çubuk başlangıç soruları

oymak beyi

Bilgili Üye
herkese selam. bu sitede okuduğum bir cümle var, aynen şöyle = bu site Türkiye ye çubuk kullanmayı öğretmiştir.. bu cümleye hem site üyesi hem çubuk kullanmasını bilmeyen hemde öğrenmek isteyen biri olarak bende şahsen katılıyorum. burada Ustalarımiz dan edindiğim bilgiye göre en iyi çubuk, kişinin kendisinin yaptığı ve birlikte zaman geçirdiği çubuktur. bende bunun üzerinden yola çıkarak iki gün önce bakır tel ve iki farklı kaynak çubuğu aldım. bi ustamız bakır çubuk herseye tepki verir, demişti bu sitede bende o yüzden bakır çubukla başlamak istedim ve bakır çubuğu ya Bismillah deyip ellerime aldım. biraz zaman geçtikten sonra çubuklar kendi kendine kibirdan maya başladı ve beni bi heyecan bastı, yaşadığım bu ilk çubuk tecrübesi şevkimi artırdı. yaşadığım bu heyecanı sizinle paylasmak ve bilmediğim diğer sorularımı sormak için bu konuyu açtım. eğer sorularımın cevabı zaten var ise adminimiz beni yönlendirip konuyu lütfen silsin yer kaplamk istemem. saygılarımla.
ben sorularımı sıralıyorum ve kıymetli ustalarımizdan cevap bekliyorum.
1- elimde iki bakır tel ile yaptığım çubuk var. bunları avuçlarıma aldığım zaman dikkatli baktığım zaman gördüğüm sağa sola küçük hareketleri var, bunun anlamı nedir?
2- sık sık deneme yapmam gerektiği sitemizde zaten yazıyor ancak bu testin, denemelerin nasıl olması gerektiği hakkında bir bilgiye ben şahsen rastlamadım bu deneme dediğimiz olayı detaylıca lütfen söylermisiniz?
3- deneme geniş alanda olması şart mıdır? 3+1 evim var, burada deneme işi nasıl yapılır?
4- elimde bir çift altın küpe, iki adet altın yüzük ve bir adet gümüş yüzük var. çubukları test etmek için, altına ve gümüşe verdiği tepkileri görmek için bu takılar yeterlimidir yoksa daha büyük çapta altın mı gerekir?
5- bu altın takıları çubuk hareketlerini görmek için ne kadar mesafeye koymam gerekir, asgari bir mesafe var mıdır, iki adım öteye koymak yada diğer odaya koymak farkeder mi?
6- alt katta yada üst katta ki yada yan dairede ki yada karşı binada ki altınlar çubuğun tepkisini etkiler mi?
7- duvardan geçen elektrik kabloları, su tesisatı çubuğun hareketlerini etkiler mi?
8-alt katta ki ev-oda çubuğa boşluk tepkisi verdirir mi?
9- çubuğun altına veya boşluğa olan tepkisini görmek için çubuğu avuçlarıma aldıktan sonra hareket etmem şart mı? çubuğu alıp kibirdamasam çubuk yine tepki verir m?
10 - çubuğun tepkisi ne zaman ortaya çıkar? avucuma aldıktan sonra hemen mi yoksa dakikalarca beklemek mi gerekir?
11- altın madeni için altını sağ avucuma mı almalıyım sol avucuma mı almalıyım yada ağzıma mı almalıyım yoksa kundak mı yapmalıyım?
12- dedektörleri test ederken test eden şahıs eline madeni alıp dedektörü başlığının önünde hareket ettiriyor vr dedektör anında tepki veriyor, aynı şeyi cunukkarda yapmak mümkün mü yani brn çubukları tutunca arkadaşım eline altın alıp çubuklarını karşısında saga sola hareket ettirse çubuklar da aynı şekilde sağa sola hareket eder mi?
13-son sorum, çubuklarda rulman kullanılması mı daha verimli olur yoksa rulmansız mı?
Ustalarım sorular basit gelebilir, saçma gelebilir yada hoş sorular da olabilir ancak cevabını bilmediğim sorular. o yüzden benim için kıymetlidir. alan tarama almayı düşünüyordum burda ki Ustalarımiz en iyi alan tarama çubuklardir deyince bende cubuklara yöneldim. bu sitede ne okudysam o kadarı var, genelde yazılanlar çubuğu az çok bilen kişilere yönelik, çubuk kur1 diye bi ders başlatmıştı ustamız, devamını bekliyorum.ama dediğim gibi geniş arazi ve ev olayını ayırt edemedjm ben.. cevaplarınızı bekliyorum, hoşçakalın

