çubuklarda + - olayı hakkında yardım

D

deniz_efe

Misafir
... deniz-efe bey gerçi ben sizi pekte çıkaramadım ben bu güne kadarda hiç kimseyi banlamadım sizin burada bir yanılgınız olması lazım sayın deniz-efe bey ...
Bu duruma dair özeline bir link atacağım, sanırım hatırlamanıza yardımcı olur.
Bak bakalım nasıl haksızlığa uğramışım ve sen hangi tarafta safını seçmişsin ...

... ve geçen aylar içerisindede beni buradan biri banladı kim ve neden bunuda bilmek benim hakkımdır değilmi ? benim burada hiç bir kimseye ve diğer sitelerde olsun asla ve asla ters ne bir yorumum olmuştur nede karşımdaki bir kişiyi rencide edecek bir durumum olmuştur.sayın deniz -efe bey Kardeşim.Saygılar.
Abi 50 küsur yaşında adamsın, senelerdir de define siteleri camiasında tanımadığın yok sanırım
kimin ne amaçla ne yapmaya çalıştığını bilemeyecek kadar saf olamazsın değil mi ?
Evet geçenlerde densizin biri bu siteye geldi ve ortalığı karıştırmaya çalıştı yine
Kusura bakma ama bilerek ya da bilmeyerek sen de onun kurduğu kumpanyada rol almıştın
Burası Ali babanın çiftliği değil ki her kafasına esen ortalığı karıştırsın.
Yetkili biri de geldi ve o şahsı sürekli, seni de süreli banladı ( sanırım 10 gündü ).
Hatta bayram diye ben senin cezanı erteledim belki farkına vardın belki varmadın.
Olay budur, yani az biraz kurunun yanında yaşta yandı ama abartılacak bir durum değil bence de.
Biraz daha dikkatli olmak lazım takdir edersin ki.

D

deniz_efe

Misafir
geçmiş hatalara rağmen
mekan sahiplerine
aali cenab davranmaları
daha bir yakışık alır diye düşünüyorum.
Bu konuda bu site kadar adil bir yapı az bulunur sanıyorum.
Üyelerimiz de bu konuda bize katılacaklardır eminim.
Şahsen zaman zaman panelden cezalılar listesini incelerim ve
içlerinde bir kızgınlık sonucu ceza almış olanlar var mı diye de incelerim.
Bazılarının cezasını azaltırım, bazılarının da kaldırırım.
Diğer yönetici arkadaşlarımız da benimle aynı düşünüyorlar.

tevfik

Aktif Üye
Abi 50 küsur yaşında adamsın, senelerdir de define siteleri camiasında tanımadığın yok sanırım
kimin ne amaçla ne yapmaya çalıştığını bilemeyecek kadar saf olamazsın değil mi ?
Evet geçenlerde densizin biri bu siteye geldi ve ortalığı karıştırmaya çalıştı yine
Kusura bakma ama bilerek ya da bilmeyerek sen de onun kurduğu kumpanyada rol almıştın
Burası Ali babanın çiftliği değil ki her kafasına esen ortalığı karıştırsın.
Yetkili biri de geldi ve o şahsı sürekli, seni de süreli banladı ( sanırım 10 gündü ).
Hatta bayram diye ben senin cezanı erteledim belki farkına vardın belki varmadın.
Olay budur, yani az biraz kurunun yanında yaşta yandı ama abartılacak bir durum değil bence de.
Biraz daha dikkatli olmak lazım takdir edersin ki.

s.a. Öncelikle bana yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim yaşım ileri seviyede olsa dahi ben buradaki tüm kişilerin iç yüzlerini,ne maksatla geldiğini vede ne düşündüğünü bilemem kişi ve kişilerde beni bilemez çünkü biz bizler burada tanışmış konuşmuş kişileriz yani sanal aleminde bir ordan bir buradan gelip gideriz...benim için ne oldu ? sizinde dediğiniz gibi kurunun arasında ben deniz yaşta yandı demek vah,vah
:S: her neyse sizin ile ilk defa burada bir yazışmalığımız oldu böyle olmasa idi daha iyi olurdu derim.Hakkınızı helal ediniz.Saygılarımla

D

deniz_efe

Misafir
tevfik
Tamam abi sen de kendince haklısın.
Farkına varamadığın bir durum olursa ben seni özelden ikaz ederim.
Varsa bir hakkımız helal olsun sen de helal et.

Kristof34

DogacıyıZ
Beyler ne zaman cubuk konusuna girilse hep bir arıza cikiyor konu genelde tartismalara variyor lakin son 30 yilda bulunan defineler ile 30 yil oncesi bulunanlari kiyasa aldiginizda aradaki fark o kadar cok ki eskiler daha cok bulmus defineyi o zaman dedektor yoktu eskiler cubugun bakirina gumusune bentonitlisine bakmadan bulurlardi bende hem bakir hem princ hem elektronik hem mfd sistem cubuk mevcut hemde pulse sistem dedektor ama size cubuk ile ilgili edindigim tecrubeyi soyleyeyim ne kadar yer actiysam hepsinde 3 metrede su ile karsilastim demem o ki su bulmaya birebir ama cubuklar carpi yapti bosluk var diyip bir tane canli kanli acanini gormedim. Ha onuda bir yere kadar kabul ederim nasil kabul ederim; ciplak ayakla topraga basarsin elindeki cubuk vucuttaki elektron ve iyonlar sayesinde vucuttan topraga gecen elektrik ile boslugu veya suyu yakalayabilir buna inanirim ama eline altin al altini ceksin bakir al bakiri ceksin gumus al gumusu ceksin bunlar cok bos geliyor bana. Adam anlatiyor elime sigara paketinden 1 tane sigara aldim cubuklar ile elimin arasina koydun eeee paketi sakladilar paketi buldum yok artik bizde bu kadarina b.knu cikarmak derler

Kristof34

DogacıyıZ
Evet çıplak ayakla toprağa basarsan vücuttaki statik elektrik toprağa akar,
ve olay burada biter.
:3:
Bence bitmez. Unutma ki insan vucudu et ve kandan ibaret ayak ciplak oldugunda baska bir elektrotu vucut kabul eder. Buna en temiz ornek elektrik carpmasidir demek ki vucut baska bir enerjiye de tepkime veriyor bu 10 voltta olsa 220 voltta olsa vucut kabul eder o enerjiyi

HatayLee

Yeni Üye
doğru çubuk ve teknikle boşluk, değerli metal ve derinlik tesbiti yapabilirsiniz. sağ elinize (+) ne alırsanız ona doğru çubuklar paralel olacak şekilde yön verir. üzerine gelince ya tam kapanır yada çarpı olur bu ikisi kişiden kişiye değişir ama sonuç aynıdır. bentoniti biraz sıvılaştırdıktan sonra çubukların kundaklarının dış kısmına sürür kuruttuktan sonra kullandığınızda minareli keser.. çubuklar iyidir ustalık ister. minimum 50 saat tecrübeden sonra kullanmanız gerekir.

kadirkadir

Engellendi
laila kardeşim çubukların içine malzemeler koyarak bir sonuca özelikle sarı madende ulaşamazsın,bu çalışma yapmanı kesinlikle tavsiye etmem çok yorar arazi seni çok