Altının bilinmeyen hali

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Hepimiz bu define işinde oldugumuzu sanan bir acemiyiz, fakat içinde degil belki hala ögrenecek kişilerizde farkında degiliz. Dışardan izliyoruz ))

Bize hazır iki satır yazı olsun kulaktan duyma yalan yanlış bilgi olsun gerisi mühim degil. Okumada ön
emli olan yararlıyı ayırmadır,Yani gercek bir araştırma yerine aklı beyni zekayı lullanma yerine mantıktan öte hurafelerle ugraşıyoruz !
Şu bir gercekki defineyle ugraşan kesmin cogunlugu cahil ve egtimsiz insanlar olup sadece duydugu gördügü ile yetinenlerdir.

Bizler hep altın define ararken külce yada sikke veya benzer bir şekle formata girmiş nesne ararız !Altının toz halini görsek bu bir şey degil der o anki ruh haliyle savurur dökeriz bazen zaman gecer tüh ya diyenlerde olur.
Yine altının toz halindeki bilinen en büyük yanlişlardan biri bu tür toprak yada toz seklini almış şeylerde altının zerrecik halindeki parıltısını aramamızdır. Bunu bende yaptım şüphe ceken topragı suya koyup karıştırınca parlak tanecikler gördüm. Bazende suya koymadan yarı yarıya altın renginde karışımlı topragıda cok gördüm.Ancak iş analize geldiginde bunların prinç ve türevi metaller oldugu açıga çıkmıştı.Şimdi bu yazıyı görüp ha bu böyleymiş deyip atmak yok milyonda bir ihtimal deyip yine benzer topraga rastlayan olursa analiz yaptırsın.Bu topragın şeklini karışımını tarihe gidip araştırdıgımızda ortaya çıkan sebeb hiçte şasırtmadı. Bu günkü fırınlarda, ocaklarda tandırlardaki topragın içine karıştırılmış. Zaten bu gün karşımıza ya bu yapılarınsa kullanılmış tugla gibi şeylerin içinde çıkar.Yada topragı hazırlanmış ama henüz kullanılmamış halde bulunuyor.Sebebi ise bu tür yapılarda kullanılan toprak çesidi zaten ısıyı hapseder dışarı salmaz buna ilaveten tanecik halde içine kattıkları bu cugu kez altın renginde olan metal ısıyı daha cok artırır. Bu gün bile yapsak mantık olarak düşünürsek böyle bir fırında pisen ekmek hem daha az yakıt ister hemde pişme zamanı en az yarıya düşer. Umarım buraya kadar anlatabildim.

