Çıkarılan maldan bekçiler için pay bırakma mevzusu

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Deniliyor ki; altını çıkardınız,bekçilerin size musallat olmaması için çıkardığınız yere bir avuç gömün.Sayı saymayı bilmedikleri için altını beklemeye devam ederler.
Bu açıklamayı kim ortaya attıysa iyi sallamış. Hadi sayı saymayı bilmiyorlar farzedelim.yine kurtulamayız.Sonuçta bu varlıklar uzun süredir orada.3-5 kişilik bir ekip gelip kazma kürek çalışmaya başladığında niyeti anlamayacaklar mı? Hadi bunuda geçtik,malı çıkarırken görmeyecekler mi? Gözleride mi görmüyor? Saymayı bilmiyor olsalar bile malın hacimce azaldığınıda mı farketmiyorlar? Çocuk kandırır gibi bir avuç altın bırakacaksın geriye onlarda bunu yutacak.Bunu yapan kişi ancak kendini kandırır.

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Maldan bir iki tane atmak tamamen gelenektir.
Diger turlusu mali sahiblenen cin,peri,seytani aptal yerine koymak olur.
Tilsim veya bekci icin formuller bellidir.
Mesele yapabilmek
Gerisi safsata dedigin gibi.

Bahsiş bırakma hesabı gibi bişey :)

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Deniliyor ki; altını çıkardınız,bekçilerin size musallat olmaması için çıkardığınız yere bir avuç gömün.Sayı saymayı bilmedikleri için altını beklemeye devam ederler.
Bu açıklamayı kim ortaya attıysa iyi sallamış. Hadi sayı saymayı bilmiyorlar farzedelim.yine kurtulamayız.Sonuçta bu varlıklar uzun süredir orada.3-5 kişilik bir ekip gelip kazma kürek çalışmaya başladığında niyeti anlamayacaklar mı? Hadi bunuda geçtik,malı çıkarırken görmeyecekler mi? Gözleride mi görmüyor? Saymayı bilmiyor olsalar bile malın hacimce azaldığınıda mı farketmiyorlar? Çocuk kandırır gibi bir avuç altın bırakacaksın geriye onlarda bunu yutacak.Bunu yapan kişi ancak kendini kandırır.
Siz malı bırakın ama nereye bıraktığınızı bana mesaj atın, anlaşırım ben onlarla kırışırız fifti fifti:cool:
keriz tokatlamada kaçıncı yöntem olduğunu artık unuttum her gün yeni bir yöntem öğreniyorum :D

Safakk

Bilgili Üye
Slm ustalar evet sayı bilmezler amma orda çalışma başladığı zaman orada olan kişilerin niyetini bilirler ve ilk önce o kişilere zarar vermemek için görünebilirler belki orada onlarla korkmadan konuşacak kişi varsa artı ben anlaşma diyonuz onu neye göre anlaşma olur bilmiyorum neden insan oğluyla bi anlaşma sağlasınlar siz malı alın siz zengin olun bizde kurtulalımmı demek oluyor bazıları çok konuşuyor kaç kişi cinlerle pazarlık yaptı hayatı
boyunca acaba merak ettim bunlar kulaktan duyma olmuyor ustalarım...

Bluecat

Member
Biz bu toplumda bunları konuşmaya devam edelim diğer ülkeler bilimin ışıgında buluş yapsın üretsin pazarlasın.. Benim vatandaşım daha sonra dolar neden 18lira kira neden 7bin oldu diye hayıflansın. Sonra bazılarıda şükretmiyoruz desin.. Bi kısmı bunu kadere yorsun.. Görünmeyenleri şimdilik bi kenara bırakın görünen düşman karşımızda ve çok can yakıyor adı da cehalet.

