Buldugumuz eseri

hamidiye

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese selam allah herkesin gönlüne göre versin.. size bir sorum var mesela diyelim rastgele 1 küp altın sikke ya da başka bir eser bulduk diyelim a şehrinde bulduk bunu müzeye verecegiz parasını almak için peki illa a şehrinde ki müze mi olacak mesela b şehrinde ki müzeye ya da tr nin en büyük müzesine götürsek olur mu tabi önceden haber vermek şartıyla

Dampiel

Aktif Üye
Usta sen 2 mesajdır küp küp altınlarla ilgili soru soruyorsun hayırdır inşallah;)

codex

Aktif Üye
Telefonla arayip asker arkadasinim, babayin tanidigiyim deyip 1 kup altim bulduk satamadik sen onderlik yap sen al diyen varsa taklalara gelirsin bak haberin olsun. Bu isin binbir turlu hilesi hurdasi var. elinle cikartmadiysan bulasma, yoksa ver muzeye elbet birseyler alirsin.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Telefonla arayip asker arkadasinim, babayin tanidigiyim deyip 1 kup altim bulduk satamadik sen onderlik yap sen al diyen varsa taklalara gelirsin bak haberin olsun. Bu isin binbir turlu hilesi hurdasi var. elinle cikartmadiysan bulasma, yoksa ver muzeye elbet birseyler alirsin.
Özelliklede izmir ve manisadan ararlar :D

Turko

Uzman
Benide ararlar 4-5 ayda bir , müdürüm seninle bilmem ne şantiye sinde çalışmıştık hatırladın mı diye sorar önce sonra nenesinin damı ni tamir ederken sarı sarı paralar bulduk ama nedir bilmiyorum bakarmısın der , kuyudan gümüş çıktı alırmısın der , yer bulduk açamıyorum gel ortak ol der , Nerdesin malzeme var getireyim der . Bitmedi ler gitti . Geçen pazar bir meslektaşım abi müsaitsen buluşalım sohbet edelim dedi güzel bir mekana gittik üni öğrencileri nin takıldığı . Kalabalık bir ekip girdi içeri yaşlar 24-25 güzel saç sakal traş lar o biçim . Hepsinde Sağ el teşkilat yüzüğü belde emanetler takılı. Zıp kın gibi çocuklar biz kalkana kadar çay içip durdular. Geçen mod bölümünde esprisini yaptım yakında 6-7 kişi gelip hesabı bana odetirler diye korkuyorum, mekan açıp çayı sürüm den düşerim hem parada kazanırım diye ,onlar sözünü tuttu kalabalık geldiler sıra bende mekan açacağım :) define sohbeti yapanlara çay bedava olacak.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
bulunca yetkilileri haberdar ediniz.milli degerlerimizin yeri muzedir.torunlariniz ovunur sizinle her muzeye gittiklerinde.sizde vicdanen rahat olursunuz.gayrimesru sekilde davranmayiniz.yetkililer takdir eder sizi.