eşkıya belgelerinin tamamı hakkında

paytoncu

Aktif Üye
cümleten selamun aleyküm .. kıymetli kardeşlerim ve ustalarım sizlerle istişare ve bilgi alış verişi yapmak isterim gurup hakkında paylaşımlar hakkında pek bilgim yok lakin bende yıllarca bu işe gönlünü veren bir kardeşiniz olarak belgeler hakkında bilen abi ve kardeşlerime acaba konu açsam bana bu konularda yardımcı olur larmı diyerekten siz ustalarımıza danışmak isterim eğer bilen abi kerdeşlerim yorumlarda yardımcı olurlarsa ben sevinerek bildiğim alanlarda gördüklerim hakkında sizlerle bilgi alış verişi yapmak isterim. şimdiden saygı ve sevgilerimle..

Son düzenleme:

paytoncu

Aktif Üye
Selamun aleyküm.
Cümleten hayırlı akşamlar diliyorum.
Ustalarım abi kardeşlerim sarı göl diye adlandırılan mevki hakkında bilgisi olan varmı? Bu göl denilen alanda peş peşe 3 adet kuyu gibi yerler var yukardan su akıyor ve bu kuyu gibi yerleri doldurarak akıyor. Su önce az doğuya sonra güneye akıyor bu kuyu gibi yerler biri derenin sağında ikisi solunda aşağıdan yukarıya .
Kostantin çeşmesi hakkında bilgisi olan var mı?
Topal ayı hakkında bilgisi olan varmı?
Başka yerlerde var lakin şimdlik bu kadarı kafi..
Allah şimdiden razı olsun hepinizden . Saygılarımla .

Bulan usta 2

Member
Selamun aleyküm.
Ustalarım abi kardeşlerim sarı göl diye adlandırılan mevki hakkında bilgisi olan varmı? Bu göl denilen alanda peş peşe 3 adet kuyu gibi yerler var yukardan su akıyor ve bu kuyu gibi yerleri doldurarak akıyor. Su önce az doğuya sonra güneye akıyor bu kuyu gibi yerler biri derenin sağında ikisi solunda aşağıdan yukarıya .
Ustam senin Senin dediğin bu üç kuyular mı yoksa ğölet mi eğer üç kuyuları söylüyorsan sarıgölün batısında horon tepenin altı derenin karşısı eminağa değirmenin kuzeyi yani sana tam tarif vereyim burda kuyular var ama ben şahsen bir kuyu gördüm bir kuyuda kutret kalesinde onda su var ama uzak yani bu üç kuyular mevzusu benimde kafamı karıstirdı kuyu sana dediğim yerde ama baska kuyular varmı etrafinda bilmiyorum topal ayı dedin ama hangi topal ayı eminağa değirmeninin ordakimi yoksa büyük ayı mı eger buyük ayı ise büyük ayı kavaklı ormanın karşı yamacına düşer dağın üstünde arkasında iki yavrusu baktığı yer şelale şelalede kolu var bu ayının sol kolu yok güneyinde altında bir köy var küçük bi köy ayı orta orta kalenin eteklerinde bitişinde bi yerde dağın üstünde bu bilgileri baska birisinden dumanız zor

40lar

Yeni Üye
Selamun aleyküm.
a slm bu gezdiğin yerlerde ne tür ağaçlar var yani her yerde rastlamayacağın bir ağaçtan orada bol olması lazım