
Gaz kokmaz dıye biliyorum.şuan kullandıgımız tüplerin gazlarını kükürtle karıştırıldığı için kokusunu alabiliyoruz yanılmıyorsam.
Usta ne kokuyor bilmiyorum kuvvetli bir şekilde toprağın altından yüzümüze rüzgar gibi vurdu peşindende koktu tabiki o yüzden gaz diyorum

Deli Uşak

Yeni Üye

Deli Uşak

Yeni Üye
Usta ne tür cihazla tespitini yaptın?
Toprağın sertlik derecesi nedir?

Creslys

Yeni Üye
Usta ne tür cihazla tespitini yaptın?
Toprağın sertlik derecesi nedir?
Usta İlk önce GTR 10 Alan Tarama İle taradım Yer tespitini Yaptıktan sonra Uydudan Baktırdım Ve Deep Hunter Pro ile baktım Ondan İlk Başta bir sonuç alamadım 5 metreye Geldikten sonra baktığımda Makine bir garip oldu Aramız limonileşti makineyle İlk 2 Metrede Horasan Karşımıza çıktı HOrasan sıkıştırılmış toprak ile birlikte 6 metreye kadar seyrek bir şekilde devam etti arada Yanıltmak için elenmiş toprakla Yumuşattıkları belliydi daha sonra 6.5 metrede Toprak tan Ok işaretli taş çıktı 7 Metrede birdaha Çıktı 7.metre 30 santimde Örülmüş bir duvara geldik Duvar sağ tarafımızdan aşşağı doğru devam ediyor Diyer tarafı Boş baktık Ok işaretinin direk altından 80 CM UZUNLUKTA 50 CM GENİŞLİKTE 2 adet kaya aldık Direk altımızdaki toprak Taşlarla seyreltilmiş Malyayı Soktuğumuzda Malya taşların arasından sonuna kadar gidiyor Kubbedeyiz diye tahmin ediyorum ama bilemiyorum İnşallah az kalmıştır

Creslys

Yeni Üye
Yani Toprak desem toprak değil taş deşem taş değil kaya hiç değil ana kaya tabası hiiç olamaz Yumuşak gibi Anlayamıyoruz

Deli Uşak

Yeni Üye
Rast gele... Bahsettiğin emarelere bakılırsa çok bişey kalmamış ve boş olma olasılığı düşük.
Koku olayına gelince geçmiş zamanda bir yerdeki çalışmamızda4.90cm den sonra koku gelmeye başlamıştı 9 metreye kadar günde çalışmamız max 1 saat iki kişiyi pert edecek derecede gelen kokudan bahsediyorum nefes darlığı baş agrısı kuyudan kendımızı yukarı zor atıyorduk :)) yere vurmaya başladıktan sonra max. dayanabılen 15 dk yukarı çıkan yarı baygın zaten :)) bu şekilde aylarca 9 a kadar getrdık malzeme burada kalsın buraya daha çok yakışıyor dedik bıraktık :))
Dikkat edin son noktaya kadar kalmamaya çalışın o an ulaşsanız dahi yiyemedıkten sonra kullanamadıktan sonra ne önemi var. Kolay gelsin..

Creslys

Yeni Üye
Rast gele... Bahsettiğin emarelere bakılırsa çok bişey kalmamış ve boş olma olasılığı düşük.
Koku olayına gelince geçmiş zamanda bir yerdeki çalışmamızda4.90cm den sonra koku gelmeye başlamıştı 9 metreye kadar günde çalışmamız max 1 saat iki kişiyi pert edecek derecede gelen kokudan bahsediyorum nefes darlığı baş agrısı kuyudan kendımızı yukarı zor atıyorduk :)) yere vurmaya başladıktan sonra max. dayanabılen 15 dk yukarı çıkan yarı baygın zaten :)) bu şekilde aylarca 9 a kadar getrdık malzeme burada kalsın buraya daha çok yakışıyor dedik bıraktık :))
Dikkat edin son noktaya kadar kalmamaya çalışın o an ulaşsanız dahi yiyemedıkten sonra kullanamadıktan sonra ne önemi var. Kolay gelsin..
Bence usta Bakalım İnşallah nasibimizde vardır Duanızı eksik etmeyinEtmeyinki Zaten Çıkarsa %20 Si sadaka Olacakmış burdaki birkaç arkadaşıda görürüm :) Sen dahil

Deli Uşak

Yeni Üye
Hayırlısı ile nasip olur inş.
Düzgün Bi şekilde emeğiyle alın teriyle kimsenin hakkına girmeden kovalayan herkese destekçi ve duacıyız..
Başıma geldiği için tekrar belirtmek istedim "koku olayına dikkat edin"..
Selametle, hayırlı akşamlar..