2 adet lahit için yardim

tugı34

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 30 sene önce babam tekirdağ bölgesinde inşaat işi ile uğraşırken ,2 adet Lahit mezara denk geliyor ( tabi ne olduğunu anlamayarak ecnebi mezarı diyerek üstünü toprak ile kapatıyor.) Foseptik çukuru olarak eştiği yaklaşık 4 mt derinliğinde bulunan 2 adet lahit mezar için ,yakın zamande benim merak sarmam üzeine konuyu açıyor ve saf mermer olduğunu söylediği mezarların yerini dün gibi hatırladığını ve hatta kotü suların oraya gelmemesi için çukur ile mezarların arasına 5cm perde beton döktüğünü bile söylüyor.

Kendisine bir kaç resim gösterdim ,mermer lahit olarak çok net olmasada saf mermer ve yanlarında şekiller olduğunu söylüyor.
Tekirdağ müze müdürlüğü hiç ilgilenmiyor.Hatta bir çok devlet kanalına ulaşmak istedim ama olumsuz cevaplar aldım.
Ne yapmam gerekiyor ? yardımcı olurmusunuz.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bakanlığıa mail at, ilgilenmeyen müzeyi şikayet ediniz.
Gereğini yapacaklarını umut ediyorum...

dostozgur

Aktif Üye
Hoşgeldiniz, nasıl olurda müze müdürlüğü ilgilenmez anlamış değilim. Müzeye gittiniz ne dediniz? Resmi kazı yapmak istediğinizi mi yoksa yazinizda anlattiginiz gibi anlatıp geri mi döndünüz. Ne yapmanız konusunda buradaki arkadaşlarımın çok güzel fikirleri ve bilgileri vardır aslında ama kimse burada size bunu yapın demez. En güzeli müzeye bildirmek deriz ama Tekirdağ müzesi gerekli cevabı vermiş ve size yol göstermiş aslında ?

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
lahitleri şimdi çıkarsanız olay olur, akşam ana haber bültenlerine bile çıkarsınız
4 metre derinlik çok değilmiş
lahitler normalde sudan izoleli inşa edilirler içine su girmez
tabi bence o noktanın şimdiki hali çok daha önemli
30 yılda köprülerin altından çok sular akmıştır
şimdi durum nedir

tugı34

Yeni Üye
İlginiz için teşekkür ederim.Babam tekirdağa her gittiğinde o bölgeyi görüyor ve asla mudahale edilmediğini hatta inşaatını yaptığı yerde tanıdıkları olduğu için o alanda herhangi bir kazı yapılmadığını söylüyor.Tekirdağ müzesini aradım ,aldığım cevap çok samimiyetsiz ve ilgisizdi,siz gidip bakın varmı yokmu ona göre müze müdürlüğü devreye girer falan dediler.Hatta bize bir çok ihbar geliyorr müze böyle bir girişim yapmaz diyorlar.

tugı34

Yeni Üye
Yazınız düzeltildi. Düzenleme sebebini okuyun

Hemen hemen aldığım tüm cevaplar genelde şu yönde,siz kazın resim çekin falan filan .Yokmu bu iş ile ilgilenebilecek.İllaki bizde yasal olsun diyoruz ama hiç bir muhattap bulamıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

tugı34

Yeni Üye
Üstadım 4 mt derinliğe ulaşmadan önce üstünde toprak yığınak olduğunu söylüyor.Yaklaşık 5 mt yüksekliğinde alan düzeltme yapmışlar

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arsa sahibi ile anlaşın. lahitlerin üstünü açıp fotoğraflayın. tekrar kapatın. ozaman ilgilenen çok olur.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Hayırdır kardeşim foruma yeni üye olup burda alıcı varmı yokmu varsa ağa düşürelim diye milletimi yemliyosun ?

tugı34

Yeni Üye
Arsa sahibi ile anlaşın. lahitlerin üstünü açıp fotoğraflayın. tekrar kapatın. ozaman ilgilenen çok olur.
Lahitler bir sitenin bahçe duvarının bittiği yerle boş arazı arasınada,yani bahçe duvarından 1 mt içeride.Yazlık yerleşim yeri .

tugı34

Yeni Üye
Hata iki oldu. Bu uyarıyı dikkate alın lütfen

GÖNÜL ERİ ;Hayırdır kardeşim foruma yeni üye olup burda alıcı varmı yokmu varsa ağa düşürelim diye milletimi yemliyosun ?

Asla öyle bir düşüncem yok kardeşim.

tugı34

Yeni Üye
gönül eri;

Asla yemleme falan filan söz konusu değil.