10 MT de oda mezarı olurmu

Esenyel2

Yeni Üye
Selamın aleyküm cümleten saglıklı huzurlu günler dilerim kardeşlerim bilginiz var ise bilgi verir misiniz benim bahçemde bi yer var lakin ölçüm yapıldıgı zaman bana 11 ila 13 MT arasında işlem yapmamı söylediler ama benim kafam çok karıştı çok araştırma yaptım her kafan ayrı bi ses çıkıyor ben de forumda bahsetmem istedim 10 MT üzeri işlem yapıldıktan sonra birşeyler bulmak mümkün mü

Esenyel2

Yeni Üye
Araziye bagli olarak mumkun.
Ustam voxler kullanarak önce topraga bakır çubuklar çakılarak atım yaptılar 2 yerden yakalama yaptı cihaz resimler de gösterdiler 12 MT ölçü var denildi lakin çift rakam kullanmazlar 11 yada 13 denildi ama benim çok garibime gitti söylenen rakam çok yüksek gibime geldi arazimiz düz her hangi bir kaya vs birşey yok ama anlamadınız iş oldugu için araştırmak istedik

Esenyel2

Yeni Üye
Şunu da belirtmek isterim biz 5 MT kadar işlem yaptık toprak yapısı degişiyor en son Horasan harcı denilen bi katmana geldik orayıda geçtik sıralı yumruk büyüklünde taşlar geldi onuda geçtikten sonra küçük takıl taşları geldi onuda geçtikten sonra yaglı gibi nemli gibi kırmızı toprak geldi kırmızı nemli toprak gelince biz işlemi durdurduk

Karabulut

Operatör
Oranın toprağı degilmi kırmızı toprak

Esenyel2

Yeni Üye
Böyle bir kayamız var biz çevirdik gören olmasın diye

Esenyel2

Yeni Üye
Topragın ilk yüzeysel katmanı siyah gibi kül gibi 1 MT den sonra hafif açılıyor 2 MT de krem oluyor 3 mt de açık sarı 4 MT de Horasan harcı 5 MT büyük taşlar ve kırmızı toprak karışım 6 MT sadece elekten geçmiş gibi kırmızı yaglı toprak bide bu kırmızı yaglı toprak 3 gün dışar da durdu halde ne rengini kaybediyor nede özünü aynı duruyor

Karabulut

Operatör
Topragın ilk yüzeysel katmanı siyah gibi kül gibi 1 MT den sonra hafif açılıyor 2 MT de krem oluyor 3 mt de açık sarı 4 MT de Horasan harcı 5 MT büyük taşlar ve kırmızı toprak karışım 6 MT sadece elekten geçmiş gibi kırmızı yaglı toprak bide bu kırmızı yaglı toprak 3 gün dışar da durdu halde ne rengini kaybediyor nede özünü aynı duruyor
Dediklerinize göre az kalmış olmalı yerinizde olsam elenmiş toprak bitene kadar bkrm

Smokin

Moderatör
Moderatör
Derinlik bana da fazla geldi. Ama olmaz diye bir şey yok. Çalışma öncesi ve şuan bahsetmiş olduğunuz 6 metres derinliğe ait resimler yok mu ? Bi goreydik

Sahinler

Aktif Üye
Ustam kolay gelsin
Sonucu paylasirsin inşallah
Ugrastigimiz yer hemen hemen birbirine benziyor
Derinlik yanıltıyor bazen ama olabilirmi?
Bu hep bir soru işareti olarak kalıyor
Sonuca ulaşman dileğiyle ....