bu taş icerisinde parlayanlan altinmi yoksa kimyasallasmismi

Vuslad

Moderatör
Moderatör
Bakır veya prit dediğimiz malzeme de olabilir bunun ayrımı resimden pek olmaz kimyasal birkaç bişey yapman gerekecek asitlerle o şekilde anlarsın

Vuslad

Moderatör
Moderatör
@Bilal0619 pek ilgi alanım değil ama uzun bir mesele bunu önce balyozla kırıp un ufak edeceksin sonra bir kaç çökertme yöntemiyle ayrıştırıpta devam edersin yoksa tuz ruhu gibi kezzap gbi asitlerle direk üzerine döküp sarılardaki bozulmalara bakarsın bakırsa pritse renk atar yanma olur kısaca altın ise renk te sıkıntı olmaz

Bilal0619

Yeni Üye
@Bilal0619 pek ilgi alanım değil ama uzun bir mesele bunu önce balyozla kırıp un ufak edeceksin sonra bir kaç çökertme yöntemiyle ayrıştırıpta devam edersin yoksa tuz ruhu gibi kezzap gbi asitlerle direk üzerine döküp sarılardaki bozulmalara bakarsın bakırsa pritse renk atar yanma olur kısaca altın ise renk te sıkıntı olmaz
teaekkur ederim cok saolasin

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ekleme yapayım piritse tirnaginla ezince dahi hemen ezilir,ve diğer bir ayrıntı çok hafif olur. Malumunuz ki Altın çok ağar olur... Bunlar asit vesair gibi uğraşlara girmeden çozebilicegnis teknikler....

Amisos

Bilgili Üye
Madenin ismini unuttum anma türkçesi ahmak altını dedikleri bir oluşum da olma ihtimali var

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustam çok sakat bir işlem. Yanımızda işi bilen bilir kişi yaparken kendini hastanelik etti. İçine solusa ciğerleri söndürüp öldürme ihtimali, çıplak gözle işlem yapıp kör olma ihtimali dahi varmış. Bunları yanımda işlem yapılırken öğrendim.

Vuslad

Moderatör
Moderatör
Ustam çok sakat bir işlem. Yanımızda işi bilen bilir kişi yaparken kendini hastanelik etti. İçine solusa ciğerleri söndürüp öldürme ihtimali, çıplak gözle işlem yapıp kör olma ihtimali dahi varmış. Bunları yanımda işlem yapılırken öğrendim.
Çok teşekkür ederim benim unuttuğum bir kısımdı kimyasal çözülmeden kaynaklı zehirli gaz salınımı bunu hatırlatmada fayda var @Bilal0619

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Hatta çocuk kimyager di fazlasını söyledi ben hurafe olarak bildiğimiz duyduğumuz bir bilginin doğruluğunu öğrendim onun sayesinde bilimsel izahı ile birlikte.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Akü suyuna bırak olsun bitsin.. Erirse çöp kalırsa sarıdır.