10 sonutan 1 ile 10 aras

Konu: Volan paras, Seven Altars manastrnda

MendereS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Administrator
    Durumu
    evrimd

yelik tarihi
    May 2012
    Tecrbe Puan
    10
    Rep puan
    Tecrbe
    5.923.770

Thumbs up Volan paras, Seven Altars manastrnda

merhaba volan severler; aln sizlere bir kaynak daha. bu kaynak normal belgelerin tesinde dnyann en byk ansiklopedisine ait. vikipedi. hatta wikipedia

vikipediye gre bahsedeceimiz manastr Allah'n En Kutsal Anne Manastr, bat Balkan Dalar snrnda Sofya ili yaknlarnda, Gabrovnitsa Nehri vadisinde yer almaktadr.

Bulgarlara gre bu manastr volan ve yanndaki 7 arkada tarafndan tadilat edildi. 7 adet apel bulunan bu manastrn 1600 yllarnda yapld daha sonra osmanllar tarafndan nce atee verilip daha sonra yklp ykld arivler arasndaki yerini alm. tabi bu 1600 1800 yllar arasnda gerekleen olay. daha sonra bu manastr volan voyvoda ve 7 kiilik ekibi tekrar inaa etme karar alm. 7 kiilik gurup ierisinde bulunan dier ekiyalar unlar.
    1: volan voyvoda
    2: baba martin (pop martin)
    3: dimitros (dimitar)
    4: malenko
    5: emin aa
    6: ali bey
    7: peter

manastrn corafi konumu hakknda biraz bilgi verelim. sofyaya ortalama 50 80 km uzaklkta ve kuzey tarafnda bir kale olmas lazm, kalenin ad ise latin azab.

imdi yukarda yazlanlar dnyann en byk ansiklopedisinde yer almakta. yaznn son satrlarnda anlatlan ise beni feci ekilde etkiledi. bu ekiya gurubu manastr tekrar faal duruma getirmesindeki tek neden hazine saklamak iinmi vay bee.
    Konu MendereS tarafndan (04-17-2013 Saat 11:28 PM ) deitirilmitir.
    eski (11-01-2013),Sasani (10-31-2013) Bunu beendi

seluk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Editr
    Durumu
    evrimd

yelik tarihi
    Nov 2012
    Yer
    istanbul/avrupa
    Tecrbe Puan
    68
    Rep puan
    Tecrbe
    3.940.579
    ok gzel paylam menderes usta pratik zekana salk hi aklma gelmedi okadar aratrma yapyorum vikipedi wikipedia dan bakmak
    Eer Kanmla Ycelecekse Hz.Muhammedin DN; Durmayn Kllar Dorayn Beni!
    Fatih Sultan Mehmet

Poseidon - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Super Moderator
    Durumu
    evrimd

yelik tarihi
    Aug 2012
    Tecrbe Puan
    21
    Rep puan
    Tecrbe
    781.721
    ellerine salk menderes usta birde sorun olacak para alnmm yoksa hala kilisedemi ?

Administrator
    Durumu
    evrimd

yelik tarihi
    May 2012
    Tecrbe Puan
    10
    Rep puan
    Tecrbe
    5.923.770
    Alnt seluk Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ok gzel paylam menderes usta pratik zekana salk hi aklma gelmedi okadar aratrma yapyorum vikipedi wikipedia dan bakmak
    vikipedide ekiyalarla ilgili bilgi yok seluk usta. ben kilise ve manastr gezintisi yapyordum malum yurt iindeki sitelerin neredeyse hepsini tanyoruz yabanc sitelerden yeni bilgiler edineyim diye kilise gezintisine ktm, bir ka kiliseden sonra nme Altars manastr geldi, manastrn osmanllar tarafndan yaklp ykldn grnde ilgimi ekti okumaya devam ettim, ilerleyen satrlarda birde ne greyim kilise 1800 den sonra volan ve ekibi tarafndan tekrar restore edilmi gzlerim fal ta gibi ald, acaba baka volanm diye iyice inceledim yok bu bizim ekiya volann ta kendisi, yanndakilerde bilindik ekiyalar, pop martin, emin aa, ali bey, dimitros bunlar bizim ekiyalar. bu manastr tekrar faal duruma getirmelerindeki nedende ellerindeki ykl miktardaki defineyi saklamak iinmi

