Dedektör nerelerden alınır

Önce Nasip

Member
Selam aleyküm herkese. Arkadaşlar dedektör satın alıp. Sahaya çıkınca da dedektörü işlevsiz olduğunu gören kaç kişi var merak ediyorum.
Başına gelen varsa yazabilir mi lütfen.
Bu arada Trendyol gibi alisveris sitelerinden bu gibi ürünler satın alanınız oldu mu. Nekadar güvenilirdir? Şimdiden teşekkürler.

Bumin Keykubat

Aktif Üye
Aleyküm selam...

Amacınıza uygun olan, bilindik, kendini ispatlamış bir markadan seçim yaparsanız işlevsiz olmadığını tecrübe edersiniz.

Lakin: İnsanların düştüğü en büyük hata; başka elektronik cihazlarda olduğu gibi (telefon, mikrodalga fırın, saç kurutma makinesi vs gibi) satın aldıktan sonra hemen kullanmaya başlayarak metal dedektöründen hemen verim alabileceklerini düşünmeleridir...

İlk defa tecrübe edecekseniz bir metal dedektöründen verim alabilmeniz için en az 1-2 hatta bazı dedektörlerde 3 yıl onunla vakit geçirmeniz gereklidir.

Dolayısı ile satıcıların reklamlarına yahut etrafınızda kulaktan dolma övgülere aldanmayın. Elektronik bir cihaz olmasına karşın ben metal dedektörlerini ata benzetirim. Onun nerede, neye, nasıl tepki verdiğini öğrenmeniz zaman alır.

Önce Nasip

Member
Hocam asıl sormak istediğim cihazların işlemcilerinin satıcılar tarafından çıkarılması gibi bir durumu yaşayan varmıdır

alaçamlı

Bilgili Üye
benim bildiğim dünyada nerede olursa olsun üretilen bir dedektörün algılama mesafesi tek para için 35 santimetre..maksimum derinlik ise 1 metreyi geçmez.o da devasa şeyler için geçerli.gömülü bi varil ve ya otomobil arıyorsanız bir ,bir buçuk metre derinliğe ulaşmanız mümkün..bunun dışında belli bir arama mesafesi üzerine bir dedektör ve ya işlemci üretmek,satmak kesinlikle yasak.bi kere üretim lisansını alırlar,ikincisi ağır para cezasıyla adeta felç ederler.hiç bir firma da bunu göze alamaz....uluslar arası bi standart var...yapan da gün yüzü görmez....