meteorxp

Member
Çubukta yüzde 70 ve üzeri kullanıcı üzerinden cevaplar verelim kendimi övmüyorum yanlış anlamayın ama her geçen zaman farklı cevapları da beraberinde getiriyor
1.çubuğun gümüş hareketi sol dik sağ kapanır altında aynıdır ayrım tutuş farkıyla olur birde mineral x yapar... çubukta metalin zamanla önemi kaybolur
2. denemenin sınırı yoktur mümkünse apartman olmasın yeterli her uğraş yeni bilgi sağlayacaktır en son bir küçük taş parçasına altın dedi baktım gümüş dedi sonra baktım mineral dedi ne öğrendim asla altın ve gümüş sinyali olan yerden uzak dur
3.geniş alana gerek yok ama ev olmasın olursa tek katlı olsun
4.bir gr dahi yeterlidir
5.mesafe önemsizdir diyemeyiz şimdilik yakın çalış 100m kare içi çok bile
6.etkiler o yüzden apartman olmasın
7.evet
8.altın gümüş eline birşey almak yanlıştır hareket şarttır o gidecek sen peşinden gideceksin ama ilk başta sana dururken yön verir
9.verir ama zayıftır hareketi tam yapmaz
10.hemen
11.hiçbirşey alınmaz
12.etmez... bakınca çubuklara istediğini yaptırırsın istenmeyen bir durumdur boşver
13.aynı metalden yapan var ise ki yok kundak asla o çubukların metali önemsiz ama kendi dışında plastik veya başka metal değmeyecek
Sorularına her birine 3 sayfa yazılır ama özü bu

ragıp

Uzman
@oymak beyi
ustam, şevkini kırmak istemem
çubuk ile altın hariç her şey bulabilirsin...
adı üzerinde çubuk, siz bakır çubuğa çelik rulman takarsanız
sizin çubuk mineral arar... (bakırmı aramalı, rulman olan çeliğimi aramalı yoksa eline aldığın gümüşümü arayacak) minerale yapışacak
çubuk ile testlerini her zaman arazide yapmalısın...
NEDEN?
evde yaptığın testlerde, aradığın nesnenin yerini bildiğin için
çubuk değil, beynin çubuğa yön verecek ve bulacak... aradığın malzemeyi, senin yanındaki kişi saklasın... aksi halde, arazide her zaman hüsran ile karşılaşacaksın...
arazide, çubuk tuttuğunuzda sağ elinize asla altın almayın...minerale yapışır.
bir ustamız, altına şöyle tepki verir gibi yazmış. ama herkeste aynı tepkiyi vermez.
ÖRNEĞİN
çubuk ile boşluğa girdiğinde bazı kişide çarpı yapar iken
bazısında 180C açı ile açılır.
kesin olarak şu altın, bu gümüş,bu kurşun diyemezsin. herkeste farklı olabilir...
bunun testini siz yaparak, görerek öğreneceksin...

arazide,çubuğun altın işareti verir ise... orada yüksek frekans atan başka bir obje vardır.
ama yakınında kesinlik ile altın vardır. müracaat metal dedektörü olmalı

şimdilik sanırım yeterli

selametle

oymak beyi

Bilgili Üye
Çubukta yüzde 70 ve üzeri kullanıcı üzerinden cevaplar verelim kendimi övmüyorum yanlış anlamayın ama her geçen zaman farklı cevapları da beraberinde getiriyor
1.çubuğun gümüş hareketi sol dik sağ kapanır altında aynıdır ayrım tutuş farkıyla olur birde mineral x yapar... çubukta metalin zamanla önemi kaybolur
2. denemenin sınırı yoktur mümkünse apartman olmasın yeterli her uğraş yeni bilgi sağlayacaktır en son bir küçük taş parçasına altın dedi baktım gümüş dedi sonra baktım mineral dedi ne öğrendim asla altın ve gümüş sinyali olan yerden uzak dur
3.geniş alana gerek yok ama ev olmasın olursa tek katlı olsun
4.bir gr dahi yeterlidir
5.mesafe önemsizdir diyemeyiz şimdilik yakın çalış 100m kare içi çok bile
6.etkiler o yüzden apartman olmasın
7.evet
8.altın gümüş eline birşey almak yanlıştır hareket şarttır o gidecek sen peşinden gideceksin ama ilk başta sana dururken yön verir
9.verir ama zayıftır hareketi tam yapmaz
10.hemen
11.hiçbirşey alınmaz
12.etmez... bakınca çubuklara istediğini yaptırırsın istenmeyen bir durumdur boşver
13.aynı metalden yapan var ise ki yok kundak asla o çubukların metali önemsiz ama kendi dışında plastik veya başka metal değmeyecek
Sorularına her birine 3 sayfa yazılır ama özü bu
eyvallah ustam, çok teşekkür ederim

