Sayfa 1/4 123 ... SonSon
39 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kaya mezarlarindaki dikkat edilecek hususlar

sedegor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgili Üye
    Durumu

Yer
    CH Zurich
    Tecrübe Puanı
    15
    Rep puanı
    Tecrübe
    455.368

Kaya mezarlarindaki dikkat edilecek hususlar

Degerli arkadaslar definecilikte en zor en cok is gucu isteyen ve en cok is gucu ile gomu yapilan yer kaya mezarlaridir. Cizahlar ise bu gibi yerlerde islevsiz kalir sebebi derinligin fazla olmasi bosluklarin cok olmasi hem insani hemde cihazi yaniltir. Bu gibi yerlerde hedefe ulasmak zor oldugu gibi isaretlerde farkli uygarlirlara gore degisir. İsin entarasan kismi ise hemen hemen yada benim gordugum tum kaya mezarlarinda tunellerin olmasidir. Her kaya mezarinda olmassa olmaz olan bati ve doguya giden cikan bir yol olmasi bati cennete gider dogu cehenneme gider inanciylada genelde dogu tuneli cehennem yolu kapali olur. Yine isin diger bir yonu bu tip mezarlarda ruh deligi olur bu oval kare anahtar deligi gibi hatta ucgen seklinde bile olur. Tecrucelerime dayanarak cennet yolu yada cehennem yolunu tuneli buldunmu ates yakilir ve dumanin ilerlemesiyle diger tunel ve yollar bulunur. Asil hedef mezar aslinda ruh deligi denilen yerdedirki burdan belli donemlerde olen kisiye ihtiyaci atilir sunulur. Eger ruh deligi yoksa bu islev icin kesin mezara yakin bir yrde bu kez sunak gorulur. Bu gibi yerler tuzakli ve hatta tilisimli olma olasiligi en yuksek yerlerdir. İsarete bile gerek duymadan bu konuda uzmanlasmis kisiler bu tip mezarlari eliyle koymus gibi bulabilirler. Ama bastada dedigim gibi bu tip yerleri bulmak onemli degil cunku cokmu cok iscilik isteyen yerlerdir. Horasan gormeyen bu tip yerlerde bolca karsilasir. İcerde ve disardaki isaretlerle yol izlemek cihazla calismaktan iyidir. Devam edecegim saygilar
    ÇALKAYA 28 (02-09-2014),delibalta038 (01-12-2014),eSKiYa (02-09-2014),karatunc (05-05-2014),r6m6z6n (06-25-2014),Ramirez (08-28-2014),selçuk (03-03-2014),tiky (09-10-2014),Ulaştır (04-06-2014),vukuat (08-22-2014) Bunu beğendi

MendereS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Administrator
    Durumu

Tecrübe Puanı
    10
    Rep puanı
    Tecrübe
    6.113.483
    konu çok güzel eline sağlık... bence.. kaya mezar olsun oda mezar olsun bunlarda boşluk olduğu için öncelik boşluk tespitidir. iyi bir boşluk bulma uzmanı bu mezarların yerlerini rahatça tespit edebilir. Hani bazen tartışırız cihaz'mı önemli işaret çözmemi diye, aslında bunlar birbirini tamamlayan unsurlardır, işaretleri iyi çözen elinde iyi bir cihazı olan kişi basit bir boşluk bulma uzmanından geri kalabilir. demek istediğim herkes kendi uzmanlık alanının daha önemli olduğunu söyler bana göre hepsi önemli. biz arkeologların çobanlardan akıl aldığı zamanda gördük. bu işte ben bilirim demek bana göre yanlış. bu konu neydi ben ne yazdım yaaa.. neyse
    08korkut (12-14-2013),alparslanlar (08-19-2014),delibalta038 (01-12-2014),karatunc (05-05-2014),philippusdede (03-03-2014),sarıkayalar (04-23-2014),tiky (09-10-2014),uzman19 (12-31-2013) Bunu beğendi