Şimdi gecelim gercek altının toz haline,parlıyorsa altın degil demiyoruz ihtimali çok daha az diyoruz. Altının saf curuf hali acık yada koyu kahve rengindedir.Ama bunu kamufile etmek için içine ne karıştırılıyorsa görünümü odur.Bazen giri küldür bu bazen kırmızı toprak bazen siyah kum gibidirki yada siyah kül diyelim asıl kamufile edilmeyen oran olarak cok yüksek degerdeki altın budur.Diger curuf halindeki kahve renginde olan bakır karışımlıdır en fazla 24 ayardır bu.Ama siyah olunca saf somdur bu. Degerlendirmeye alacagımız bu şeyler sıradan yerlerde bulunmaz. Ya tarihi bir yapıiçinde bir bölmede, ya dehliz gibi magralarda, ya kilise kısacası define aradıgınız yerlerde olur Cogu kez küp içinde olur zaten.Küp içinde olan tamamda bunu artık çogu biliyor. Ya alel usul bir magrada yada zemin altı girdiginiz bir odanın bir köşesinde belki tamamen zemine boca edilmiş şekildeyse bunu es geçmeyin cogu kişi bunu harfiyata karıştırır bi bok bulamadım der cıkar.
ğElindeki nasibi beceriksizliginden degil bilgiz ve cahilliginden saçar yani.Bu bir kamufiledir üstünden gecer fark etmezsiniz.Diger taraftan o günde altın önemliydi bir yerden bir yere nakli cogu kez bu şekilde altına hiçte benzemeyen toz toprak taş halde yapılırdı. İster toprak ister toz ister taş olsun iyi bir göz bunu secer aslında hepsinde bir yumusaklık pütürlülük hali vardır.Bu iş kopya çekip akıl vermekle olmuyor bizzat tecrube yaşamayan bu ortamlarda kendi yazdıgını dahi bilmez. Ama yazar.Benim yazdıgım tüm konular aslında güncel degil çok geçmiştir. Niyetim akıl vermek degil yada alamayacagım bilgi peşindede degilim. Belki tek istedigim hak eden bir şeyler alsın nasibini ugraştıgı yerde bırakmasın. Çogu kezde alışkanlık ))) define sohbetine bagımlı olmusuz sigara gibi )))Gecen bir konu açtım bu hususta örnek topragjda resimleyip attım.Gördümki konuya yabancı cokk.Konu akabinde bunu nasıl anlarız kısmıda boştu.Çogu kişi bu tür tozu topragı nitrik asitle etkileştirim yaptırır ama karışıma göre tepki verir yada vermez.Bunun tek ve net anlaşılması için uzman biri tarafından analiz edilmesidir. Uzman yoksa kuyumcuların calıştıgı Potacıyı bulup erittirmrktir akabinde ayara bakılır mevzu kapanır. Evde deneyen maskesiz calışmasın cıkan gaz tehlikeli bir zehirdir!Bu yola duyumla gidenlerin çogu ölüme giderde haberi olmaz.Diger taraftan bulan çoktur cebine parayı koyan azdır. Bazen gizemin anahtarı sadece küçük bir bilgidir. Bilgisiz insanların kilitli kapıları bitmez ! Bakmak ayrı şey görmek daha başka şeydir!İcinde parıltılı zerrecikli toprak toz kumlar Altınsa o gömü degildir su kaynaklarında madenlerde felan dogal haldedir. Konuda bahsi gecen şey tamamen kamufiledir.

Som saf olmayana cihaz ötmez ! Zaten saf olanda milyonda birdir!

Son düzenleme:

Brkmd

Member
Böyle bir olay benim dedemin başınada gelmiş üç adet küçük küp birbirine bağlı içi toprak dolu ( öle dedi ) saçmış tarlaya sağolsun dedem geleceğimizi saçmış meğer tarlaya ?

Sedegor

Engellendi
Böyle bir olay benim dedemin başınada gelmiş üç adet küçük küp birbirine bağlı içi toprak dolu ( öle dedi ) saçmış tarlaya sağolsun dedem geleceğimizi saçmış meğer tarlaya ?
Küp içindekileri şu an saçmayan çok olsada küp dışındakileri evirip cevirip tekrar gömen daha çok! Nasip işi bu belkide ! Sen 3 küpten oldun digeri tona yakın düşün bi )))

Brkmd

Member
Nasipten ziyade cahillik imkansızlık belkide

alagzhakan

Member
Hocam S. A hani konu başlığı ile attınız baktım ama bulamadım biz bir kuyudan aşağı indik tarihi bir hamam burası bahçesinde kuyu var 9mt Kuyu sonrasında 6mt ileri doğru giden bir yapı vardı 5mt sonra suyun altından geçiyorsun bir kucuk 1mt kadar bir oda daha var her yeri duvarı zemin kille kaplı yemyeşil yumuşak kil şimdi diyeceksiniz bu altın tozu ile alakasını 6mt tunel boyunca ustamızın belirlediği zemine hilti ile delikler açmak istedik boşluk tespit edince 1mtlik hilti ucununu 30cm dem sonra yerden siyah kum şeklinde birşeyler çıkmaya başladı kokusu çok kötü idi genzimizi yaktı açıkcası kömür tozu gibi idi biraz cıkan topraktan aldık ama birşey anlayamadık ama öyle böyle degil baya kömür tozu gibi yukarı cıktı delik acıldımı su girince deliğe su simsiyah oldu ortalama 3saat boyunca su durulanmadı siyahsu sonra gelmedi kum tabiki su girdikçe deliğe hepsi cıktı hatta profilime bakarsanız konular resimli mevcut saygılar hocam

Sedegor

Engellendi
alagzhakan
konunun linkini at diye yazdım ama konuyu gördüm
lakin detay yok konuda konuşalım tartışalım bunu

Bilmen gereken önemli bir şeyde şu

Altın toz haldeyken evet siyah olanı daha agır ve degerlidir... Ama sen gaz ve oksitten bahsediyorsun

Altının toz hali heleki siyah olanı oksit yapmaz.
Farz edelim yaptı o kokuyu burnunuz almaz fark edince başınız döner ama bünye bunu fark ettiginde yere düştügün andır.