hades40

Bilgili Üye
Biz bu toplumda bunları konuşmaya devam edelim diğer ülkeler bilimin ışıgında buluş yapsın üretsin pazarlasın.. Benim vatandaşım daha sonra dolar neden 18lira kira neden 7bin oldu diye hayıflansın. Sonra bazılarıda şükretmiyoruz desin.. Bi kısmı bunu kadere yorsun.. Görünmeyenleri şimdilik bi kenara bırakın görünen düşman karşımızda ve çok can yakıyor adı da cehalet.
Bildiğim tek gerçek gördüğüne inanacaksın gerisi hayal ürünü.... Söylediklerinize canı gönülden katılıyorum.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Çocuk kandırmakla alakalı bir durum değil ustam. Muhakkak koruma altında olan bir malı çıkarmak kesinlikle kolay değildir ama bu anlatılanlar korumaları uzaklaştırmak için gerekli ayetler okunup ve gerekli önlemler alındıktan sonra malın çevresi temizlenir ama bekçiler bölgeyi tamamen terk etmezler. Uzak bir noktadan gözlemlemeye devam ederler ve çalışma bittikten sonra bölgeye gelip kendilerine emanet edileni yerinde bulamadıklarında peşinize takılırlar. Size zarar veremeseler bile ailenize işinize aşınıza zarar vermeye başlarlar. Muhakkak bir şekilde sizden intikamlarını alırlar. Bütün mesele bu yoksa kim bırakır kim bırakmaz kendi bilir.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çocuk kandırmakla alakalı bir durum değil ustam. Muhakkak koruma altında olan bir malı çıkarmak kesinlikle kolay değildir ama bu anlatılanlar korumaları uzaklaştırmak için gerekli ayetler okunup ve gerekli önlemler alındıktan sonra malın çevresi temizlenir ama bekçiler bölgeyi tamamen terk etmezler. Uzak bir noktadan gözlemlemeye devam ederler ve çalışma bittikten sonra bölgeye gelip kendilerine emanet edileni yerinde bulamadıklarında peşinize takılırlar. Size zarar veremeseler bile ailenize işinize aşınıza zarar vermeye başlarlar. Muhakkak bir şekilde sizden intikamlarını alırlar. Bütün mesele bu yoksa kim bırakır kim bırakmaz kendi bilir.
Ustam bu yazdıklarınızı zaten biliyorum ve de inanıyorum.Tılsımlı define yüzünden musallata maruz kalan bir çok insan var.
Çocuk kandırmak cümlesini şu yüzden kullandım.Bir küp altını alıp yerine bir avuç geri bırakınca üç harfliler bunu kabul eder mi? Bu şekilde bir davranış musallattan korur mu?

sanal defineci

Bilgili Üye
bildiğim kadarıyla bir insan vesile olmadıkça her hangi bi yeri sahiplenemedikleri.bide malzemenin tamamını boşaltmak ,oranın boş kalması çok kızdırırmış bu arkadaşları.sana bişey yapamazsalar bile ailenden zayıf birine yaparlar yapacaklarını..ancak sen şimdi bunlar enayi mi üç dört tane bıraktın diye peşini bıraksınlar diyorsun.ama iş öyle değil.gömen kişinin sayıp teslim etmediği varsayılır..ama gömen şahıs misal demişse ki şu kadar parça malzemeyi size teslim ediyorum diye..sen ordan bir tane bile alsan başın beladan kurtulmaz..genellikle gömen kişi şu küpü ve içindekileri teslim ediyorum dermiş..sihir büyü her ne ise onunla da bu üç harflileri oraya koruyucu olarak bırakırmış..işte defineci de uyanıklık yapıp hepsini almıyor..küpü ve içindeki bir kaç parça şeyi bırakıyor..bu arada küpü ters çevirmek,vakit varsa küpü ve kazılan çukuru, içini tıkabasa toprakla doldurmak ta gerekli...bi nevi yemin hilesi gibi.misal adam hırsızlığa gidiyor.elinde kalın bi eldiven var..mal sahibi sorunca yemin eder der ki valla ben elimi sürmedim...onun gibi düşün...olayın önemli olan kısmı gömen kişinin çıkaranı nasıl bi şekilde cezalandırmak istemesinde gizli.mesela kimi der ki çıkaran gün yüzü görmesin,kimi der ki çoluk çocuğu helak olsun..kimi der ki ölümcül hastalığa tutulsun..bunu ya taşın üzerine yada küpün üzerine yazıyla ve ya işaretle belirtir de..ancak aradan çok zaman geçtiği için çıkaran ne yazıyı okuyabilir, ne de işaretin anlamını anlar...defineci her ne kadar kesin olmasada bi ihtimal gömünün lanetli ve ya üç harfli musallatında olma ihtimaline karşı kendince önlem almış olur...sonuçta definenin tamamını çıkarmamıştır..işin komik olan kısmı ise o bıraktığı üç beş parçayı alanın başına genellikle kötü hadiselerin gelmesi..her zaman değil elbette..sihir ve ya tılsım olduğu durumda tabi ki...

