Büyük kare oyma

Zemin bozuk

Bilgili Üye
kardeşim kare oyma genellikle oda işaretidir , burda da şahsıma işçilik bariz belli çevreyi biraz daha detaylı araştırman tavsiyemdir , ayrıca bir boşluk tespiti yapman yerinde olacaktır ( araştırmada yardımcı bir işaret ok,başka bir oyma , kanal v.s. fotolarsan daha fazla ustadlar yardımcı olacağı kanaatindeyim) çevresel fotoda atarsan daha verimli olur kardeşim

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Biraz daha geriden kare oymanın sol yanını görebileceğimiz ve sol üstte görünen kayalığın da fotoları varsa paylaşın

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Ustam çevre foto şart !

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili kardeşim Selamun Aleyküm.
Şimi bu kayayı daha geriden geniş cepheli bir resimlemen iyi olur.
Yukarıdaki kanal işçiliklimi . Ve alt taraftan gösterdiğim alanlardan sağ kısma ve alta doğru daha derine bakılabilir. Yukarıdaki kanal el yapımı ise büyük ihtimal mezarı bu kayada. Olmadı bu oymanın yönüne bak hangi yöne bakıyor Güney yönlümü. O baktığı yönde neler var bir bakıverirsin inşallah. Ve yukarıda çember içindeki şekil onuda bir incele işçilik varmı

IMG_20220615_163709.jpg

Ekli dosyalar

Zemin bozuk

Bilgili Üye
Yukarıdaki kanal işçiliklimi . Ve alt taraftan gösterdiğim alanlardan sağ kısma ve alta doğru daha derine bakılabilir. Yukarıdaki kanal el yapımı ise büyük ihtimal mezarı bu kayada. Olmadı bu oymanın yönüne bak hangi yöne bakıyor Güney yönlümü. O baktığı yönde neler var bir bakıverirsin inşallah. Ve yukarıda çember içindeki şekil onuda bir incele işçilik varmı

Ekli dosyayı görüntüle 301729
Ustad'dan yine yakışır bir hareket :):):)

Ciko0303

Yeni Üye

Ekli dosyayı görüntüle 301729

Ekli dosyalar

Ciko0303

Yeni Üye
Az ileride böyle bı kare daha var uğraşmışlar ama bulamamışlar yerini en yakın zamanda gidip tekrar foto ve video alıp atıcam

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Şimdi bu ok ynlerinde yeterli derinliğe inilmemiş olabilir. Diğer oymalı kayada da öyle olmuş olabilir. Bir başka şeyde şayet burada gereken şeylere ulaşılamzsa o vakit burası kutsal ayin alanı olabilir. Çevreyi iyi resimleyiniz. Bir diğer husus ise nişler burada lakin mezarları farklı kayalarda olabilir. O yüxden bu nişlerin güneyli yönlerine doğru iyi bakınız o yani nişlerin baktığı yönlere o kısımlardaki traşlı kayalara el değmiş kayalarada dikkat ediniz. Ben güney dedim ekseriyat böyle olsa da bazı yerlerde arazinin ve kaya yapısının yönleri bu tezi çürütebilir yön farklı olabilirde. O yüzden burada iyi bir arge ister. Çünki aynı deneyimi yaşadık. İsterseniz benim açtığım örnek olacak resimler diye konu var o kaydada sizinkisi gibi niş mevcut lakin ne yazıkki o kayda boş idi işi başka yerden zamanında uçmuş. Benim yeni açtığım konularda onu görebilirsiniz bir hafta evvel açmış idim. İsterseniz oresmi buraya yüklerim
IMG_20220615_163530.jpg

Bu kayada benden olsun aynı işlem lakin hiç bir şey yok burada.Gördünmü ne kadar derine inilmiş

73275182_987873574898986_4653568937475178496_n.jpg

Zemin bozuk

Bilgili Üye
Şimdi bu ok ynlerinde yeterli derinliğe inilmemiş olabilir. Diğer oymalı kayada da öyle olmuş olabilir. Bir başka şeyde şayet burada gereken şeylere ulaşılamzsa o vakit burası kutsal ayin alanı olabilir. Çevreyi iyi resimleyiniz. Bir diğer husus ise nişler burada lakin mezarları farklı kayalarda olabilir. O yüxden bu nişlerin güneyli yönlerine doğru iyi bakınız o yani nişlerin baktığı yönlere o kısımlardaki traşlı kayalara el değmiş kayalarada dikkat ediniz. Ben güney dedim ekseriyat böyle olsa da bazı yerlerde arazinin ve kaya yapısının yönleri bu tezi çürütebilir yön farklı olabilirde. O yüzden burada iyi bir arge ister. Çünki aynı deneyimi yaşadık. İsterseniz benim açtığım örnek olacak resimler diye konu var o kaydada sizinkisi gibi niş mevcut lakin ne yazıkki o kayda boş idi işi başka yerden zamanında uçmuş. Benim yeni açtığım konularda onu görebilirsiniz bir hafta evvel açmış idim. İsterseniz oresmi buraya yüklerim
Ekli dosyayı görüntüle 301734

Bu kayada benden olsun aynı işlem lakin hiç bir şey yok burada.Gördünmü ne kadar derine inilmiş

Ekli dosyayı görüntüle 301736
seviliyorsun abi :love:

Tantulus

Aktif Üye
Bu resimde benden olsun demişsiniz o soldaki yazıları bir kağıda geçirip tercüme etmeye çalışın o çıkıntı nin solundaki