Nasıl oksit yapar altın bakır kap gümüş kap içinde olursa altın cok az kap ise zamanla oksitlenir.

Tarif ettigin kokuyuda iyi bilirim balır oksitin taa kendisi o. Ama kçmür tozu gibi dediginde yüzde 90 ihtimal konudaki toz. Su hepsini içine almadıysa konuyu devam ettirmeye deger.

Yinede cevrim içi oldugunda dön bi konuşalım.

Son düzenleme:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
...
Som saf olmayana cihaz ötmez ! Zaten saf olanda milyonda birdir!
emeğine sağlık yine uzun uzun yazmışsın
son cümlene takıldım
saf olsun ya da olmasın her türlü altın parçasına cihaz öter
aynı boyut ve kütledeki metallerden en derinden demiri algılar
diğerlerini daha yakından algılar

Sedegor

Engellendi
emeğine sağlık yine uzun uzun yazmışsın
son cümlene takıldım
saf olsun ya da olmasın her türlü altın parçasına cihaz öter
aynı boyut ve kütledeki metallerden en derinden demiri algılar
diğerlerini daha yakından algılar
Anlatmak istedigim şey print altın degil
zaten print altız zerre yada toz şekilde toprak kum karışımda gözle gözüken şeydir dolayısıyla cihaz öter.

Konudaki ima ettigim kamufile edilmiş altın zerre halde degil tanecik halde degil tamamen bildigin toz topraktır suya karıştırsan dahi bu zerre yada tanecik olarak kendini belli etmez.

ikisinin arasındaki fark

biri Dogal haldedirki bu print altındır zerreler gözükür cihaz öter

digeri Dogal olmayan insanın altını çesitli işlemler dahilinde toza dönüştürmesidir.
Yine bu saf ise tamamen yani diger toprak türevleri az karıştırılmışsa senin dedigin gibi beli cihaz öter. Ama benim gördügüm şu mantıga ters gelsede cihaz ötmüyor.

Bildiginiz kezzab yani nitrik asit içine koyulup karıştırıldıgında sonra belli işlemler var tabi nitrik asitten arındırdıgında potaya girmeden toprak görünümünde yine cihaz ötüyor rengi neskafe

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Aga az ufak yaz şu yazılarını maffettin beni gece gece gözlerim yandı . Aha ne yazmış diyorum merakla açıyorum teknik sartname gibi 5 sayfalık yazı . Yarın okuyacam gözüm yemedi.

Sedegor

Engellendi
Aga az ufak yaz şu yazılarını maffettin beni gece gece gözlerim yandı . Aha ne yazmış diyorum merakla açıyorum teknik sartname gibi 5 sayfalık yazı . Yarın okuyacam gözüm yemedi.
oku oku kendimi övmeyimde bulamazsın zaman gelir bu yazıları bir zamanlar para verip alamadıgım bilgiler bunlar.

Bu tür gömülerin bir grupta işaretleri var arasan hiç bir yerde bulamazsın belki gördügün duydugun işaretler vardır arasında ama sonuça ulaşan az oluyor.

Kitap yazmayı düşünüyorum )))) çokmu kalın olur ))) kalınlıgı görsen almazsın heralde )))

Son düzenleme:

sah26

Yeni Üye
Ustam dogal olarak toz kursun cevheri de bu na benzer cinko ile karisik icinde az gumus cok az altin olabilir. Madenci arkadaslar varsa bi baksinlar. Eritiginde kursun cinko bilesigi bir madde olabilir.

Sedegor

Engellendi
bu dogal içinde bolca print altın var altın madeninden dogal çıkmış kayaç.

ırmaklarda su içinde kumla karışıkta olur

resmi büyütüp bakın zerecik tanecik altınlar gözükür. İyi bir vitrin süsüdür bu arada )))

Son düzenleme: