Dönem bilgisi olan

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bizans mektup mühürü. şahıslara özel olduğundan nadirdir.
google görsellerde "byzantine lead seal" diye aratırsanız birebir bulamasanızda benzer denk gelebilir.size fikir verebilir.
koleksiyonerlerin ilgisini çekecek güzellikte.

Karaskal1453

Member
bizans mektup mühürü. şahıslara özel olduğundan nadirdir.
google görsellerde "byzantine lead seal" diye aratırsanız birebir bulamasanızda benzer denk gelebilir.size fikir verebilir.
koleksiyonerlerin ilgisini çekecek güzellikte.
Baktım reis güzeller

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Valla eyvallah satmayalim ya ?
bencede satmayın. koleksiyoner yada müzeye verdiğinizi düşünün.tabi belli bir bedel verecekler.meseala 100 lira yada bilemedin 1000 lira.
o bedeli ödesen böyle bir obje alamazsın.
tabi bu heves meselesi.
bu objenin sende hiçbir hissi yoksa başka.
yada ekonomik olarak darboğazda olan öncelikli temel ihtiyaçları olduğu içinde veriyor.
(misal ben.kendimin ve ailemin temel ihtiyaçları öncelik olduğu için kayıtlı koleksiyoner olup sikke toparlayamıyorum.)

Karaskal1453

Member
bencede satmayın. koleksiyoner yada müzeye verdiğinizi düşünün.tabi belli bir bedel verecekler.meseala 100 lira yada bilemedin 1000 lira.
o bedeli ödesen böyle bir obje alamazsın.
tabi bu heves meselesi.
bu objenin sende hiçbir hissi yoksa başka.
yada ekonomik olarak darboğazda olan öncelikli temel ihtiyaçları olduğu içinde veriyor.
(misal ben.kendimin ve ailemin temel ihtiyaçları öncelik olduğu için kayıtlı koleksiyoner olup sikke toparlayamıyorum.)
aynen reis herkezin önceliği temel ihtiyaçlar tabiki ama bu objeleri bulmak kolay değil şans lazım emek bin bir türlü bela yılanı akrep aklına ne gelirse bu kadar emek çekip kalkıp 100 yada 1000 tl için vazgeçmeye değmez bu objeler tarih için birer anı bırakalım bizim içinde birer anı olarak kalsın. Önemli olan gerçek değerleri.