Bu işareti çözen olurmu acaba .

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Bu resim diğerlerinin ne tarafında??
2E4C90F0-4463-46AA-A6CA-3B1801AB5FE7.jpeg

Sarı çizgili alanı kontrol ederdim. Yukarısı birşeyleri izleyebilmek için yapılmışa benziyor. Yeşil renkli yer bulunduğu kayaya aykırı o yüzden işaretledim, daha yakından bakalım. Sol tarafta ki yeşil ile işaretli yer bana garip geldi, göz aldanması mıdır değil midir anlayamadım. Fotoğraf için mümkün ise biraz daha pikseli yüksek bir cihaz kullanılır ise çok daha keyifli olacaktır.
Konunda kompozisyon eksik. Biraz anlatım ile ilerlersen çok daha kuvvetli yorumlar gelecektir.
Bahsi geçen işaretin ne olduğu, anlamı az-çok belli. Fakat burada yapılması gereken çalışma ciddi olmalı, fizibiletesi iyi yapılıp öyle yola çıkılmalı.
Şahsi kanaatim.
!!!KAÇAK KAZI KESİNLİKLE YASAKTIR!!!

bayram007

Yeni Üye
Bu resim diğerlerinin ne tarafında??Ekli dosyayı görüntüle 301679

Sarı çizgili alanı kontrol ederdim. Yukarısı birşeyleri izleyebilmek için yapılmışa benziyor. Yeşil renkli yer bulunduğu kayaya aykırı o yüzden işaretledim, daha yakından bakalım. Sol tarafta ki yeşil ile işaretli yer bana garip geldi, göz aldanması mıdır değil midir anlayamadım. Fotoğraf için mümkün ise biraz daha pikseli yüksek bir cihaz kullanılır ise çok daha keyifli olacaktır.
Konunda kompozisyon eksik. Biraz anlatım ile ilerlersen çok daha kuvvetli yorumlar gelecektir.
Bahsi geçen işaretin ne olduğu, anlamı az-çok belli. Fakat burada yapılması gereken çalışma ciddi olmalı, fizibiletesi iyi yapılıp öyle yola çıkılmalı.
Şahsi kanaatim.
!!!KAÇAK KAZI KESİNLİKLE YASAKTIR!!!
Teşekkürler ustamBu resim karşıdan bakılınca işaretin sol tarafinda 30 mt

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Bence burası kontrol altında olan yerlerdendir diye düşünüyorum. Birde cabası tehlikeli ve zor işler var burada. Yoksa bu güne değin sağlam kalması bana biraz tuhaf geldi yanlış anlamaz sınız sesiklerimi inşallah. Sağlam duruyor ise gerçekten güzel mekan. Eser kardeşimiz de belirtmiş daha düzgün yakınlaştırınca pkseli dağılmayan resimler ile süsleyin konuyu. Ve o yılanlı akrepli yengeçli bölümü daha net ve güzelce sunun. Her iki bölümü tek kare içinde ve ayrı ayrı tekrardan güzelce resimleyiniz. Figürler net görülsün. Tabiki imkanınız var ise

bayram007

Yeni Üye
Bence burası kontrol altında olan yerlerdendir diye düşünüyorum. Birde cabası tehlikeli ve zor işler var burada. Yoksa bu güne değin sağlam kalması bana biraz tuhaf geldi yanlış anlamaz sınız sesiklerimi inşallah. Sağlam duruyor ise gerçekten güzel mekan. Eser kardeşimiz de belirtmiş daha düzgün yakınlaştırınca pkseli dağılmayan resimler ile süsleyin konuyu. Ve o yılanlı akrepli yengeçli bölümü daha net ve güzelce sunun. Her iki bölümü tek kare içinde ve ayrı ayrı tekrardan güzelce resimleyiniz. Figürler net görülsün. Tabiki imkanınız var ise
Teşekkürler.imkanım var derdem yalan söylemis olurum.Butası dağ başında biyer ıssız.Imkanim olsa tesmi izinli yapmak istiyorum ama maliyetli iş.En sz 200 bin harcanır ama değecek biyermi önemli olan o.İsaretlerin ne anlattığı önemli

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam resmin önündeki düzlükten boşluk almaya çalışın, boşluk alamazsanız yamaca doğru gidin tünel odalarla birleştiği yerde kapalıysa yüneli yakalama şansınız olur. Çeşmenin suyunun aktığı yada kuru derenin olduğu yer muhtemelen bu düzlüğün altında olabilir yoksa dediğim gibi yamaca yakın yerden bakın. Selametle

The Thing

C*
Süper Moderatör
Galeri mezar odasına giden yol kapatılmış, yada giderken kapatmışlar, ya da soygun yemiş kapatılmış yada global yağmacılar gelip ziyaret edip gitmişler ya da 'lar yada 'lar...
Bölge neresi akdeniz demede :D

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
kardeşm buraya para harcamaya değer lakin işarette ortadaki gözün cevresi yılan akrep vs vs cevrili yani kolay yapılabilecek bir yer değil işin erbabı ustalar tarafından ve tılsım tuzak konusunda tecrübeli arkadaşlarla yapılması gereken nokta rabbim görünen ve görünmeyenden koruasun kolaylıklar gelsain

bayram007

Yeni Üye
kardeşm buraya para harcamaya değer lakin işarette ortadaki gözün cevresi yılan akrep vs vs cevrili yani kolay yapılabilecek bir yer değil işin erbabı ustalar tarafından ve tılsım tuzak konusunda tecrübeli arkadaşlarla yapılması gereken nokta rabbim görünen ve görünmeyenden koruasun kolaylıklar gelsain
Tesekkurler ustam yorumun icin.İşte banada işi bilen yapabilecek usta lazım da.Nasipden ötesi yok bakalım bakalım

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
mevkii neresidir tam olarak..

kaplumbaga

Member
Başlangıç ve son
Güzel yer doğu ve batı ok

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Abi burası dediğin gibi kayıtlı.dır...........!yurt dışından da gelen olmuştur buraya. Burayı ilk gördüğümde İnka ve Maya lar gelmişti aklıma😂 ama gerçekten çalışılması zor!!! Tören alanında ki mezarlar da belki bir kaç parça vardır ama fazladı DURUYOR İSE; çok meşakatli.