Yer altı kilisesi

kertenkele

Editör
@vakko benim açtığım her konuda resim var ama buranın resmini alamadım alamamamda sebeplerim vardı elime resim geçince senin dedin yer olmadını inandırmak için atacam söz

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
@kertenkele
Şimdi sen bana dersen nevşehire 50 km olmaz derim sana.Neden biliyormusun o dediğin mesafede yüzeysel var hep yer altı yok.Ama diyorsan ben buldum seni tebrik ederim.Bir ilki başarmışsın demektir.Görselleri paylaşırsınız bende burada görüp bilgi sahibi olurum.İyi forumlar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Orayi bulanlar, bu isi bilenlerdir.
Bu isi bildiklerinden birsey birakmamislardir.
Amma tekrar gidersen;
Zeminde yan duvarlarda hatta tavanda bosluk bakmak ilk isin olsun.
Ayrica girisin sag ve sol taraf lar ini 15-20 metreye kadar kontrol edip bosluk var mi bakiniz.
Kolay Gelsin.

kertenkele

Editör
@BulursamKader25 ustam sende olmasan yardım eden yok haklısın işi bilenler girmiş oraya ama kilisenin tabanında tavanında hiç bir yeriyle oynanmamış sadece giriş açılmış o zaman ustam aradıkları acaba meydanda ortadamı imiş kırılan kazılan yer yok çünki tavan çok yüksek yetişemeyiz 7 veya 8 mt var ustam yan duvarlarda nasıl boşluk bakılır onu bilmiyorum tarif edersen makbule geçer birde girişin sağı solu demişsin kilise içindenmi dışarısınımı araştırayım

kertenkele

Editör
@BulursamKader25 ustam bu kilisede mihrap yok giriş kismının içtaraf ta duvar üstünde yani kapının sağ ve solunda yerden 4mt yüksekte pencere şeklinde 2 tane mihrap var ve boya ile büyükçe bide haç var oda boyayla çizilmiş ama büyük mihrap yok yarım ay şeklinde

kertenkele

Editör
İlk girişte küçük oda var bu odada yerde yuvarlak oymalar var büyüklü küçüklü duvardada var onlarda yuvarlak oyma 2 tane onlar baya büyük ama

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@kertenkele ustam, eğer kilise isse altta yada bitişik çevresinde oda mahsen tünel kuyu mutlaka vardır, boşluk tespiti yaparak bu işi çözebilirsin, aliminyum çubuk boşluk uzmanıdır, varsa en iyi tespit yöntemi gümüş çubuktur,

kertenkele

Editör
@Apollon01 tmm ustam bakıcam ama gümüş çubuk yok pirimç ve aleminyum var tşkl .bilgi için