ByKabartma ve oyma işareti

Paşa11

Yeni Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Şimdi oncelikle bir kabartma buldum dere kenarında su akımı küçük bir şekilde akıyor bölge kayalık bir bölge ve yaşam olan bir bölge gibi görünüyor. Şimdi ilk önce kabartmayi buldum arkadaşlar ve bölgeyi iyi araştırarak bir oyma buldum . Ve böyle düşündüm. Dedimki oyma 1 ncı işaret olsa bu bana 7 metre gösterir ve tam olarak kabartmayi geliyoruz.. burda büyük olay var yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Ekli dosyalar

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Ben başka bir düşünceden yola çıkıp öyle yorum yapacağım.
1. Bu su küçükde olsa yakında bir şarlak yada şelalesi mevcuutmu
2. Bu suyun iki yanındaki kayaların en yüksek yeri ne bakıldımı
3.Bu derede bu kabartma hizasında bir kaynak yada çeşme varmı
4.Bu dereden küçük bir su kolu ayrılıp bir yerde kayboluyormu.
5. Ve bu kabartmaya yakın bir mağara mevcutmu burada

Paşa11

Yeni Üye
Ben başka bir düşünceden yola çıkıp öyle yorum yapacağım.
1. Bu su küçükde olsa yakında bir şarlak yada şelalesi mevcuutmu
2. Bu suyun iki yanındaki kayaların en yüksek yeri ne bakıldımı
3.Bu derede bu kabartma hizasında bir kaynak yada çeşme varmı
4.Bu dereden küçük bir su kolu ayrılıp bir yerde kayboluyormu.
5. Ve bu kabartmaya yakın bir mağara mevcutmu burada
2 kucuk selalemiz var mesafeli. 2yanindaki kayalara dediniz ama her her kayalik burda. Ancak kabartmanin tam izasinda kucuk selalemiz ve karsi tarafta buyuk yuksek kaya. Yaninda tam bir dik kaya ama yilan kafasina benzer birsey. Bugun orda calisma yaptim ama zor oldu.sinial birşey vermiyor dedektör nedense. Dere aynı izada yola akıyor 150 m aşa. Ama bu küçük oymanin yan tarafında taştan yapılmış bir oda var . Yani bir kaya duvar gibi düşün bir kaya dik öyle 2 metre bir büyük parça gibi ve üstünden kapatılmış tam bir insan yaticak gibi. Ama küçük oymanin yaninda. Bu 3 Dikili taşın elimin olduğu yerde küçük oyma

Ekli dosyalar

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
2 kucuk selalemiz var mesafeli. 2yanindaki kayalara dediniz ama her her kayalik burda. Ancak kabartmanin tam izasinda kucuk selalemiz ve karsi tarafta buyuk yuksek kaya. Yaninda tam bir dik kaya ama yilan kafasina benzer birsey. Bugun orda calisma yaptim ama zor oldu.sinial birşey vermiyor dedektör nedense. Dere aynı izada yola akıyor 150 m aşa. Ama bu küçük oymanin yan tarafında taştan yapılmış bir oda var . Yani bir kaya duvar gibi düşün bir kaya dik öyle 2 metre bir büyük parça gibi ve üstünden kapatılmış tam bir insan yaticak gibi. Ama küçük oymanin yaninda. Bu 3 Dikili taşın elimin olduğu yerde küçük oyma
Demekki dediklerimiz var imiş . Ve o kayalarda mevcut imiş. İyi arar iseniz girilecek yeri bulursunuz. Yeriniz kapatılmış bir mekan. Ve şelalelere çok yakın kayalardan giriş. Bunu bulmak size düşer. Dediğim gibi farklılıkları iyi gözlemleyiniz. Neresi kapatılmış olabilir ?????o göz ile seyredin

Cadde

Member
IMG_20220523_204901.jpg
dere ok yonunemi kalıyor usta? İşaretin büyüklüğü nasıl? Ve suya uzaklığı kaç metre tahmini

Cadde

Member
Aynı tarz isaretin daha büyüğü karşıma çıktı fakat işaret selalanin hemen tepesindeydi. İşaretin yanında suyun geçtiği alani araştır bakalım bizim karşimiza boş olarak çıkan kuyu belki sizde dolu olur? Diğer ihtimal ise derede doğal altın varsa işaretin hemen yanına altın tuzagida yapılmış olabilir

Paşa11

Yeni Üye
Aynı tarz isaretin daha büyüğü karşıma çıktı fakat işaret selalanin hemen tepesindeydi. İşaretin yanında suyun geçtiği alani araştır bakalım bizim karşimiza boş olarak çıkan kuyu belki sizde dolu olur? Diğer ihtimal ise derede doğal altın varsa işaretin hemen yanına altın tuzagida yapılmış olabilir
teşekkür ederim.
Teşekkür ederim. Kuyu nasıl yani suyun kenarında mi yoksa icindemi ? Dereye hiç bakmadım dedektörle 🤨

Cadde

Member
Suyun içinde ve isaretle aynı hizada
ama su akarken anlamayabilirsin. Suyun yönünu değiştir ve öyle kontrol et... Kuyu kapalida olabilir. Dedektörun pulse değilse ise yaramayabilir. Derinlik olarak 50_60 cm genişlik olarak 20 cm çapında bir kuyu İle karşılaşmıştık.

Paşa11

Yeni Üye
Suyun içinde ve isaretle aynı hizada
ama su akarken anlamayabilirsin. Suyun yönünu değiştir ve öyle kontrol et... Kuyu kapalida olabilir. Dedektörun pulse değilse ise yaramayabilir. Derinlik olarak 50_60 cm genişlik olarak 20 cm çapında bir kuyu İle karşılaşmıştık.
Tmmdir hafta sonu haber vericem .çok teşekkür ederim.🤗