Dedektör yardım ustalar acil

Kaanka

Yeni Üye
Cümleten selamün aleyküm ustalarım. Bir kaç yıldır tektekciliğe merak sardım.internetten sürekli cihaz araştırıyorum ve bir türlü karar veremedim. Bu kararsızlığımın en büyük nedeni,maddiyatın zayıf olması ve çoluk çocuğun rıskını çöpe atma korkusu. Bütcem 2500 tl. İkinci el Simplex almaya karar verdim. Dün dedektör bayi ile görüştüm,fikrini sordum. Oda, bana kalırsa rdr deep pro al,rdr iki kat daha derin diyor.Dedektör alma Arefe’sinde gene kararsız kaldım.Yardımcı olursanız sevinirim ustalarım

Zemin bozuk

Bilgili Üye
aleykümselam kardeşim daha önce kullandın mı hiç cihaz

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Simplex bana göre marifetli bir cihaz tavsiye ederim bu bütçeye.

Öncelikle cihaz almadan bir cihaza
karar verin.

Daha sonra internetten olsun bayiiden olsun iyice öğrenin bilgi edinin .

Daha sonra Ya hak diyerek başlayın. :)

Mustafakin

Member
Kardeş simplex'i bende tavsiye ederim uzun süredir kullanıcısıyım ve gayet memnunum bir süre dedektörün dilini öğrenirsin sonra Bismillah der nasibini ararsın

Kaanka

Yeni Üye
Peki ustam rdr mi,simplex mi daha derin.rdr 8khz olması nedeniyle daha derindir diye düşünüyorum.Sizce...?

saftilki

Moderatör
Moderatör
12 khz altında çalışan cihazlarla çok sayıda kazı yaparsın, inpact pro aldım o bile yetersiz kalıyor şimdi,
8 khz derine iner biraz ama kararsız kalır

Zemin bozuk

Bilgili Üye
kardeşim öncelikle sen tektekcilikmi yapıcaksın yoksa derin aramamı buna bir karar ver derinlik istemeden ( yani tektekcilikte yapıcaksan asıl olması gereken ayrımdır ) ideal derinlik 30-40 cm yeterlidir , bunun içinde ayrım noktasında tavsiyem garret markadır ayrımı iyidir (vanquish , ace 500i veya ace 400i yeterlidir) yok derin aramaysa o zaman iş farklı ( çünkü derin aramalarda bunlar çok derine inemez cisim büyüsede , bunun içinde derin aramalarda ayrımı unutucan ayrım sıkıntılıdır tabi maddiyatına görede değişir orta halli uygun fiyatlı bir öneri dersen impackt pro ideal 80 cm den semaver çaydanlığının üstünü rahat görüyor ama dediğim gibi ayrım bekleme ) dediğin fiyat da bu zamanda bu enfilasyon fiyat artışları zor be kardeşim alacağın en iyisi yine garret ace serisinden 300 veya 200 ' dür.

Kaanka

Yeni Üye
Tektekcilik yapacağım tabi ki ustam. Yazdığım cihazlar vlf ve bende konu açarken belirttim tektek diye. Ben tek para için söyledim rdr nin derin olduğunu.Malum herkes yüzey de bişey kalmadığını söylüyor.bir tık daha derin ve ucuz olduğu icin rdr dedim.Verdiginiz bilgilerden dolayı herkese çok teşekkür ederim ustalarım.

Zemin bozuk

Bilgili Üye
kardeşim kimse bir şey kalmadı diye takılma ... bu işler nasibdir , kısmetdir . sen nasibin için gayret et rızık Allah'tandır boş ver söyleyen söylesin ( misal= yakın zamanlarda çevremizden bir abimiz arkadaşının 30-40 cm den osmanlı mührü çıkarttığını işittik (not= sözüne itibar ettiğimiz kişiler ) ) , yani sen gayret et kardeşin . Bu arada dediğim gibi ayrım için en iyi garret onada biraz maddiyat çıkartman lazım kardeşim ekonomi belli

Kaanka

Yeni Üye
Allah razı olsun ustam.ya nasip deyip biryerlerden başlayacağız artık