oymak beyi

Bilgili Üye
@oymak beyi
ustam, şevkini kırmak istemem
çubuk ile altın hariç her şey bulabilirsin...
adı üzerinde çubuk, siz bakır çubuğa çelik rulman takarsanız
sizin çubuk mineral arar... (bakırmı aramalı, rulman olan çeliğimi aramalı yoksa eline aldığın gümüşümü arayacak) minerale yapışacak
çubuk ile testlerini her zaman arazide yapmalısın...
NEDEN?
evde yaptığın testlerde, aradığın nesnenin yerini bildiğin için
çubuk değil, beynin çubuğa yön verecek ve bulacak... aradığın malzemeyi, senin yanındaki kişi saklasın... aksi halde, arazide her zaman hüsran ile karşılaşacaksın...
arazide, çubuk tuttuğunuzda sağ elinize asla altın almayın...minerale yapışır.
bir ustamız, altına şöyle tepki verir gibi yazmış. ama herkeste aynı tepkiyi vermez.
ÖRNEĞİN
çubuk ile boşluğa girdiğinde bazı kişide çarpı yapar iken
bazısında 180C açı ile açılır.
kesin olarak şu altın, bu gümüş,bu kurşun diyemezsin. herkeste farklı olabilir...
bunun testini siz yaparak, görerek öğreneceksin...

arazide,çubuğun altın işareti verir ise... orada yüksek frekans atan başka bir obje vardır.
ama yakınında kesinlik ile altın vardır. müracaat metal dedektörü olmalı

şimdilik sanırım yeterli

selametle
arazide çubuk altın işareti verirse... bu işaret dediğiniz standart bi şekil midir, çubuklarını çarpı yapması yada dönmesi gibi yoksa bende ki altına olan tepkisini ben kendim deneyerek mi görmem gerek? bir de çubuklar asla altını bulmaz ise sitede ki ustalar da dahil piyasa da ki var olan çubukçu ustalar ne arıyor? işin mantığı nedir, çubukta ki maksat nedir?

meteorxp

Member
Çubuğun bir metale verdiği tepki elden ele şekil bakımından değişiyor mu cevap evet yanlışmı yanlış diyemeyiz sonuca gidiyor ise sakınca yoktur sadece çubukcu bana mineral ile altına verdiği tepki ayrımını söyleyebiliyor ise hiiiiç dert değil

ragıp

Uzman
arazide çubuk altın işareti verirse... bu işaret dediğiniz standart bi şekil midir, çubuklarını çarpı yapması yada dönmesi gibi yoksa bende ki altına olan tepkisini ben kendim deneyerek mi görmem gerek? bir de çubuklar asla altını bulmaz ise sitede ki ustalar da dahil piyasa da ki var olan çubukçu ustalar ne arıyor? işin mantığı nedir, çubukta ki maksat nedir?
Evet,çubuk asla altın bulmaz... NEDEN ? :)
Altın; metal özelliği gereği, çevresinde en çok frekans atan ne ise,
o cisme frekans atar bu bazen mineral, bazen küflü bir cisim olabilir....
Çubuk ise sadece atom çarpışmasına gider
YANİ; altının içinde atom çarpışması olmadığı için, Çubuğun altını bulması fizikkurallarına aykırıdır... içinde 1gr altın olan mezarıda bulmaz...

evet, çubuk, değişik metallere, kişiden kişiye değişik tepki verebilir.

ustalar ne arıyor; ustaların çubuk yardımı ile bulacakları mezarlarda asla altın olmayacaktır
ama bazı gümüş vb bazı takılar vardır ki; yerine göre altından daha değerli olur
ustalar, tünelli mezarlarda koridoru takip ederler vb

selametle

oymak beyi

Bilgili Üye
Evet,çubuk asla altın bulmaz... NEDEN ? :)
Altın; metal özelliği gereği, çevresinde en çok frekans atan ne ise,
o cisme frekans atar bu bazen mineral, bazen küflü bir cisim olabilir....
Çubuk ise sadece atom çarpışmasına gider
YANİ; altının içinde atom çarpışması olmadığı için, Çubuğun altını bulması fizikkurallarına aykırıdır... içinde 1gr altın olan mezarıda bulmaz...

evet, çubuk, değişik metallere, kişiden kişiye değişik tepki verebilir.

ustalar ne arıyor; ustaların çubuk yardımı ile bulacakları mezarlarda asla altın olmayacaktır
ama bazı gümüş vb bazı takılar vardır ki; yerine göre altından daha değerli olur
ustalar, tünelli mezarlarda koridoru takip ederler vb

selametle
iyice soğudum zate usta ya, sağlam el değmemiş iki yerim var, deephunter dan randıman alamadım, sanırım benden kaynaklı udtalarimiz cihaz kendini kanıtlamış diyorlar eğer cihaz bozuk değilse sorun bende, Bi izne ayrılsam deephunter a da eyvallah etnicem bodoslama dalacagim yoksa ben ne çubuk ne de alan tarama işini beceremicem belli oldu, sevkimde kalmadı maalesef