volanclar bundan daha net kaynak bulamazlar, o kadar ekiya belgelerinde ad geen yer aranr aln size dev gibi kaynak.
    Bunu beendi

rafet5757 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Junior Member
    Durumu
    evrimd

yelik tarihi
    Apr 2013
    Tecrbe Puan
    0
    Rep puan
    Tecrbe
    1.951
    s.a. menderes ustam gzel paylam ve arastrman iin tklr sence bu kadar ayyuka km bi yerde hala varmdur sar.

Administrator
    Durumu
    evrimd

yelik tarihi
    May 2012
    Tecrbe Puan
    10
    Rep puan
    Tecrbe
    5.923.770
    Alnt rafet5757 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    s.a. menderes ustam gzel paylam ve arastrman iin tklr sence bu kadar ayyuka km bi yerde hala varmdur sar.
    ilgi gsterdiin iin ben tk ederim. mutlaka vardr ben volann ikiye ayrlma zamannn geldiini dnyorum.
    1; bulgaristan blgesi,
    2; trakya blgesi.
    bulgaristan blgesinde ciddi soygunlar yapp ciddi gmler ve haritalar yaptn biliyoruz hatta baz bulgar kaynaklarnda volana ait bulunmu haznelerede rastladm. lakin bizim blgemizde soygun yapp yapmad kesin deil. bu sadece volann kynde konuulan hikaye. szde volan kat yerde de byk soygunlar yapt diye efsaneletirilmi, biz bu blgede ne iaretine nede belgelerde ad geen yerlere rastlayabildik. bu volann kynde (hasky) halkn volan efsaneletirmek iin sylenmi szler olabileceini dnyorum. tabi kesin deil aratrmalar devam ediyor. bakarsn denildii gibi bizim blgemizde de ciddi soygunlar yapm ve saklamtr.
    Bunu beendi

KoRaY - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Member
    Durumu
    evrimd

yelik tarihi
    Oct 2013
    Tecrbe Puan
    5
    Rep puan
    Tecrbe
    11.815
    ahh hasky ahh tarih ve eserlerle dolu.g..t yemiyo bildiim yerler var da.kanunlar cok pis
    CeSaReT iNSaN ZaFeRe,KaRaRSZLK TeHLiKeYe,KoRKaKLK iSe LMe GTRR..YaVuZ SuLTaN SeLiM
    eski (11-01-2013) Bunu beendi

Sasani - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Senior Member
    Durumu
    evrimd

yelik tarihi
    Dec 2012
    Tecrbe Puan
    9
    Rep puan
    Tecrbe
    71.686
    abi ellerine salk lakn bu ekiyalara kafay takmm bir yerle urayorum ama biey sylemek iin henz erken inallah kesin bir kanya ulatmda paylarm
    MendereS (10-31-2013),seluk (11-01-2013) Bunu beendi

seluk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Editr
    Durumu
    evrimd

yelik tarihi
    Nov 2012
    Yer
    istanbul/avrupa
    Tecrbe Puan
    68
    Rep puan
    Tecrbe
    3.940.579
    beklerizzzz
    Eer Kanmla Ycelecekse Hz.Muhammedin DN; Durmayn Kllar Dorayn Beni!
    Fatih Sultan Mehmet

eski - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Kdemli ye
    Durumu
    evrimd

yelik tarihi
    Jan 2013
    Tecrbe Puan
    11
    Rep puan
    Tecrbe
    215.654
    Onlar kurnaz ustam saklayacaklar defineyi kilisenin tadilatnda kullandklar talarn iine tek tek koyup kilisenin tamamna datmlardr. Her tada planda iaretlemilerdir ..
    KoRaY (11-01-2013) Bunu beendi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

u an 1 kullanc var. (0 ye ve 1 konuk)