dama taşı.. kepenekli çoban

paytoncu

Aktif Üye
cümleten selamun aleyküm ustalarım . dama taşı hakkında bilgisi olan varmı?? kepenekli çoban hakında bilgisi olan varmı?? 7 bölge olması gerekiyor. koyunların sayısı 6 adet 7 incisi koç koç koyunların tam ortasında onunla beraber 7 oluyor. burdan yukarısı kiç kça yatan öküzler. öküzlerin batısı dama taşı.. şimdiden teşekkür ederim. saygılar..

aykesdan

Member
Eşkıya işaretlerine pek hakim değilim ancak bu işareti bir dostum zamanında trakya bölgesinde bulmuştu. Tünel veya bir geçit olduğunu söylemişti. Fotoğrafları varsa burada eşkiya işaretlerine hakim ustalar var yardımcı olurlar mutlaka.

dr.

Bilgili Üye
1234.jpeg

Buna benzeyormu kardeşim. Şaka biryana, bulanı daha görmedim duymadım da.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Usta dama taşı ile ilgili ne tür bir bilgi istiyorsun, öğrenmek istediğin nedir, koyunu moyunu ve çobanı bilmem fakat dama taşı ile ilgili azda olsa bir şeyler söyleyebilirim

paytoncu

Aktif Üye
Usta dama taşı ile ilgili ne tür bir bilgi istiyorsun, öğrenmek istediğin nedir, koyunu moyunu ve çobanı bilmem fakat dama taşı ile ilgili azda olsa bir şeyler söyleyebilirim
teşekkür ederim usta. dama taşında mezardan bahsedilir mezar iki adet denir biri dama taşının doğusunda diğeri kuzey batısında tesbit ettim lakin yanılır gerçek mezarı eşeriz diye tereddüt ettim . çoban ve koyunlarda kesinlikle net ve anlattığım şekilde..

paytoncu

Aktif Üye
çobandan biraz daha bahsedeyim isterseniz?*