Yunan baykuş athena parası ve dahası

Usta12

Yeni Üye
Elimde atena baykus sikkesi var 7.9 gram sari eski yerlesim yerinde buldum ne yapacagimi bilmiyorum

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Elimde atena baykus sikkesi var 7.9 gram sari eski yerlesim yerinde buldum ne yapacagimi bilmiyorum
Sikke arayan bulan naapacaginida cok iyi bilir
Muzeler bunun icin Var
4 senelik konu deilde gorselli kendi adina bi konu ac expertizini yapak

Usta12

Yeni Üye
Bu konularla hic ilgilenmiyorum normalde hic define falan da aramadim eski bi yerlesim yerinde 1 tane buldum internetten arastirinca atena baykus sikkesi oldugunu ogrendim orjinale benziyor muzeye teslim etmeyi dusundum ama bilen birine de danisayim dedim

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bu konularla hic ilgilenmiyorum normalde hic define falan da aramadim eski bi yerlesim yerinde 1 tane buldum internetten arastirinca atena baykus sikkesi oldugunu ogrendim orjinale benziyor muzeye teslim etmeyi dusundum ama bilen birine de danisayim dedim
Amirmisin memurmu ?

ruzgarbey

Yeni Üye
Resmi ruhsatlı kolleksiyonerseniz, üniversitelerin ilgili birimlerinde bu malzemelerin ileri aletli yöntemler ile analizlerini yaptırabilirsiniz. Mesala XRF analizi ile, analizi yapılan malzemenin gerçekmi sahtemi olduğunu, hammaddesinin ne olduğunu vb. bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. :)

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Resmi ruhsatlı kolleksiyonerseniz, üniversitelerin ilgili birimlerinde bu malzemelerin ileri aletli yöntemler ile analizlerini yaptırabilirsiniz. Mesala XRF analizi ile, analizi yapılan malzemenin gerçekmi sahtemi olduğunu, hammaddesinin ne olduğunu vb. bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. :)
Biraz detaylandırabilirmisiniz? XRF analizi nedir? Üniversitelerde hangi birim bu konuyla ilgileniyor? Böyle bir analizin maliyeti nedir?

muhendis

Yeni Üye
Biraz detaylandırabilirmisiniz? XRF analizi nedir? Üniversitelerde hangi birim bu konuyla ilgileniyor? Böyle bir analizin maliyeti nedir?
XRF harici başka yöntemler de var XRF biraz uzun sürer ve uğraştırır. En sıkıntılı yanıda gönderdiğiniz malzemeyi deforme eder. Daha basit bir yöntem var Taramalı Elektron mikroskobunda faz analizi derseniz her üniversite yapar tabi talebiniz yasal ise onda da En fazla olsa 100tl isterler. Aşağı yukarı Türkiyedeki tüm üniversiteler yapabilir bu işlemi.

şahin88

Aktif Üye
Üzerindeki yeşil küf izlerini görünce işkillendim.Bilen birine ,en iyisi müzeye götür başın ağrımasın.