Bilgili Üye
    Durumu

Yer
    CH Zurich
    Tecrübe Puanı
    15
    Rep puanı
    Tecrübe
    455.368
    Kaya mezarlari tepelik yamaclarda bulunur ve en onemlileri en zirvede olanlardirki gonumuzde bile en saygi goren en zengin hep yuksekte olur. Yani isaretlerin anlamini gomunun yerlerini hayat ve yasamla ozlestirmek mumkundur. Aslan avini nasil yakalar tavuk yemi nasil yer. Fgibi yada zengin nerde fakir nerde uyur gibi. Sonuc olarak inanc en onemli baglamdir. Kaya mezarlari olsun diger mezarlar olsun cevredeki yasam izlerinden aslinda kendi tarihini yasam felsefesini uygarlik din dil gibi seyleri ele verir. Yeterki bakmasini goren gozle bakmasini bilelim. Bunu derken herkes kafadan cakma bir sey uretsin kendine gore su bu bu da bu desin demiyorum. Zira defineciligin bir dili vardir bunu bilmek bunu okumak gerekirse oksamak gerektirir. Buda ben anladimki bizzat tecrubeyle olan seydir.
    delibalta038 (01-12-2014),philippusdede (03-03-2014),Ramirez (08-28-2014),selçuk (03-03-2014) Bunu beğendi

Bilgili Üye
    Durumu

Yer
    CH Zurich
    Tecrübe Puanı
    15
    Rep puanı
    Tecrübe
    455.368
    Sonuc olarak zor olsada kismet isi. Gunumuzde kisinin biri gelir sitenin birine girer sorar gider ya bulur ya bulamaz kismet. Kismet ise calismaya ogrenmeye dayanir. Nitekim Kur an da yazar calisana veririm der Yaradan. Unutmayalimki zor olan kolay olandan guzeldir. İyi olana insan oglu hep daha fazla bedel oder. Ama biz her seye ragmen imkanlari zorlayip kacak kazi yerine ruhsatla calisalim. Menderes. Beye katki ve yorumundan oturu tesekhrler abime.
    er2003do (04-05-2014),philippusdede (03-03-2014),selçuk (03-03-2014),y kayalar (03-11-2014) Bunu beğendi

MendereS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Administrator
    Durumu

Tecrübe Puanı
    10
    Rep puanı
    Tecrübe
    6.113.483
    ben tşk ederim efendi. yazılarını tek cümle atlamadan okuduğumu bil. bu günlerde kafamı karıştıran bir konu var. defineciler ve avcılar. bu 2 hobi arasındaki farkı anlatan konu hazırlamayı düşünüyorum. değinmeye çalışacağım en önemli nokta avcıların öldürmeleri. öldürmenin hobisi'mi olur ? bizi defineci diye kaçakçı gibi lanse edenlere vereceğimiz en güzel cevap bence budur. biz öldürmüyoruz sadece hava alıp sahipsiz paraları bulmaya çalışıyoruz,, esas kınanması gereken hobi avcılıktır. buda böyle biline.
    AJAN45 (05-07-2014),azeri (05-06-2014),Dadas25 (08-05-2014),ekoloji (08-24-2014),er2003do (04-05-2014),F.S.M. (03-15-2014),hamzadan (02-09-2014),PetraKralı (02-14-2014),philippusdede (03-03-2014),r6m6z6n (06-25-2014),tiky (09-10-2014) Bunu beğendi

Bilgili Üye
    Durumu

Yer
    CH Zurich
    Tecrübe Puanı
    15
    Rep puanı
    Tecrübe
    455.368
    Bence guzel bir konu olur. Allah in verdigi cani Allah alir. Yine Rabbin sozune Kur a na bakilirsa yrinde zamaninda miktarinca tur ve turevine bakilarak ki bu kissalar ayri ayrii ince ve derindir. Dedigim seylere uyulursa avlanmada sakinca olmaz. Bu satirlarida eklersen sevinirim. Ama ben sahsen can almaya karsiyim her ne olursa olsun. Biz silahimizi sadece namusumuz icin kullanmaktan yanayiz
    er2003do (04-05-2014),philippusdede (03-03-2014) Bunu beğendi

husel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senior Member
    Durumu

