Eski define bulma tekniklei

Mustafakin

Member
Selamün Aleyküm akadaşlar bir süredir yoktum burada bazı arkadaşlara söz vermiştim bu bilgileri paylaşmaya dair sözümü tutayım elimde olan eski bir kitapta olan bilgilerdir sadece bilgi paylaşım amaçlıdır arkadaşlar işinize yarar ise ne mutlu bana

sandalci14

Operatör
bu kitabı biliyorum mustafa iloğlunun.altında 1-5 yazıyor (ciltler) 1985 baskı.derleme bir kitaptır faydalı olur inşallah

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Gizli İlimler Hazinesi.8 ciltlik bu kitap bir zamanlar çok meşhurdu.Benzerleri de vardı tabi.Kenzül Havas gibi.Bu kitaplar bugün internette alışveriş sitelerinde hala satılıyor.İster istemez insanın aklına şu geliyor;Gerçekten gizli ilimlerse nasıl herkes bu kadar kolay ulaşabiliyor? Düşünüyorum da,gerçek gizli ilim bir basım evinde seri olarak çoğaltılamaz.Parayla alınıp satılamaz.İsteyen herkes,aa..gizli ilimmiş bende alayım bir tane diyemez.Sadece ona vakıf olabilenler ona ulaşabilir.
Bu kitapta gizli ilimlerden kırıntılar olsa bile tam formül verilmiş olamaz.Çünkü içinde,yanlış ellerde kullanıldığında insanlara çok zarar verecek formüller mevcut.
Ayrıca bu kitapta yazılanları günümüzde uygulamak çok zor.

balkaya34

Bilgili Üye
Gizli İlimler Hazinesi.8 ciltlik bu kitap bir zamanlar çok meşhurdu.Benzerleri de vardı tabi.Kenzül Havas gibi.Bu kitaplar bugün internette alışveriş sitelerinde hala satılıyor.İster istemez insanın aklına şu geliyor;Gerçekten gizli ilimlerse nasıl herkes bu kadar kolay ulaşabiliyor? Düşünüyorum da,gerçek gizli ilim bir basım evinde seri olarak çoğaltılamaz.Parayla alınıp satılamaz.İsteyen herkes,aa..gizli ilimmiş bende alayım bir tane diyemez.Sadece ona vakıf olabilenler ona ulaşabilir.
Bu kitapta gizli ilimlerden kırıntılar olsa bile tam formül verilmiş olamaz.Çünkü içinde,yanlış ellerde kullanıldığında insanlara çok zarar verecek formüller mevcut.

Selam arkadaşlar : Bir hatıramız aklıma geldi ,
Yıl 1974 ,Bız Hoca bana ( Hazinetul Ard ,Veya kenzül havas , Yada Kenzu Zehep ,) Bu kitaplardan birini bulun size hazineyi çıkarıyım dedi , Aramaya basladık,Hatta Hacca giden hacilara dahi sipariş verdik bulamadılar, Bulamadık ,Sonra Isoartada ( Hazinetül ard ) ı bulduk Cok uzun anlatmayımda yapamadilar olmadı.
1980 yılinda Dayilarimin köyüne bir imam ücretli olarak müftülük kanalıyla görevlendirme yapılmış bu .Elektrik malzemesi icin bana geldiler ,Hocayla hasbihal ettik ,MARDİNLİ ( Kızıltepeli ) oldugunu soyledi bende ona cekmecemden bu kitabi cıkardım ,dedim.ben define ile ilgilenirim bansa bu kitabı buldurdular ama bisey yapamadilar dedim ,Hoca kıtabi acdi bir sayfasıninana dili gibi açik seçik okudu ama bu hocanın Türkçe okuma yazması yok. Bana sordu siz bununla ne aradınız dedi ben define dedim ve çok güldü.,Dedi bunun define ile hic bir alakası yok bu kitap , hastalık yanı ( TIP ) kitabı dedi ve ,Bak dedı (GURUNTİLA) hastalığı diyor yani KOLERA ,,Belirtisi karin agrısı kusma,Isal gibi bir cok.belirtisini saydi ,Ve sonrada buna ne ilac yapılır nasil yapılir bunları yazıyor, bunlarin miktarlarını yaziyo dedi.
Ve şu misali verdi.Bu diller Yoresel diller ,Mesela LAZ birisi lazca Yazsa anlarmısin yada kaç kişi anlar ,Ancak o dili bilen anlar dedi ve sizlere bunları bilmeden araymışlar, Dedi ,Kisa yazdim.ki okunsun diye SAYGILAR

Mustafakin

Member
Ben bilgi bende kalmasın paylaşayım diye ekledim buraya belki birinin işine yarar diye yoksa içinde uyguladığım biley yok

karakartal88

Aktif Üye
Bİ ARKADASİM BU KİTAPTA YAZAN SABAH GUNES DOGMADAN BEYAZ LEKESİZ HOROZUN BOGAZİNA DUA Yİ YAZ AS. HOROZ NERDE EŞİNİRSE ORAYİ KAZ DİYE AKİL VERMİSLER HOROZDA ANA KAYANİN USTUNE CİKİP OTUNCE SONRASİ MALUM ÜÇ GUN HİLTİ İLE KİR BABAM KİR.....BOŞ BU İSLEMLE MAL ZOR BULUNUR.

denemediserhat

Yeni Üye
Buradan hareketle sizlere bir soru sormak isterim.
Maksat beyin fırtınası olsun.
Uzun süredir de aklımı kurcalıyor.
Manol, volcan, voyvoda ve daha niceleri, okadar yerler gezip, o kadar malzemeyi nasıl buldular. Heryerin haritası olmadığına göre bu işin bir ilmi var ama bunlar tonlarcası ile ilgilenmişler.
Nedir bu işin ilmi?

balkaya34

Bilgili Üye
Buradan hareketle sizlere bir soru sormak isterim.
Maksat beyin fırtınası olsun.
Uzun süredir de aklımı kurcalıyor.
Manol, volcan, voyvoda ve daha niceleri, okadar yerler gezip, o kadar malzemeyi nasıl buldular. Heryerin haritası olmadığına göre bu işin bir ilmi var ama bunlar tonlarcası ile ilgilenmişler.
Nedir bu işin ilmi?

Selam usdam ,, saniyorum belgeler ile açılmış
Tabi isaret çözumleride vardır herhalde