Bakır,gümüş ve her türlü çer çöp'ü algılayan dedektörler neden Altın'a karşı bakar kör ??

hölleci

Yeni Üye
Selamun Aleykum. Uzun zamandır dedektör cihazlarını araştırıyorum. Bir şey dikkatimi çekti. Dedektör cihazlarının neredeyse tamamı altına karşı duyarlı değil. Tüm dedektörler toprak altındaki altın'a karşı köreltilmiş. Kaliteli tüm dedektör cihazları maşallah gümüş, bakır, at nalı, kola kutusu, çer çöp her türlü metale bangır bangır sinyal veriyor ama altın'ı algılamıyor. Bazı dedektör cihazları ise altın'ı belirli mesafeden algılıyor, altına yaklaştıkça algılama yapmıyor, dedektör cihazı köreliyor, cihaz sinyal vermiyor. Nedeni nedir?
Minelab, lorenz, garrett, xp, marka farketmez, tüm dedektörler aynı.
1- Altını derinden algılayıp, altına yaklaştıkça körelen dedektör cihazları.
2- Altını hiç bir şekilde algılamayan, gümüş ve bakıra duyarlı dedektör cihazları.
3- Ayrım yapmayan ota b.. a sinyal veren pulse dedektör cihazları.
ALTINI ALGILAYABİLEN BİR DEDEKTÖR CİHAZI VAR MI ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

blueverse

Bilgili Üye
Bu nasıl mümkün olabilirki?
Cenabı hak ilmini bir put perestede bir dindarada verir daha neleri var da gizliyorlar kendini babam şahit çatalcadan tuzladaki teyzeleri ni yemek sofrasında görmüş seyretmiş baş parmağında sene 1969 gösteren lakabı topal hafız hoca

blueverse

Bilgili Üye
Bu paylaştıklarım polis kayıtlarına geçen gerçek olaylardır bu paylaştığım en efsosu

blueverse

Bilgili Üye
İnsanın beynini yakan öyle sorular varki

Karabulut

Operatör
Manyetik alanla alakalı olabilir Araştırın daha iyi anlayacaksınız Dedektörlerin çalışma prensibini değerli metallerin manyetik alanlarını

Karabulut

Operatör
Reklam olsun diye yazmıyorum Benim aldığım 1000 liralık eski model sismik dedektör altınada tepki veriyor Yalnız tek tek yapamazsınız ayarları tutmaz belki cihazı iyi kullanan biri olursa mümkün

siyahiak

Yeni Üye
Öncelikle manyetizmayı gruplandırmak gerekirse ki, konunun izahı daha detaylı olur. Kütle ve Elektromanyetik manyetizma. Kütle manyetizması doğal veya mıknatıslaştırma yoluyla oluşur. Elektromanyetizma ise elektrik beslemesi ile oluşur.
Kütle manyetizmasını algılayabilmek için demir gibi maddeleri etki alanı içine getirerek etki ölçümü yapılır.
Elektrik beslemeli manyetizma dedektör vb. Cihazların temel çalışma sisteminde kullanılır. Cihaz algılama başlığında eletromanyetizma oluşturan kutuplu donanım bulunur. Bu donanımın elektriksel değerleri ve konumlandırma açıları, oluşacak manyetizma alanını belirler. Yay biçiminde oluşan manyetik alana herhangi bir iletken girerse cihaz devresinden akım çekmeye başlar ve denge değişimi oluşur. akım dengesi değişimi cihazın sesli ve görsel bildirim donanımlarında gösterilir.

saftilki

Moderatör
Moderatör
Bu nasıl mümkün olabilirki?
25 li yaşlarımdayken bende birtakım şeyleri rüya olarak görürdüm,
3 yaşlı kadın sadece yüzlerini görebiliyorum beyaz başörtülüydü, akşamki amelimden ötürü uyardılar beni,
sana bunların hesabını soracaklar diye 3 kere tekrarladılar,

sonraki rüyamda ise dünyanın 10150 yıl daha batmayacağını söylediler,
daha sonraki rüyamda ise çalıştığım işyerinde meltem cumbul'un posterinin askıdan düşüp parçalanacağını gördüm ve 3 saat sonra bu oldu, hemde 10 çayında ben bu posteri rüyamda niye gördüm diye bakarken düştü

baba vanga gibi kahin olucaktım az daha halk dilinde tabii :unsure::D namazları terkedince o rüyaları görmez oldum

karakartal88

Aktif Üye
BENDE 3 MAKİNA YANİ DEDEKTOR YEDİM BU YOLDA ŞUNA İNANİYORUM CİHAZİN İCİNDEKİ RESİZTASZ LAR ALÜMİNYUM ONUN İCİN 45 CM. İ ÇOĞU GECMEZ VE ALTİNİ ALGİLAMİYOLAR. FİLİM VAR MAKİNA ÜRETİCİLER İNDE PARANİZİ BOŞA VERMEYİN YAZİK SADECE TEK TEK İCİN ALINABİLİR.