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ustam bu yazdıklarınızı zaten biliyorum ve de inanıyorum.Tılsımlı define yüzünden musallata maruz kalan bir çok insan var.
Çocuk kandırmak cümlesini şu yüzden kullandım.Bir küp altını alıp yerine bir avuç geri bırakınca üç harfliler bunu kabul eder mi? Bu şekilde bir davranış musallattan korur mu?
Onların ölçme sayma hesap yetenekleri olmadığı için işe yarayan bir yöntemdir. Mesele onları uzaklaştırabilecek yeteneği bulmaktır. Yani kişide ya da hocada onlardan daha güçlü yetenekli üç harfliler olacak ki bekçilere gücü yetsin. Şöyle düşün kavgaya gidiyorsun siz 3 kişisiniz karşı taraf 10 kişi ve senin yanındakiler hep cılız ama karşı taraf hepsi bodyguard şöyle kafayı köşeden çıkardın baktın karşı tarafı gördün çatışır mısın yoksa vaz mı geçersin? Durum bundan ibaret. Yani bu durum şunu da açıklar. Aslında sahte hoca yoktur çevresindeki üç harfliler onu kandırır. Evet hocam derler biz alırız o malı derler yenebiliriz onları derler. Sonra iş başa düşünce de hocayı bırakıp giderler. Hoca yanındaki insanlara bunu izah edemez sadece işin içinden çıkmanın yollarını arar. Hepsi bu. Hadi diyelim hoca onları yendi uzaklaştırdı. Malı çekip aldınız. Arkanızda tek adet bırakmadan çıktınız gittiniz. İlk musallat olacakları kişi hocadır. En güçlüleri ve en zalim olanları hocaya gider geri kalanlar diğerleri üzerinde dağılır artık ne kadar zarar verebilirlerse. Bu nedenle her hoca bu tür işlere karışmaz. Her kişi bu sorumluluğun altına girmez. Bazıları şansını dener yanındakileri sınamak için girişimde bulunur ama genelde hep yarı yolda kalır. Bu tür işlerde ancak ve ancak Hüddam dostu olanlar başarılı olabilirler ki onlar da kolay kolay dünyevi işler için uğraşmazlar. Bu mesele çok uzun bir meseledir. Şimdilik bu kadarı yeterlidir diye düşünüyorum.

Safakk

Bilgili Üye
Onların ölçme sayma hesap yetenekleri olmadığı için işe yarayan bir yöntemdir. Mesele onları uzaklaştırabilecek yeteneği bulmaktır. Yani kişide ya da hocada onlardan daha güçlü yetenekli üç harfliler olacak ki bekçilere gücü yetsin. Şöyle düşün kavgaya gidiyorsun siz 3 kişisiniz karşı taraf 10 kişi ve senin yanındakiler hep cılız ama karşı taraf hepsi bodyguard şöyle kafayı köşeden çıkardın baktın karşı tarafı gördün çatışır mısın yoksa vaz mı geçersin? Durum bundan ibaret. Yani bu durum şunu da açıklar. Aslında sahte hoca yoktur çevresindeki üç harfliler onu kandırır. Evet hocam derler biz alırız o malı derler yenebiliriz onları derler. Sonra iş başa düşünce de hocayı bırakıp giderler. Hoca yanındaki insanlara bunu izah edemez sadece işin içinden çıkmanın yollarını arar. Hepsi bu. Hadi diyelim hoca onları yendi uzaklaştırdı. Malı çekip aldınız. Arkanızda tek adet bırakmadan çıktınız gittiniz. İlk musallat olacakları kişi hocadır. En güçlüleri ve en zalim olanları hocaya gider geri kalanlar diğerleri üzerinde dağılır artık ne kadar zarar verebilirlerse. Bu nedenle her hoca bu tür işlere karışmaz. Her kişi bu sorumluluğun altına girmez. Bazıları şansını dener yanındakileri sınamak için girişimde bulunur ama genelde hep yarı yolda kalır. Bu tür işlerde ancak ve ancak Hüddam dostu olanlar başarılı olabilirler ki onlar da kolay kolay dünyevi işler için uğraşmazlar. Bu mesele çok uzun bir meseledir. Şimdilik bu kadarı yeterlidir diye düşünüyorum.
Slm ustam ben bunu çok anlattım cinci hoca olabilir yada bu işte iyi olabilir ama burda bazıları bilgisi dılında konuşuyor hayatında iç bir şey görmemiş cin ifrit veya üddam er neyse kavga veya anlaşma ne olursa olsun herşeyin bi yolu yordamı var ama ben onu yaparım bunu yaparım diyenler çok gördüm ama arabaya camdan gireninide gördüm ustam Aaaaa güldüm geçtim ben evet define ararım tek başıma gezerim gecede oğlumla gezerim oda yazın tek tek yaparım kayaları ararım denk geldimmi çok ama herkes mutluydu hayatlarından bana kimsin deyen olmadı bu yaşıma kadar....