Define arama izni ve verilecek ikramiye.

CANADALI

Aktif Üye
İhbar olayı ile ilgili tiraji komik hikaye yazalım.Bundan 10 sene evvel bir dergide okudum.O zaman arkeoloji diye bir dergi vardı dergide çalışan biri yazmıştı.
Anadolu yu karış karış gezer adam ve fotograflar çeker tabii genelde sit alanlarında derken 1-2-3 derken artık bunu ha babam ihbar ederler define arıyor diye tabii…
:200:
Jandarma gelir bu paket hadi yavrum karakola aşağı sakal yukarı bıyık bu dergiyi aratır işte ben dergi için çalışıyorum muhabirim falan filan ararlar dergiyi işte sonra savcıyı ararlar dediği doğru falan deyip serbest kalır.Ama adamın yazdığı şu idi yanımda fotograf makineleri ve kamera var başkada bişey yok işte hoşuma giden tarihi yerleri fotoğraflayıp dergide tanıtım amaçlı basılması için uğraşıyoruz değişik yerleri tanıtmak için milletin işi gücü yok beni ihbar ediyorlar.
:200:

Adamın yazdığı değişik yerlerde hep paket olmuş karakola gitmiş ama işte dergiye çalıştığı için paçayı sıyırmış.
:zuhaha:

İşte şimdi günümüzde değişik bir yabancı bölgeye gidilse ordan biride olsa sizi çağıranla gezerken sizi görenler hemen yanınıza gelir sorar kimdir nedir niye geldi diye..
Çünkü benim başımdanda çooookk geçti ne arıyor burada diyen ordan biliyorum yani….

Mustafa_01

Yeni Üye
:D hakketen komikmiş şmdi bazılarıda %7 lik payı bildiği için ihbar ediyor bazılarıda keyfi ediyor ihbar edenlere %7 veriyolarmş hazineden
tam kazarken yakandı mesela adam ihbar eden kişiye %7 para veriyolarms adamn hayatını yakmaya ne gerek var ömrü boynca hapiste yatıcak ihbar olayı cok saçma
bu kanunlarn deişmesi lazm oy felan toplasak acaba genel türkiye çapında :D

mayhem

Co Admin
Co Admin
Kanunlar bellidir evet bazı şeyler saçma gelebilir ama şunuda unutmamak gerek bu kanunlar ele alındığı değiştiği zaman değil işlem yapmak o araziye giremezsiniz bile izin vermezler şuanki yasal durumlar bile ağır gelirken sadece imkansız bir hal alır. bazı dış ülkelerle bu ülkeyi kıyas yapmamak gerek burdaki tarih çoğu ülkede yok hala tarihi yerler var koruma altına alınması beklenen. konunlar değişirse sanılmasın herşey yoluna girer bırakmazlar arkadaşlar bu konunları öpün başınızın üstüne koyun benim fikrim bu yönde herkeze iyi formlar.

CANADALI

Aktif Üye
viasat explore kanal var orda avustralyada altın nugget arıyorlar define değil nugget dedektörle ama
işte sezon var izin alıyorlar belli bölgeler için misal 3 ay o 3 ayda ne bulursam çıkar senin ona görede avantasını veriyorsun devlete ama
süre 3 ay diyelim süre doldumu iş bitti.ondan sonrada kazan olursa ceza var ve adama bir daha kazı ruhsatı vermiyorlar...