Bu günleri de gördük!!!!

harunasln

Aktif Üye
Bu nasıl bir zihniyettir, bu neyin kafası anlamış değilim. Gariban ne yapacak, bu taşla geçim yapanlar var. Uyuşturucu değil, tarihi eser değil.

Ekli dosyalar

saftilki

Moderatör
Moderatör
tapulu yerinde olsa yeraltı zenginlikler devlet malıdır yasalarda yeri var ki bu kazı hazineye ait bir yer,
eylem madde ve fıkra lara bölünerek yargısı değişir,
ilk seferleriyse ve ilgili yerde fazla tahrip yoksa savcılığın inisiyatif yetkisiyle serbest kalırlar,

biz dua edelimde birden fazla kişi kazıya iştirak etmeyi çeteyle eşdeğer sınıfa sokmadılar :D:)
yaz kızım :) çete kurup falanca mevkiyi kazmaktan devlet malını çalmaya teşebbüs etmekten .............. yıl hapsine :unsure:

harunasln

Aktif Üye
tapulu yerinde olsa yeraltı zenginlikler devlet malıdır yasalarda yeri var ki bu kazı hazineye ait bir yer,
eylem madde ve fıkra lara bölünerek yargısı değişir,
ilk seferleriyse ve ilgili yerde fazla tahrip yoksa savcılığın inisiyatif yetkisiyle serbest kalırlar,

biz dua edelimde birden fazla kişi kazıya iştirak etmeyi çeteyle eşdeğer sınıfa sokmadılar :D:)
yaz kızım :) çete kurup falanca mevkiyi kazmaktan devlet malını çalmaya teşebbüs etmekten .............. yıl hapsine :unsure:
Yer altı değil arazide topluyorlar. Ve 25-30 senedir toplanıyor. Bunca sene sonra ne oldu da kıymete bindi. Bir-iki hafta önce alınmış bir karar.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Kurban diye seçilmiştir. Diğerlerine uyarı mahiyetinde. Maalesef böyle çalışıyor sistem.

saftilki

Moderatör
Moderatör
Yer altı değil arazide topluyorlar. Ve 25-30 senedir toplanıyor. Bunca sene sonra ne oldu da kıymete bindi. Bir-iki hafta önce alınmış bir karar.
o halde yemin etmişlerdir kimseye ekmek yedirmeyiz diye :)
biz bazen göktürke falan suya giderdik, çok güzel suyu vardı, her bir kaynak suyu şirketlere peşkeş çekilmiş,
ırmaktan kum çeker evimizin sıvasını yapardık ırmaktan kum almakta yasaklanmış,

kısacası boğazımıza geçirilen ilmekte boşluk kalmadı,
ben artık yetkili etkili hiç bir kuruma siyasilere kızmıyorum, onlar haklı..!!
sensiiinn sensin sensin derseniz..! oda derki benim evet benim ağada benim paşada benim kralda benim der,
olan biten bu işte...!!!!!!!!

harunasln

Aktif Üye
Kınıyorum.
Ayıptır yahu.
Taş toplayanlari toplayacaklarina fetocu itleri hainlerin toplasinlar.
Ustam, tarihi eser kaçırmıyorlar, uyuşturucu satmıyorlar, hırsızlık yapmıyorlar, çevreye veya vatandaşlara bir zararları yok.(çekiç ve murç, ametistleri kayadan kırmak için). Yakında madımak ve mantar toplayanları da alırlar.

Karabulut

Operatör
Şikayet etmişlerdir Bu zamanda tanımayan bile haset ediyor