Tecrübe Puanı
    10
    Rep puanı
    Tecrübe
    92.537
    ustalar toprağın altından çıkan 30x40 taşın içinde parmaksız ayak izi var yan durur vaziyette bunun anlamı nedir

kaan5557 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgili Üye
    Durumu

Yer
    SAMSUN
    Tecrübe Puanı
    26
    Rep puanı
    Tecrübe
    1.231.823
    İnsanın aç kalması durumunda doyacağı kadar avlanması doğaldır ...mesul olduğu ailesine ekmek yemek getirmesi ve bu amaçla avlanması doğrudur...lakin avlanmak için 4x4 arazi araçlarla onlarca kilometre yol alınır...silah fişek cabası...arazide lazım olacak pahalı araç gereç ve aç kalınması durumunda nevale alınır...şimdi denebilirmi ki bu adam ihtiyaçdan avlanıyor...avcılık kötü bir uğraşıdır...ve dikkat edin tüm avcılar ilerleyen yaşlarda bir şekilde sakatlığa veya belaya maruz kalırlar...herşeyin bir bedeli vardır..ve bedel mutlaka ödenir...
    'Kim var? ' diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan fert fert 'ben varım! ' cevabını verici, her ferdi 'benim olmadığım yerde kimse yoktur! ' fikrini besleyici bir dâva ahlâkına kaynak bir gençlik...

er2003do (04-05-2014),philippusdede (03-03-2014) Bunu beğendi

KORKUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgili Üye
    Durumu

Tecrübe Puanı
    30
    Rep puanı
    Tecrübe
    1.639.220
    konu güzelde bari bir kaç resim koysaydın defienciler anca öyle anlarlar efendi kardeşim kaya mezarı bazen gizli kasaları olup gözden kaçıranalr çok olmuştur ayrıca girşlerde doğal çizgi mevcutur
    ...bilgi paylaştıkça çoğalır...
    Ben EğiliriM Ama AsLa Yıkılmam..
    philippusdede (03-03-2014) Bunu beğendi

cüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Engellendi
    Durumu

Tecrübe Puanı
    0
    Rep puanı
    Tecrübe
    106.989
    Alıntı kaan5557 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanın aç kalması durumunda doyacağı kadar avlanması doğaldır ...mesul olduğu ailesine ekmek yemek getirmesi ve bu amaçla avlanması doğrudur...lakin avlanmak için 4x4 arazi araçlarla onlarca kilometre yol alınır...silah fişek cabası...arazide lazım olacak pahalı araç gereç ve aç kalınması durumunda nevale alınır...şimdi denebilirmi ki bu adam ihtiyaçdan avlanıyor...avcılık kötü bir uğraşıdır...ve dikkat edin tüm avcılar ilerleyen yaşlarda bir şekilde sakatlığa veya belaya maruz kalırlar...herşeyin bir bedeli vardır..ve bedel mutlaka ödenir...
    ben bu yazdıklarınıza kesinlikle katılmıyorum avcılıgın manasını nerelere getirmişsiniz siz sevmıyorsaniz bu avcılık işini karışmayın bırakın herkes bildigi işi yapsın.gercek avcı dogayı ve hayvanları korur bohçacıları karıştırmıyorum bu katogoriye devletin avcılık üzerine çıkardıgı prosedürler var kimse kendi kafasına göre iş yapmıyor arkadaşlar bende avcıyım ve yasalar dogrultusunda avlanıyoruz zaten agustosun 18 inde av seonu başlar 27 aralıkta son bulur avların genelı bu süreler zarfındada hiç bir hayvan üreme yapmaz.bilip bilmeden yargı koymayın ortaya

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)