bu konuda tecrübesi olan varmı

Doğulu49

Yeni Üye
[h=2]Selamun aleyküm değerli ustalarım[/h]
Selamun aleyküm
siteye yeni kayıt yaptım sayılır. Şuana kadar üye olmadan dışarıdan forumu takip etmeye çalışıyordum.
bugünden sonra inşallah sizinleyim
siz değerli ustalarımdan birşeyler kapabilirsem ne mutlu bana...
kusurlarım olursa şimdiden hakkınızı helal edin.
şimdi gelelim esas meseleye
Bizim köyün alt tarafında tabanı ve tavanı kayadan oyulmuş nezaman kimin tarafından yapıldığı bilinmeyen bir pınar vardı bundan tahmini 10 sene önce
köye ilave su getirme bahanesiyle pınarı yıkıp çevresini 5 10 metre çapında boru hattı için kazdılar.
aklıma takılan asıl mesele tam olarak nerden çıkardıklarını bilmediğim eski kasa 55 60 ekran televizyon büyüklüğünde tamamen murç ile şekillendirilmiş kare şeklinde ve bir yüzeyinde silindir şeklinde kapak olabileceğini düşündüğüm yekpare bir kaya çıkarılmıştı. kimsede şüphelenmedi ozamanlar o kayadan.geçenlerde durup dururken aklıma geldi.
hiç böyle birşey tecrübe ettinizmi ne olabilir yorum yapabilirseniz çok sevinirim?
bu arada köye gidemediğim için bölgenin fotosunu atamıyorum​

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aleyküm selam, hoş geldiniz. kaya oyulup içine değerli şeyler saklanıp üstü kapatılır. ama bu seyyar bir kayaya yapılmaz. fotoğraflama imkanınız varsa konuyu daha iyi anlarız.

Doğulu49

Yeni Üye
Sağolun bozoklu hocam hoşbulduk
söylediğiniz şekilde yapıldığını biliyorum fakat bu taş kazıdan çıktı yani yüzeyde değildi üztelik taşın çıktığı bölgede hiç birşekilde öyle biçimlendirilmiş duvar kalıntısı başka bir taş bulunmamakta, bende o nedenle şüphelendim
bu arada köyden uzakta olduğumdan foto çekemedim bölgenin.