Bu paralar bir işe yarar mı?

Mutlu666

Member
o sarı olanı mühür para degil o tarihi eser niteligi taşıdıgınıda sanmıyorum degersiz bence ,, diger paralara gelince degersiz bence osmanlı parası yakın dönem reşat döneminin parası piyasada çok var 5-10 tl eder ya etmez

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Üst soldaki sarı Hz Muhammedin mührü yazımlı tek taraf baskılı hatıra pirinç metali.Katolog ederi yok.üst sağdaki 1948 ve 51 yılları arası basılan delikli 3.15 gr 21 mm çaplı bakır çinko karışımlı 2.5 kuruş.(setten çıkan ÇİL olanların katalog fiatları iyi.50 dolar gibi.zamanında piyasa yapan ve bugün dolaşanların değeri 2 veya 3 tl) gibi.1950 yılının ÇİL olan set çıkmaları azdır.100 dolar gibi.alttakiler hicri 1327 miladi 1912 yılı 107 yıl öncesinin sultan Reşad metal 5 ve 20 kuruşu.herkesin ilk koleksiyona başlarken rahat bulabileceği piyasada çokca olan ederi 5 ile 10 tl olan paralardan.

Son düzenleme:

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Üst soldaki sarı Hz Muhammedin mührü yazımlı tek taraf baskılı hatıra pirinç metali.Katolog ederi yok.üst sağdaki 1948 ve 51 yılları arası basılan delikli 3.15 gr 21 mm çaplı bakır çinko karışımlı 2.5 kuruş.(setten çıkan ÇİL olanların katalog fiatları iyi.50 dolar gibi.zamanında piyasa yapan ve bugün dolaşanların değeri 2 veya 3 tl) gibi.1950 yılının ÇİL olan set çıkmaları azdır.100 dolar gibi.alttakiler hicri 1327 miladi 1912 yılı 107 yıl öncesinin sultan Reşad metal 5 ve 20 kuruşu.herkesin ilk koleksiyona başlarken rahat bulabileceği piyasada çokca olan ederi 5 ile 10 tl olan paralardan.
Ustam emeğine sağlık.Döktürmüşsün her zamanki gibi:)

Yeraltı54

Member
Ekli dosyayı görüntüle 245489hocam görüyorum Bilgi hazineniz geniş zahmet olmaz ise bu nedir yorumlayan arkadaşlar benzetemedi birşeye sadece tarihini çok merakettim . Saygılar

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
görünen haç bizans veya bronz ermeni paralarından.ıYı ustamın bilgisi bu sikkeler üzerinde çok fazla.sanırım cevaplayacaktır.

Yeraltı54

Member
Teşekkürler ustam iyi ustam yorumladı oda Bizans olduğunu söyledi . Yanlız çok bilinen birşey olmadığını söylemişti . Yer Ermeni yerleşim alanı sanırım . Küp parçaları vs alanda dağınık

Yeraltı54

Member
@Yeraltı54 başkasının açmış oldugu konu üzerinden devam etmeyiniz .
Öğrenmek istediğinizi kendinize ait yeni konu açarak devam edin .
Çok sayın kazama arkadaşım yeni üye olduğumdam kurallara henüz hakim değilim hata ettiysem konuyu açan arkadaştan özürdilerim pardon . Fakat size ne oluyor onu anlayamadım kardeş yoksa benim bilmediğim bir sistem mi var böyle herkesi takip edip kim nerde ne yorum yaptı gibi Kişiler . Belliki açtığım konuda aldığınız cevap sizi memnun etmemiş buraya gelip bana kuralları anlatıyorsunuz ?düşündürücü

Yeraltı54

Member
7: Forum admin ve süper moderatörleri kurallara uymayan üyelerin iletişim bilgilerine ait olan profillerini, etkinliklerini silme, mevcut hesaplarına bloke koyma hakkına sahiptir.. sildiği, durdurduğu konu ve mesajlardan dolayı üyeler tarafından sorumlu tutulamaz. Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında giriş engeli koyulabilir, gerekirse sistemimizden kayıtları silinir. Şimdi gördüm siz bundan olmalısınız ☺ Dünkü konuyuda aldığınız cevap nedeni ile yoruma kapattınız ??gerçekten komikmiş sanal bir platformda bile hop bana cevap verme diyen abilerin olması ?kapat kapat konuyu yorumu kapat biz gerçek alemde etek öpmemişiz ?sanalda kimseye ey allah etmeyiz ?

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Hocam hepsini satsan 25-30 TL edecektir. Bu fiyatta çil ve çilaltı oldukları için. Sol üstteki sarı mühür gibi olan objeyi Letgoda görmüştüm. Eğer ilanı bulabilirsem ne olduğunu bilip bilmediğini sorarım.