Bu dedektor Nasıl?

Raistlin

Yeni Üye
Youtube Jeogrand 5 li sistem gibi birsey var ..armı deneyimi olan?

Definecikuzu

Bilgili Üye
evet bilgim var cihaz hakkında ama ne için kullanacağınızı belirtirseniz size daha çok yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum yani derin arama için mi tek tek için mi çünkü ben açıkçası bir vlf sisteme büyük başlıklar takılarak derine inmeye çalışılmasını yanlış buluyorum.

Raistlin

Yeni Üye
prof biri değilim, belirlediğim birkac yer ar elime alıp deneyecem, tek tek veya coğul kütle veya nugget gold... bu ısler için işe yararmı mı demek ıstedım aslında.. Tesekkur ederım cevap ıcın.

Raistlin

Yeni Üye
arazıye cıkıp bununla parca altın bulabılırmıyım.. Lütfen gulmeyın merak işte...

Definecikuzu

Bilgili Üye
arazıye cıkıp bununla parca altın bulabılırmıyım.. Lütfen gulmeyın merak işte...
Hayır kesinlikle gülünecek bir durum yok ama cihaz bana çok stabil gibi gelmedi açikçası çünkü benim on*of diye tabir etiiğim bir cihaz şunu unutmayın dünya da altına altın diyen bir cihaz yok bildiğim kadarıyla türkiye de bu şekilde çalışan asya-aziz dedektör-uğur kulaç ve avrupa dedektör var lakin üç firmanın da cihazları paslı metale altın altına değersiz diyeceğine adım kadar eminim şu ana kadar bu on off cihazlardan 2 tanesini kullandım 2sinde de evde test ettiğimde altına altın demire demir diyor lakin toprak altında işler çok değişiyor mineralli arazi olsun ören yeri olsun çok iş görmeyeceği kanaatindeyim benim önerim farklı cihazlara yönelmeniz olacaktır.

Definecikuzu

Bilgili Üye
prof biri değilim, belirlediğim birkac yer ar elime alıp deneyecem, tek tek veya coğul kütle veya nugget gold... bu ısler için işe yararmı mı demek ıstedım aslında.. Tesekkur ederım cevap ıcın.
bakın nugget veya bizim bit para diye adlandırdığımız küçük metaller veya derin büyük kütle için önemli olan tamamen frekanstır şimdi açıklayacak olursak 5 khz ile çalışan bir cihaz bit para veya nugget altını görmez es geçer lakin gramajlı metalleri görme şansı kat ve kat yüksektir aynı şekilde 20 khz ile çalışan bir cihaz da tam tersi küçük metallere aşırı duyarlı ama gramajlı metallerde zayıf kalacaktır

Definecikuzu

Bilgili Üye
ustam yukarıda saydıklarım dogrultusunda, XP deus dediniz bır tavsiye alabiliriyim, hani hangi model veya başlık olarak...
şimdi deus için 28 cm x35 performans başlıklı gayet güzeldir ama büyük kütlede biraz zayıf kalıyor deusla nuggette çok iyi iş görür açıkçası

remy37

Yeni Üye
konu güncel arkadaşlar bu cihazı birebir kullanıp deneyen oldu mu? aynı zamanda bu firmanın sattığı Alfa 2D dedektörü hakkında ne düşünüyorsunuz?